Aperio

Diskuse

Porodnice Karlovy Vary

Příspěvků: 27


Už nikdy vicDominika 16.08.2017 09:55

K.V za mě už nikdy vice porod v roce 2014...příjezd ve 3h ráno sestřičky značne nadšené a dávali mi to pěkně najevo. Přítele vyhodili ač sem na pokoji byla sama....nemohla sem nic volba polohy zadna, prosba o nadstandard s vanou zamítnuta, ze neni potreba,neustále pripoutana na luzku a naprali do me co mohli,nikdo mi ani poradne nevysvetlil NU po podani napr. Epiduralu. Chovani lekaru silene az necitelne. Nakonec vse ukonceno CS na sal semnou partner nemohl ac to v te dobe meli na svych strankach,ze muze ....a dca dny po mem cs jina rodicka partnera na cs mela....na sale komunikace vubec sem nevedela co se deje...az nakonec anesteziolozka mi obcas neco zdelila...ochrnuta az po bradu kvuli chybe pri napichnuti epi u porodu...ale hlavne,ze sem si na sale poslechla hokej....oddělení sestinedeli sestricky byli moc fajn tam nemuzu rict nic proti...bohuzel novorozenecke katasrofa az na 2sestricky,ktere byli.moc fajn....do teto porodnice uz nikdy vic...akorat sem jako prvorodicka mela trauma ze vseho co se tam delo

Odpovědět


NedoporučujiLenka 16.08.2017 09:31

V úvodu je napsáno mnoho mylných informací. Porodnice kupříkladu neumožňuje porod do vody. Chování pana primáře otřesné, nastetsi nebyl u porodu. Neustále na mě křičel stbsd uvolnim když mě vyšetřoval na kolik prstů jsem otevřená. Porod byl oproti tomu procházka růžovým sadem. U porodu jsem měla úžasnou mladou Slovenku za byla skvělá a jsou tam dvě obě úžasné. Sestry až na jednu v pohodě, moc mi pomohly. Ale jak měli fofr, rodila jsem málem na chodbě, měli příjem a me nechali krvácet na chodbě, staral se o mě manžel. Na sál jsem doslova doběhla a v tu chvíli porodila. Dotepani pupečníku nula, ihned se stříhal. I manžel říkal že s čerstvě narozeným miminkem pak doslova házeli měřili vážili jak s králíkem. Dlouho jsem dítě neměla u sebe, dodnes nevím proč. Pak se logicky neprisal byl vyčerpaný a díky vašemu okolo jsme s kojením velmi bojovali. Dítě mi pak ještě několikrát vzali, takže je mylné uvedeno že zůstává s matkou po porodu. Katastrofální přístup na šestinedělí

Odpovědět


DoporučujiRadka 15.05.2016 17:53

Rodila jsem v r. 2011, byla jsem spokojená, u porodu byla p.as. Plemeníková, ta byla úžasná a po celou dobu ochotná a příjemná a p.dr. Poustka, který mi pomohl byl též naprosto skvělý. Jediné, co mě rozhodilo, jako prvorodičku, byly přivázané nohy, ale mají asi své důvody, chystám se rodit druhé dítě každým dnem a volím K.Vary. P.Zejdová byla naprosto v pohodě, miminko je pro ní prioritní a sestry na šestinedělí byly moc hodné a ochotné. Odcházela jsem, plně kojila, malý měl veškerá vyšetření a byli jsme oba v pohodě. Doporučuji tuto porodnici i z důvodu, že je zde JIP, člověk nikdy neví, co se semele a o miminka jde především.

Odpovědět


ohuetemple@gmail.comDr.ohue 02.04.2015 12:27

Dobrý den, prosila bych o Váš názor na křížení skotu plemen gasconne a skotský náhorní skot. Z chovu highlandů přecházím na chov gaskoňského skotu, zbýají mi 3 nejoblíbenější highlandky jalovičky, které bych si chtěla ponechat. Mohla bych uvažovat o jejich zapuštění gaskoňským býkem? Dle mého názoru je na ně příliš velký a bojím se možných komlpikací při porodu (velká telata). Ještě pro doplnění informací udávám, že býk je čtyř a jalovice tříleté, potomstvo je víceméně na výkrm. Mám malé hospodářství o 12ti kusech, ke každému zvířeti vazby, proto bych si holky ráda nechala, ale samozřejmě ne za každou cenu. Budu moc vděčná za Vaši odpověd´. Zdraví Petra

Odpovědět

Odpovědět


Re: ?hjhMiluška 18.12.2014 17:05

To je otřesné chování, a obdivuji, že jste mu jednu nevypálil, to bych udělala i ve stavu Vaší manželky.

Odpovědět


Re: DR.ŠVÁBDr. Petr Šváb 28.06.2014 13:35

Vážený pane Gabalče,
Bohužel si lidé na lékaře pouze stěžují, a nikoho nenapadne pochválit. Česká nátura.
Pro upřesnění: těch pacientek a příbuzných, kterým jse se měl v danou chvíli najednou věnovat, bylo více, a vy jste jednu tu pacientku a několik příbuzných viděl, další pacientky uvnitř na porodním sále ne.
Vaší paní jsem téměř okamžitě vyzval, aby šla dovnitř na příjem, porodním asistentkám jsem řekl, aby ji mezitím přijali a já že ji vyšetřím, jen co budu hotov. Poněvadž jsem ji vyšetřil asi půl hodiny předtím - a věnoval jsem se jí myslím habaděj, opravdu jsem nepředpokládal, že by v dohledné době porodila, a nebylo to 10 minut jak tvrdíte, ale celá jedna hodina. Žádné slovo "kretén" z mé strany rozhodně nepadlo, ale podle toho, co mi říkala ta pacientka, která vedle vás seděla, když ona i vy jste čekali až dorazím na porodní sál, jste se velice nevybíravě vyjadřoval právě Vy o mně.... Očima nad Vaším chováním koulela teda hooodně. Bohužel, ze zákona nelze ve zdravotnictví nahrávat nebo natáčet potenciálně konfliktní a kontroverzní situace mezi zdrav.personálem a pacienty, a tudíž, bohužel, je zdrav.personál vystaven lžím, pomluvám a zveličováním, jako třeba teď Vašemu, nebo páně Waldhausera, kterého zmiňujete, který mě na porodním sále, kde neměl co dělat, oslovoval "ty vole" a "ku....va", přistupoval ke mně zjevně na hranici fyzické agrese, který opakovaně vniknul na porodní sál bez vyzvání a narušoval tak intimitu ostatních pacientek (o jeho výlevech a agresivitě je přítomným zdrav. personálem sepsáno hned několik "mimořádných událostí") a pak mě ještě "roznese" v novinách, a to díky redaktorovi Zemanovi až po několika měsících od incidentu, když jako na potvoru jsem byl první den na 3týdenní dovolené v cizině (což si protikarlovarský prostrovský redaktor Zeman zjistil dotazem na porodním sále dva dny před mým odletem...), a tedy abych se nemohl mediálně bránit... Podotýkám, že věc se řešila i na úrovni tehdejšího šéfredaktora MFD Hanáka, který nařídil p.Zemanovi uveřejnit i mou verzi příběhu, a na úrovni právníků KKN, kteří jasně p.Zemanovi vysvětlili, že pochybil, když jednostranně otiskl p.Waldhauserovu verzi bez vyslechnutí druhé strany. Věc se pořád bude řešit právní cestou.
Zpátky k Vám a Vaší paní:
Jak jste se během a po porodu Vaší paní suverénně pohyboval sem a tam po porodním sále a přilehlých prostorech a neustále hlučně telefonoval všem možným příbuzným, známým a možná i neznámým, nevšiml jsem si ani náznakem, že byste Vy nebo Vaše paní byť jen náznakem uvažovali o nějakém "děkuji". Víte, já vím, že zdravotnictví se v naší zemi považuje za samozřejmý servis, za které se neděkuje, ale já třeba několikrát poděkuji i milé prodavačce v Globusu. Ale to je věc vychování a respektu k druhým, ne pouze dožadování se okamžité pozornosti, i kdyby to bylo na úkor druhých.
Zdravím Dr.Petr Šváb

Odpovědět


DR.ŠVÁBDušan Gabalec 06.05.2014 08:55

Dobry den ,dne 19.4 2014 jsme s moji tehotnou pritelkyni prisli na kontrolu do porodnice. Po hodine jsme odchazeli a kvuli bolestem jsme se znovu vratili.Sestra zavolala pana doktora Svaba,ten kolem nas prosel bez povsimnuti, vylezl po 5minutach a vyzyval jinou pani asi v sestym mesici na ultrazvuk.To me zarazilo jelikoz pritelkyne mela kontrakce už po minutě,tak jsem se doktora zeptal jestli by se nam nemohl venovat, ihned na me zvysenym hlasem zacal, ze nema jenom nas a ze to jsou obycejne porodni bolesti a ze uz nam dal pred tim dvacet minut prostor! Az po tom jsem se ho zeptal jestli ho vubec ta prace bavi, bouchl dverma, slysel jsem,jak rika ze jsem kreten. Myslim ze kdybych tam nebyl tak zenu posle domu a pak nevim protoze maximalne do deseti minut po te vymene nazoru byla dcera na svete!!! Doktor prisel s rukama v kapse a povida ,,to slo nejak rychle" , drzel jsem se hodne,mel jsem vztek,ale vse nakonec probehlo v pohode. Sestre jsem se chtel omluvit za scenu,ale hned me zastavila a povida ze u toho byla a omluvit by se mel nekdo jiny. Muj nazor je ze doktor Svab je chodici arogance, neochota a nemel by vykonavat tuto praci. Precetl jsem si z clanku od pana redaktora Zemana,ze tento podobny incident nemel poprve. Dekuji Gabalec

Odpovědět


VBACnansie 07.03.2014 15:57

Moje zkušenost není také dobrá s touto porodnicí . Rodila jsem v roce 2008 císařským řezem , zastrašování a hnusné chování od pana primaře Nesyby, asi v životě nezapomenu a bude mě strašit asi na vždy . Už jen to že mi chtěl podvázat vaječníky po prvním miminku mě udivilo , samozdřejmě jsem to nepříjmula s tím že chci ještě alespon jedno dítě . Ted bych se chtěla zeptat , pořád platí ,že po císařském řezu tu není možnost VBAC? Jsem 6 let po sekci.

Odpovědět


?Martina 17.07.2013 13:09

martina.
Muž se v nemocnici pohádal s lékařem, bránil těhotnou manželku

16. července 2013 9:15

Měl to být rutinní rozhovor o termínu předčasného porodu císařským řezem. Přerostl ale v hádku a téměř až ve fyzický konflikt mezi primářem gynekologie Petrem Švábem a manželem těhotné ženy Petrem Waldhauserem přímo v ambulanci karlovarské nemocnice.

Těhotná žena si odnesla z karlovarské nemocnice nepříjemný zážitek. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Dramatická scéna se odehrála v květnu, když Waldhauser doprovázel manželku do ordinace a zastal se jí. Podle něho se primář choval k vystresované, plačící a bolestmi sužované ženě arogantně a nešetrně.

Dával jí prý najevo svou převahu a rozhovor nezvládl. Primář Šváb se nemohl vyjádřit, čerpá až do konce července dovolenou.

Vedení krajské nemocnice na stížnost manželů zareagovalo omluvou. Zároveň ale gynekologa podrželo. "Rozhodně nešlo o zlý úmysl," uvedl Švábův nadřízený, lékařský ředitel Josef März.

Přečetl si vyjádření zdravotnického personálu, který byl svědkem konfliktu. A dospěl k názoru, že šlo o nedorozumění. "Určitou roli jistě sehrálo vaše rozrušení při starosti o osobu blízkou. Plně to chápu," napsal März Waldhauserovi. Toho ale styl omluvy neuspokojil.

Šokovaná žena se bála velmi těžkého porodu

Jednačtyřicetiletá žena přišla na další kontrolu do ordinace v nemocnici a byla přesvědčena, že za dva dny bude moci v 37. týdnu těhotenství nastoupit do porodnice. Primář jí ale během hovoru řekl, že termín operace ruší a rozhodl, že dítě přijde na svět spontánně.

Tím ženu šokoval. Dlouho totiž trpěla křečemi do rukou a nesnesitelnými bolestmi zad. Navíc se bála velmi těžkého porodu a komplikací, protože plod byl v děloze natočen hlavou nahoře.

"Chování primáře Švába pro mě bylo v podstatě psychickým týráním vystrašené ženy, která se obává o své dítě. Její bolesti zpochybnil a vyslovil domněnku, že lžeme, abychom porod uspíšili," líčí Waldhauser počátek váznoucí komunikace.

"Argumentoval výčtem svých úspěchů kdesi v Africe. Neustále omílal fráze o lékařských kongresech a tabulkách. Na pokus manželky, že ona cítí, že má rodit už teď, odpovídal: Neskákejte mi do řeči, teď mluvím jenom já," pokračoval Waldhauser.

Pak už se to podle jeho slov jen zhoršovalo. Nakonec při hrozícím střetu dělilo jejich hlavy od sebe jen pár centimetrů. Waldhauser si dovolil gynekologa napomenout, aby ženu začal konečně poslouchat. A aby přestal vyprávět o kongresech a o Africe.

Načež se Šváb údajně obrátil k ženě s výčitkou, jak hrozného a nevychovaného manžela má. "Na oslovení 'pane doktore' manželku stále opravoval: Ale já nejsem doktor, já jsem primář!"

do PC
pro iPad

Následoval neúspěšný pokus urovnat spor na sekretariátu vedení nemocnice. "Primář si na závěr neodpustil vítěznou větu: Jsem rád, že jsem se vás zbavil," líčí Waldhauser.

V Sokolově šlo vše bez potíží

Den po výstupu v karlovarské nemocnici odjel se ženou do sokolovské porodnice. Tam ji okamžitě přijali a porod císařským řezem provedli.

Petr Waldhauser se nemůže zbavit dojmu, že z lékaře čišela samolibost, arogance a pocit nadřazenosti. "Zjevně zapomněl, že se rozhodl pro povolání, které je darem a posláním."

Lékařského ředitele krajské nemocnice Josefa Märze negativní dojem klientů mrzí, podobným situacím prý ale nelze zcela zabránit. "Celou situaci jsme probírali společně se zdravotníky s důrazem na nutnost empatického jednání a komunikaci s klienty," ujistil März.

Jakýkoliv zdravotní problém je podle něho vždy stresovou situací a personál by ji měl zvládat nejen po odborné stránce.

Autor: Bohumil Zeman

Odpovědět


Takové chování za doby kamenéMiluška 26.06.2012 12:39

Dobrý den,

čekáme miminko a zjištuji jak to kde funguje a jak to já vlastně budu chtít.
Je otřesné číst, některé komentáře. Jak si mohou dovolovat takové chování, vždyt to má být přirozené, kojení, úklid na stolečku??? Proč??? Přijde mi, že dokrmují naschvál, aby jste brzy odešly:-)
Nevím kde budu rodit, ale reference jsou v čechách katastrofální.

Odpovědět


Re: Takové chování za doby kamenéDr. Šváb 19.07.2016 10:50

Můžete jet rodit do Afriky. Dr. Šváb

Odpovědět


doporučujiLucka M. 24.12.2011 00:04

Dobrý den, prvního snya jsem rodila v roce 08 v sokolově a protože jsem byla spokojená, chtěla jsem tam rodit i podruhé..ovšem..měsíc před termínem malému vyskočily ozvy a zůstali jsme ležet náhle v Sokolově a já měla díky tomu možnost se zhrozit, jak neskutečně se to tam změnilo..Ležela jsem tam týden, nikdo mi nic nechtěl říct, pořád slibovali, že zítra půjdu domů, ozvy mi natáčeli jen 1x denně (a na to, že bydlím 5 minut od nemocnice a jsem schopná na ně klidně 2x dnně docházet nikdo neslyšel)...No nakonec jsem se rozhodla rodit ve Varech a začala tam jezdit na poslední kontroly, zažila jsem asi 3x natočení CTG, vždy jiného doktora a vždy skvělý přístup, připadala jsem si, jak klientka v soukromé klinice...:-)Hodně jsem si stěžovala na bolesti spodku, už jsem nemohla vůbec chodit a měla jsem vážně velké břicho, které bylo úplně dole, já otevřená na 2 prsty už dost dlouho před porodem..Tak paní doktorka navrhla, že se podíváme, jak je plod velký a že bychom se dohodly na termínu vyvolání - pro mě zázračná slova tehdá.Malej samozřejmě byl větší než by být měl..I první syn měl 4 300g..Takže ač termín jsem měla 13.1. malej se narodil 4.1. po super probíhajícím porodu, vše šlo jako po másle. V 8 ráno příjem, v 9 Hamiltnům hmat a zavedení 1/2 tabletky na vyvolání, 9.15 za začaly rozbíhat pravidlené konrakce, které pomalu sílily, ve 13.00 mi praskli vodu a ve 14.24 se malej narodil s váhou 4100g.

Filípka jsem dostala na pokoj, měla jsem dvoulůžkáč a vše bylo úžasné, cítila jsem se skvěla..Tady končí ta lepší část našeho pobytu v porodnici..

Druhý den ráno probíhala důkladná vizita paní doktorky Zejdové (té zlé, co z ní mají maminky noční můry). Filípka prohlížela nějak dlouho, až už jsem byla nervózní, pořád poslouchala srdíčko, až nakonec řekla, že potřebuje aby spal, aby pořádně slyšela, tak že si ho vezmou na chvíli na kojenecké odd. V tu chvíli jsem měla být nervózní, ale nic jsem si nepřipouštěla, čekala jsem první návštěvu - tetu se strejdou. Po hodině, kdy už teta se strejdou museli jít, jsem šla zazvonit na kojence a poprosila jsem, jestli si můžou malého jen prohlédnout. Prohlédli, pokochali se, vyfotili a jeli pryč. Já se vrátila zpátky a už jsme začala být nervózní...
Pak jsem jen slyšela za dveřmi na chodbě někoho, jak říká: ,, A maminka už to ví?´´ V tu chvíli jsem věděla, že je zle..Bylo..Paní doktorka Zejdová mi řekla ve spěchu na chodbě, že malej má infekci, neuzavřené spoje v srdíčku a musí okamžitě na Jipku..Takže malej i s postýlkou, se mnou mastil do 4.patra na Jipku..Na tu vůni jipky nikdy nezapomenu..Nahoře si na mě paní doktorka udělala čas a snažila se mi vysvětlit, co malému je, ale já nebyla vůbec schopna vnímat..Ptala jsme se teda: ,,A malej má infekci čeho?´´ a ona odpovědala: ,,Mladá paní, Váš malej má infekci všeho, má otravu krve.´´ V tu chvíli jsem šla do kolen a spustily se záplavy slz, které trvaly 24 hodin v kuse..To už malej jen bezvládně ležel na hadičkách, bledej..Neměla jsem odvahu to zavolat manželovi, vlastně nikomu. Pořád mi chodily gratulace k narození a přání hodně zdraví.Neměla jsem sílu, lidem kazit radost.Ale po nějakém čase jsem musela a nidky nezapomneu jak manžel vzlykal do telefonu: ,,Ale to nám umře!´´Bylo to hrozné, tento den 5.ledna z hlavy nevymažu nikdy.
Nejhorší bylo, že jsem neměla ani klid se někde vyřvat, chodila jsem po chodbě a brečela a brečela...Hodiny jsem brečela ve sprše, hrozný, na pokoji si maminka vesele kojila a co já...
Druhý den - 6.1. mě přesunuli na 4lůžkáč, kam dávaj jen maminky bez miminek (většinou ,,císařovny´´, předčasné porody, dvojčátka).

Tam už se vše začalo obracet k lepšímu. Vznikla tam bezva parta holek (dohromady nás je pět, stýkáme se dodnes. Pravidedlně v 1,4,7,10,13,16,19,22,1,4...jsme chodili skupinově za dětma nahoru, kdo mohl kojit kojil, já ze začátku jen odsávala, malej nemohl z inkubátoru..Nemusím asi psát, jaké nervy jsem vždy prožívala, když jsem se blížila..Ale postupně začaly ubývat kabely a hadičky..
Až se inkubátor otevřel a já mohla začít kojit, myslím 5.týden po porodu. Potom už jsem věděla, že to malej zvládne, začal skvělě sát, takže byl plně kojen a zvládala jsem vše sama, i když s kanylkou v hlavičce se hůř přebalovalo, koupalo - zvládala jsem..Nejhorší tam byly tvrdé dřevěné židle, na kterých jsme musely kojit - takže po porodu opravdu slast..Já měla hlavně obří hemoroidy, takže jsem tam trpěla jak pes, ale užívala jsem si malého...Malej měl silnou žloutenku, což paní Dr. Zejdová předpovídala, takže dva dny se svítil..No a po 8denním dobráním dvojkombinaci atb, které dostával žilně nás pustili rovnou domů..což není zvykem rovnou z Jipky domů...:-)

Během pobytu jsem se pak od paní doktorky dozvěděla, že zásadní bylo včasné podání správných antibiotik, prý stačilo, aby je dostal o 2 hodiny déle a už by tu dnes nemusel být, nebo by měl trvalé následky. Proto na paní doktorku nedám dopustit, zachránila mi syna, protože je pečlivá, zkušená a že ano - není vždy příjemně naladěná, někdy je až netaktní a nepříjemná..Dobře, souhlasím, ale co je pro vás důležiitejší?? Proto rada ode mě, nikdy nevíte, kdy Vaše miminko bude potřebovat novorozeneckou jipku, proto je lepší rodit tam, kde ji mají..

Filípek se potom ještě potýkal se střevními problémy. Sepse, kterou prodělal mu tam nadělala pořádnou paseku..Od tří týdnů nám začal neutištelně plakat bolestí, kakat krev a hleny.. Takže následovaly dva pobyty v sokolovské nemocnici a další dva ve FN Plzeň, kde malému ve 4 měsících dělali kolonoskopii. Zjistili, že má ve střevech uzlinky - nic vážného, úleva pro nás..:-) Naštěstí se vše v jeho 9 měsících zklidnilo a my konečně snad můžeme říct - je to za námi...

Odpovědět


porod 06/2010Míša 05.07.2011 23:41

můj porod probíhal celkem normálně, díky tomu že jsem rodila sama, a za přítomnosti manžela, umožnili nám pobyt rovnou na porodním sále - takže jsme měli takový malý nadstandard. Problém nastal, když se porod zastavil a i když jsem lezla v bolestech, tak porodní asistentka bohužel otálela, nakonec mi pomohl MUDr. Kouřil, malej se narodil během pár minut, ale s téměř nulovým apgar skóre. na šestinedělí jsem měla jen "malý" problém s tím, že malému vnucovali příkrm, ačkoliv já nevěděla co s vlastním mlíkem, takže to málem dopadlo špatně s kojením. Nakonec mi jedna sestřička pomohla, malej se hezky rozkojil a my odcházeli téměř s porodní váhou domů. Škoda že nejsou sprchy a toalety na pokojích jako na gyndě, ale jinak si nemůžu stěžovat na nic. MUDr. Zejdovou jsem zažila jen jednou, věnoval se nám jiný dětský lékař, takže v pohodě, i přesto že měl malý zlomený klíček. Napodruhé půjdu rodit do Varů znovu.

Odpovědět


Re: Re: Re: Re: prosinec 2010PM 25.06.2011 23:26

Já nemohu, než s příspěvkem z velké části souhlasit, mluví mi z duše a vyvolal vzpomínky, které se stále snažím zasunout velmi hluboko do podvědomí, nedaří se. Když to celkově shrnu, krom sestřiček na gyn. (výborné ženské, které mě i přes jejich velký pracovní záhul, dokázaly psych. podpořit), úžasného pana doktora Kouřila (jeho trpělivé vysvětlování bylo k nezaplacení), doktorky Janové (její dotyky motýlých křídel a úsměvy byly sluncem dne), úžasného porodu (SC) od saniťáka, který mě tam vezl, přes asistentky, dr. Janovou a Hofmannovou, anestezioložky (usměvy a uklidňování + vysvětlování, co se právě děje), který byl..no, něco tak úžasného a v neposlední řadě moje maminka-spolubojovnice, se kterou jsme ležely dlooouho na odd., a které patří můj obrovský dík...je toto asi všechno pozitivní.
Nejsem žádná cíťa, ale moje sebevědomí pobytem v porodnici kleslo mnohem víc, než na dno. Jako prvorodička (což mě možná neomlouvá, nevím)jsem vážně, ale vážně nevěděla milion věcí, co se péče o děti týče, a i přes to, že opravdu rozumím větě:"nejste tady sama" bych ocenila trochu lepší přístup NĚKTERÝCH sester z 6ti nedělí (snažily jsme si s maminkami na pokoji pomáhat navzájem), trochu více trpělivosti a ochoty od NĚKTERÝCH sester z novor. a JIP, to už je kapitola sama o sobě, kdy malý úryvek pisatelky příspěvku o kojení, je jen kapka v moři..(např. telefonování mobilem zakázáno, což pochopí snad i blbec, proč tomu tak je, ale že Vám potom stojí sestra s mobilem u ucha u inkubátoru, kdy jednou rukou drží mobil, druhou sahá na mímo a veeelmi hlasitě sděluje osobě na druhém konci, že má zrovna menses a den blbec, po dotelefonování si neumyje ani ruce, což u nás bylo nepřípustné a bez desinfekce ani ránu (což taky všichni chápou) a vyndavá dítě na úkon, nevim, co na to říct? Opět opakuju, NĚKTERÉ sestry z JIP. Samozřejmě se najdou i takové, na které bych mohla pět chválu (např. sestřička Jaruška, i přes svou svéráznou náturu, úžasná sestra, u které je vidět, že ty děti a svojí práci prostě zbožňuje, aj.). Paní doktorka Zejdová mě straší ve snech ještě dneska (vlastně i když jsem vzhůru a vzpomenu si na ní), i přes to, že jsem dělala všechno, co vyžadovala (bez keců samozřejmě), jsem si připadala jako ten největší blbec, protože její přístup k maminám, je jedním slovem katastrofa (to, že mi nejde udělat ten podělanej smotek napoprvé-NO A CO, já se fakt snažím..na podruhé to bude lepší!). Svoje děti jsem na vizitu radši několikrát překontrolovala (i přesto, že samozřejmě nebylo proč) a pak se klepala strachy u přebalováku v hnusný nemocniční košily bez knoflíků...co bude, a i když nic nebylo, už jen ten tón hlasu mě pořádně srážel do kolen...
Znovu opakuju-nejsem žádná cíťa, nespolupracující a věčně si stěžující mamina (vždycky jsem dělala vše, co mi kdo řekl), ale čeho je moc...postupem času to bohužel vidím pořád stejně - díky bohu, že už mám na celý život odrozeno :-)
Prosím, ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je střípek z mojí zkušenosti s porodnicí K.Vary.

Odpovědět


prosinec 2010HaBr 06.04.2011 20:23

Rozporuplné zkušenosti: gyn výborná, 6nedělí děs a hrůza (sprchy - kapitola sama pro sebe). Sestry gyn výborné, 6nedělí - když nic nechcete, tak dobré, JIP NOV a NOV klasika... Laktační teror. Větu: maminko, snažte se! (kojení) budu do smrti nenávidět. Dr. Zejdová výborná, pečlivá, miminka prohlídne od hlavy k patě. Obecně na gyn dost chaos, binec v medikaci (záměny léků, aplikace není včas,...). Chybí vybavení pro nedělky - např. odsávačky, kloboučky na 6nedělí, JIP vybaven. Sanitárky gyn výborné, 6nedělí šmudly, na pavučinách u stropu se dá houpat. Nedodstatek soukromí, kde kdo leze na pokoj, když se pokoušíte kojit. Když se to sejde, jsou 3 vizity denně (gyn, gyn velká, dětská), to je na můj vkus až dost. Velmi děkuji za svá dvojčata, ale kdybych si mohla vybrat, šla bych do Ostrova - ten přístup v soukromé nemocnici je nebe a dudy. Mimochodem nedělky by asi potřebovaly k večeři (i štědrovečerní!) více než krajíc chleba a paštiku...

Odpovědět


Re: prosinec 2010HaBr 06.04.2011 20:31

Jo ještě k 8 z 10 bodů ke kojení: děti od prvního dne v inkubátoru dudlík, jakmile dokrm přesáhl 20ml (obsah jedné stříkačky), dostaly hned flašku a já se mám zbláznit. Malý se mi zkazil, nechtěl k prsu (doma v pohodě), dali mi kojit přes dudlík v ohromně pohodlné pozici (v předklonu), malý vytáhl 5ml a na dokrm neměl sílu, tak se zasondoval... Když jsem po takto stráveném dni řekla noční sestře, že mi tento způsob nevyhovuje (ona tam je od toho, aby mi pomohla a poradila), obořila se, jestli teda kojit nechci... Maminka spolubojovnice, která měla mléka pomalu pro celý JIP, ze sestrer o mléko zcela přišla.

Odpovědět


Re: Re: prosinec 2010M. Bačová - vrchní sestra gyn.-por. odd. 06.05.2011 11:21

Dobrý den, Váš popis našeho oddělení mě velice mrzí. V první řadě bych chtěla upozornit na to, že na oddělení šestinedělí vždy pracují sestřičky novorozeneckého oddělení a sestřičky starající se o maminku. Stává se často, že se toto neodděluje a veškerá péče se shrne pod pojem "oddělení šestinedělí".Troufám si říci, že se za sestřičky gynekologické mohu postavit, a že s jejich péčí o maminky nikdy problém nebyl.
Jiné připomínky týkající se úklidu samozřejmě mohu brát v potaz, ale ráda bych (a možnosti vždy jsou),aby se maminky ozvaly a nespokojenost vždy vyjádřily ve chvíli, kdy ji pociťují. Jen tak se dá okamžitě vše řešit.
Technický stav oddělení je bohužel věc, kterou se snažíme již několik let řešit, v tomto roce se schyluje k částečné rekonstrukci a po letních prázdninách snad bude možno pobývat v důstojnějších podmínkách. Věřte tomu, že kdyby bylo na nás, je šestinedělí kompletně přebudováno.
Co se týče režimu oddělení - jsme nemocniční oddělení a od toho se odvíjí provoz oddělení - vizity je prostě nutno provést, ordinace splnit, jídlo přinést, uklidit - jistě chápete, že je velmi těžké soukromí ve větší míře respektovat.
Přeji Vám, aby Vás děti těšily a zdárně rostly a prosím všechny maminky, aby se nebály a s eventuálním problémem mě nebo pana primáře kontaktovaly. Jen takto můžeme na našem zlepšení pracovat.

Odpovědět


Re: Re: Re: prosinec 2010HaBr 07.05.2011 09:42

Děkuji za odpověď, ale ve svém příspěvku sestry rozlišuji - 6n a NOV. Když jsem sestřičky prosila, zda by mi uvařily kojící čaj (protože u sanitárek se konvice rozbila), byly dosti neochotné. To byl za celou dobu můj jediný požadavek na ně, po porodu SC jsem ležela ještě dobu na gyn. Uklidit se sice musí, ale jednak vynaložený čas neodpovídá výslednému efektu, jednak jedna přijde pro koš, druhé utřít (přešmudlat) umyvadlo, strašně zbytečného pohybu na ten úklid. A aby mě někdo buzeroval, že mám TEĎ jíst, aby se mohly odevzdat tácy, když mi dvojčata pláčou hlady, mi v mém věku (ale i jakkoli vůbec) přijde nepatřičné. Poslední pozn.: jestliže mohou sestry obcházet pacientky, aby si uklidily stoleček, že bude chodit pan primář (toto považuji za velmi nedůstojné, je to v tu chvíli můj stoleček, můj životní prostor a moje soukromí na cca 2,5m2), připadá mi upozorňování na špínu ze strany pacientek jaksi nadbytečné. Závěrem: všimněte si prosím, že gyn+6n sestry hodnotím výrazně lépe, nicméně např. chyby v medikaci prostě byly.

Odpovědět


Re: Re: Re: prosinec 2010R. R. 21.08.2013 01:19

Zdravím,
vím, že za to nemůžete, ale s Vašimi věčnými rekonstrukcemi, každoročním malováním, jste už několik let některým pro smích, maminkám, které rodí v tyto termíny a musí jinam, spíš pro pláč. Stálo by za uvážení vybrat firmu, která zvládne zrekonstruovat oddělení rychle a najednou (tj. i sociální zařízení). Pokoje jsou děsivě přetopené se suchým vzduchem (doslova se dá mluvit o nevhodných podmínkách jak pro matku, tak i dítě), o četnosti neskutečně častých, otravných návštěv všeho zdravotnického personálu nemluvě. Personál by se mohl naučit pohybovat a projevovat tiše, některé sestry řvou doslova jak na lesy. Popřemýšlejte prosím nad mými podněty a chyťte se za nos.

Díky

Odpovědět


Re: Re: Re: Re: prosinec 2010RR 22.08.2013 10:27

Mimochodem se to opět "povedlo" a rodili jsme dnes ráno díky zavřené Varské porodnici v Ostrově. Skoro jsem tomu rád, když uvážím, co jsem psal včera ráno :)

Odpovědět


Re: prosinec 2010milca 06.12.2011 22:30

Milé maminky já jsem porodila dcerku roku 2001 ale na personál,pani doktorku ZEJDOVOU si nemůžu stěžovat byla hodná sestřičky výborný i když se malá narodila díky kleštím jsem jim moc vděčná jak mi pomohli.Můj veliký dík patří i po letech panu doktoru SYCHRAVOVI,NESYBOVI A primáři KLIKAROVI.Proto neodsuzujte tuto nemocnici v K.VARECH

Odpovědět


Re: Re: prosinec 2010PM 07.12.2011 19:31

každý MŮŽEME mít jiný názor...mimochodem, od r. 2001 se mnohé změnilo..třeba to, že přimářem už není Klikar..moje zkušenosti jsou, strašné, smutné, to tóčo v prosinci-poslední měsíc porodného-bych Vám nepřála vidět..a Vám můžu jen pogratulovat

Odpovědět


Nespokojenostlucie 14.07.2010 21:07

Tak taky přidám svou zkušenost.Mohu říct,že tedy sem do Varů bych na rodit asi už nešla.Jediné kde sem byla spokojená bylo šestinědělí.Na porodnim,teda ne-po druhé už ne.Bohužel pro mě mě přivezly na příjem v 5 ráno.Přistup personalu,byl naprosto hnusnej.A pak to pokračovalo,od nepřístojných komentářů,až k tomu,že sem epileptička a nikoho to nezajímalo,že je mi špatně-nikdo mi neppomohl.nechali mě v postely v krvi a plodove vodě,až do té doby,než sem se otevřela.ještě sem dostala vynadano,že sem si chvilkama zakřičela.To že sem chtěla něco proti bolesti,bylo naprosto ignorováno.
Prostě měly i hrozné komentáře a bylo jim jedno,že přede mnou-Jediné co tak mohu poděkovat primáři Nesybovi,kterej mi pomohl.A šestinědělí-oddělení.JInak ne-už nikdy

Odpovědět


.plenky Happy?Jarka 03.05.2010 15:12

Pokud nebudete mít pěti kilové miminko, tak ybch určitě ty nulky od happy doporučovala. Moje mimi mělo 2900g a nulky mu byly velké....

Odpovědět


Šestinedělí je postrach!!!!Petra 24.01.2010 20:03

no nevím,ale myslím si, že sestřičky tak jednaly vcelku oprávněně. Pokud je mimísek sytý, tak se nebude snažit sát z prsu. Alespoň to se stalo mé kolegyňce na pokoji. Vždy dostala příkrm a prcek odmítal pít z prsa. Nevím, jestli se jí podařilo nakonec rozkojit.

Odpovědět


Rozdíl mezi lety 2004 a 2009Petra 24.01.2010 20:00

Pokud mohu srovnat roky 2004 a 2009, tak musím zkonstatovat, že porodnická část se nezměnila, pořád příjemní doktoři i ostatní personál. Co se týče novorozeneckého oddělení, tam došlo k velikým změnám. Sestřičky jsou mnohem milejší, doktorka Zejdová je pořád stejná, ale domnívám se, že její poznámky jsou k "dobru". Mě alespoň pomohly.

Odpovědět


Šestinedělí je postrach!!!!Martina 27.12.2009 16:26

Absolutně souhlasím.mé dceři,přestože byla fyziologický novorozenec byl příkrm doslova narván do krku několik hodin po porodu jakousi dětskou sestrou babochlapem,aniž by se se mnou,jako její matkou někdo radil..

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Karlovy Vary

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png