Aperio

Diskuse

Porodnice Jindřichův Hradec

Příspěvků: 22


od. šestinedělíDaniela 31.08.2018 06:38

Rodila jsem v této porodnici v lednu 2018. Porod vyvolávaný, péče během i po porodu super. Jediné, co mě velice zklamalo byla podpora kojení na oddělení šestinedělí. Absolutní nezájem ze strany dětských sester (hlavně starších dam), ono je lepší sedět u kávy a drbat o kravinách u puštěné televize. Já jako prvorodička potřbovala pomoct a ne být stresována nesmyslným vážením před a po kojení, nucení do kojení každé 3 hodiny, budit dítě v noci atd. Dát flašku s umělým mlékem, když jsem ještě neměla mlíko, my vlastně vnutili. Poté jsem 3 měsíce bojovala za kojení, naštěstí se to podařilo.

Odpovědět


Vévodkyně Kate též porodila ambulantněMgr. J. Pouzarová 03.05.2015 14:58

Před časem jsem napsala zkušenost s Dr. Tomsem. Když jsem se ho zeptala na možnost ambulantního porodu, napsal mi, že "na naší porodnici nejsme zvyklí na takové experimenty (experimentem měl na mysli ambulantní porod) a vřele vám doporučuji, abyste se se svým zájmem obrátila jinam."
Řada žen na mě nevybíravě útočila (nějaká Jana nebo Jany napsaly, že plácám nesmysly), asistentka Knapíková pravila, že souhlasí s panem primářem.
Jeden vedoucí pracovník z porodnice U Apolináře pravil, že z hlediska listiny základních práv a svobod ambulantní porod samozřejmě respektuje, z hlediska medicínského příliš nedoporučuje. Řada žen, které tady na mne útočí, netuší o svých právech...
Vévodkyně Kate včera porodila dceru též ambulantně stejně jako před dvěma lety prince George. Za několik hodin po porodu odjela rodina domů.
Pro mne již téma porodu není aktuální, ale opravdu se divím, že řada žen neví o svých právech...

Odpovědět


kecy kecy kecyVeronika 03.09.2014 23:02

Vážené dámy,
Jestli máte pocit,že je třeba honit si ego zrovna na stránkách,kde s největší pravděpodobností budou nastávající matky nasávat info,jste na omylu.Takže si jděte plácat játra na fejsbuk...
Děkuji převelice
Veronika

Odpovědět


Volba porodní polohy :-)Hanka 09.05.2014 23:42

Tak upřímně tohle je asi první poměrně pravdivé info o JH porodnici. Oni totiž naslibují na stránkách vše, ale realita je jinde. Jediné, co mi tady nesedí, je volba porodní polohy. Tak jedině mezi polohou "na koze" a "na koze" ? :-) Přesto si myslím, že to není úplně špatná porodnice, pořád to je o lidech (kteří se v podonici za poslendí 3 roky pěkně vyměnili...)Každopádně po porodech v letech 2011 a 2013 si ten třetí letos prubnu raději někde jinde...

Odpovědět


Re: Volba porodní polohy :-)aiva 04.07.2016 10:03

Dobry den pani Hanko,
ctu prispevky z porodnic vcetne JH a chtela bych se zeptat kde jste se rozhodla rodit Vase 3. mimco? Dekuji za odpoved.

Odpovědět


Ambulantní porod nyní uzákoněnMgr. Jiřina Pouzarová 15.04.2014 20:20

Před několika lety jsem vložila příspěvek k problematice ambulantního porodu, ke kterému se zdejší nemocnice staví negativně (bývalý primář dětského oddělení Dr. Toms prohlásil, že "na naší porodnici nejsme zvyklí na takové experimenty a nezbývá mi, než vám doporučit, abyste se se svým přáním obrátila jinam." Nějaká Jana nebo snad dvě Jany mě ve svých příspěvcích napadly, jedna z nich napsala, že zůstat v porodnici je to minimum, co pro ten uzlíček štěstí můžeme udělat.
Od 1. 1. 2014 je ambulantní porod uzákoněn, je možný v kterémkoliv zdravotnickém zařízení, jediným omezením je zdravotní stav maminky nebo miminka. Proč volí některé ženy dřívější odchod z porodnice? Nechtějí se podřizovat řádu oddělení šestinedělí (vícelůžkové pokoje, nechutná strava, přijímání návštěv na chodbě) či nechtějí opouštět své starší, ale stále ještě malé děti. Sama jsem před téměř osmi lety porodila ambulantně a dřívější odchod domů si nemohu vynachválit. A je jen otázkou času, kdy bude uzákoněn porod doma.

Odpovědět


Ambulantní porod uzákoněnMgr. Jiřina Pouzarová 14.12.2013 19:04

Když jsem se před několika lety zeptala primáře dětského oddělení Dr. Tomse, zda je možný ambulantní porod, odpověděl (dovoluji si citovat v plném znění): "Na naší porodnici nejsme zvyklí na takové experimenty a nezbývá mi, než Vám doporučit, abyste se se svým přáním obrátila jinam."
Ve čtvrtek 12. 12. mě v Událostech na ČT zaujala zpráva, že ambulantní porod je možný v kterémkoliv zdravotnickém zařízení. V zahraničí patří k běžné nabídce porodnických služeb.

Odpovědět


Domácí a ambulantní porodMgr. Jiřina Pouzarová 15.09.2013 21:49

Bývalý primář jindřichohradecké porodnice MUDr. Pavel Dejmal (nyní primářuje v Prachaticích) mi kdysi řekl, že "na naší porodnici nejsme zvyklí na takové experimenty a nezbývá mi, než vám doporučit, abyste se se svým zájmem obrátila jinam.
V posledních dnech mě zaujala zpráva, že domácí porod řeší Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Dvě Češky žalují stát, že jim nebylo umožněno rodit doma s porodní asistentkou. Jedné z nich byl v české nemocnici znemožněn ambulantní porod.
Tak se chytněte za nos, paní Jano (nebo to jsou dvě Jany), které psaly, že plácám nesmysly a že zůstat v porodnici je to nejmenší, co pro svůj uzlíček štěstí můžeme udělat.
Ještě si dovolím poznamenat, že MUDr. Jaroslav Doucek už dávno oddělení nevede. Od té doby se na postu primáře vystřídali MUDr. Jan Miklica, MUDr. Pavel Dejmal a v současné době vede oddělení MUDr. Jiří Štětka. Střídání primářů v Aperiu nestačili zaregistrovat.

Odpovědět


Re: Domácí a ambulantní porodVeverka 13.10.2015 15:49

Ten MUDr. Dejmal je podle všeho trestně stíhaný za zanedbání péče o novorozence s následným úmrtím.Jak může ještě provozovat praxi? To si neumím představit.

Odpovědět


Ambulantní porod následníka trůnuMgr. Jiřina Pouzarová 01.08.2013 20:06

Při příležitosti ambulantního porodu vévodkyně z Edinburghu (následník trůnu se narodil 22. 7. odpoledne a již následující den večer opustil s rodiči porodnici Panny Marie) jsem si vzpomněla na hradeckou porodnici: "Na naší porodnici nejsme zvyklí na takové experimenty a nezbývá mi, než Vám doporučit, abyste se se svým zájmem obrátila jinam" - tato slovy vypustil z úst přednosta dětského oddělení MUDr. Miroslav Toms. Divím se všem, kteří v tomto zařízení chtějí přivést na svět své dítě.

Odpovědět


Porod v JHZdenka 06.06.2012 14:50

Dobrý den!
V této nemocnici jsem rodila již dvakrát.Jednou v roce 2009 spontálně a na porod velmi ráda vzpomínám.V nemocnici bylo krásné prostředí,ochotné sestry i doktoři,oddělení šestinedelí bylo také fajn.
Letos 2012 jsem zde opět rodila,porod byl vyvolávaný,komplikovanější.Ale za to nemůže ani nemocnice ani nikdo.Každopádně se mnou měly trpělivost.Dokonce jsem sem chodila již měsíc před porodem na kontroly.Sestry i doktoři byly velmi milý a ochotní.Takže jsem byla opět spokojená.
Jediné co by v této nemocnici skutečně stálo za změnu je jídlo.Musim říct,že strava stojí za houby,přitom by žena v tomto období měla jíst,aby se nastartovala laktace.Takže mi můj ochotný manžel jídlo vozil.

Odpovědět


Zelená porodům domaMgr. Jiřina Pouzarová 02.02.2012 22:01

Před časem jsem napsala příspěvek o ambulantním porodu, a bohužel jsem byla některými ženami naprosto neznalými věci - obrazně řečeno - ukamenována.
26. ledna 2012 mě v Událostech na ČT 1 zaujala zpráva, že žena, která se rozhodne přivést dítě na svět doma, má nárok na pomoc porodní asistentky ze spádové nemocnice. Rozhodl tak Obvodní soud pro Prahu 5. Včera, tj. 1. 2. 2012 o problému psal Deník Bohemia.

Paní Janě, která si myslí, že plácám nesmysly, doporučuji k přečtení článek, jehož autorem je lékař:

http://www.azrodina.cz/4381-ambulantni-porod-v-praxi
Očkování proti TBC se už neprovádí, ale jinak je to výborný článek. Nemocnice J. Hradec je ten odstrašující případ, co se týče ambulantního porodu, tak zvažte, zda svého potomka přivedete na svět právě zde.

Odpovědět


Re: Zelená porodům domaMgr. Karolína Šotová 02.03.2012 18:02

Vážená paní magistro,
stále nechápu důvod Vašich příspěvků zde. V Hradci jste nerodila, takže vaše názory na porod prezentujte jinde...

Odpovědět


Re: Ambulantní porodHana 26.11.2011 11:41

Je z podivem jak jste posedlá všelijakými kritikami ale zameťte si nejprve před vlastním prahem.Na jedné straně by jste chtěla vystupovat na úrovni a na druhé jste obyčejná sprostá a nevychovaná osoba,která terorizuje svoje okolí.V Telči,kde bydlíte v bytě po svojí matce o kterou jste se nedokázala postarat a dala jste jí do ústavu Vás mají spoluobčané plné zuby.Na policii a na trestní komisi jste jako doma a stále se řeší Vaše excesy.Měla by jste vyhledat pomoc psychiatra a na čas zvolit pobyt v nějaké léčebně.Na druhou stranu by jste se patrně již nevrátila,neboť Váš nepříznivý psychický stav stále graduje.

Odpovědět


Re: Porodnice s nedemokratickým přístupemmamaky 06.09.2011 15:04

Mgr.Pouzarová je pěkná rypna, co?nechápu o co jí tady vůbec šlo....někoho ovlivńovat?to si myslím, že se opravdu nepodařilo;))

Odpovědět


Re: Ambulantní porodMgr. Karolína Šotová 08.08.2011 20:17

Vážená paní magistro,
stále nechápu důvod vašich komentářů zde... O charakternosti kohokoliv můžete pochybovat, ale bez udání důvodu, bych tyto poznámky vynechala. Zajímalo by mě, kolik porodů, ať už ambulantních či jiných, jste absolvovala, že se za ně tak bijete. V porodnici v Hradci jsem rodila obě své dcery a nemohu si stěžovat ani na přístup ani na služby personálu. Tak Vás znovu prosím, piště pouze zkušenosti s porodem a pokud je nemáte, tak sem nepište.

Odpovědět


EpiduralNikola 26.01.2011 16:51

Chtěla jsem se zeptat.jak je to s epiduralem.On je poskytnut,ale je to bráno jako nadstandard.

Odpovědět


porod po 1 a po 2Marta 14.05.2010 21:21

Jsem ráda, že takovou zkušenost nemám jen já. Jako prvorodička jsem měla velký strach z porodu. Vše proběhlo perfektně!Manžel byl se mnou celou dobu na pokoji, pak ve vířivce i na porodním sále. Všechno bylo úžasné, personál byl milý a ochotný.Porodnice je krásně opravená, cítila jsem se jako doma. Jen sestra, která mi pomáhala s kojením mě zklamala. Odbyla mě. Z porodnice jsem odcházela s boletivě nalitými prsy, popraskanými bradavkami a stále plačícím miminkem:-( Za pár dní jsem dostala zánět. Byla jsem z toho nešťatná, nevěděla jsem, jak na to. Kojila jsem pouze 12 dní:-( Takže nemocnici v JH chválím, až na pomoc při kojení.

Odpovědět


Me zkusenosti v teto porodniciRomana 26.02.2010 20:28

V JH porodnici jsem rodila 14.12.2008. Musim rict, ze od prijmu az do odchodu z novorozeneckeho oddeleni jsem byla spokojena. Prijal me velmi prijemny personal, porodni plan si ode me hned vzali a take se podle nej ridili. Nikdo mi nic nenutil.na pokoji kde se cekalo na porod bylo opravdu prijemne, krasne zarizeny, velika postel, sprchu i zachod jsem mela sama pro sebe.Hned vedle byla hydromasazni vana, kterou jsem ja osobne vyzkouset nestihla.Porodni sal byl byl take krasne zarizen, bylo poznat ze je vse nove, vsechno krasne pripravene.
Jinak za pobyt u porodu jsme platili 500,- za epidural chteli 2000,-(ten jsem nemela)Po porodu jsem byla na nadstandartnim pokoji(600,-/den), kdy za mnou navstevy chodili kdy chteli a tatinek malyho tam s nama zustaval az pozde do vecera. Nadstandarty tam byli 2 vedle sebe, ktery meli spolecny zachod a sprchu,i prebalovaci a koupaci box(mistnost. Jedine co mi tam vadilo bylo jidlo. To teda musim rict, ze se polevka opravdu jist nedala,neochucene!No omacky sli,Ale mohlo to byt lepsi.Ovoce jsem dostala kazdy den.Mela jsem na pokoji lednici, takze mi tatka vozil dobroty vlastni. Jinak s kojenim nam poradili, problem nebyl.Jednorazove plenky jsem musela mit vlastni, i vlhcene ubrousky.Ne jak je v popisu.
No tak snad jsem napsala vse co jsem chtela. S porodnici i personalem jsem byla velice spokojena a JH porodnici doporucuji!!!

Odpovědět


Nový kabátek není všechnoMgr. Jiřina Pouzarová 24.01.2010 17:44

Vážená paní Jano K., souhlasím s názorem, že člověk vzdělaný nemusí být vždy inteligentní, ale nechápu, jakou to má souvislost s ambulantním porodem? Ten patří ve vyspělých zemích ke standardní nabídce porodnických služeb. V Rakousku rodí doma 2 % žen (podobně jako u nás, ale porod doma je tam hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Možnost ambulantního porodu je tam hojně využívána (otevřete-li stránky www.hebammen.at, dočtete se, že porodní asistentky nabízejí péči po ambulantním porodu).
Ve vyspělých zemích nabízejí zdravým ženám službu také porodní domy, které stojí zpravidla mimo nemocnici a vybavením připomínají spíše domácí prostředí než nemocnici. Žena tam porodní s porodní asistentkou a za několik hodin odchází s miminkem domů.
Také u nás existuje porodní dům, v Praze 4 a založila ho porodní asistentka Zuzana Štromerová. V březnu 2009 vyhrála u Městského soudu v Praze spor v Ministerstvem zdravotnictví ČR, které jí odmítlo udělit licenci k vedení porodů v porodním domě. (Ministerstvo se proti rozsudku odvolalo). Porodní dům má i své internetové stránky - www.pdcap.cz
V MF DNES dne 20. 3. 2009 vyšel článek Soud dal šanci porodu doma. Autorka Radka Wallerová psala, že v ostatních částech republiky by mohly být alternativou porodního domu ambulantní porody. V Česku se zatím neprosadily.
S autorkou zcela nesouhlasím, některé osvícené porodnice (Č. Budějovice, Č. Krumlov, ambulantní porod je možný ve všech brněnských porodnicích) porod umožňují. Neplatí to ovšem o porodnici v JH, protože zde pracují zdravotníci se zastaralými, zkostnatělými názory, kteří nejdou s trendy moderní doby. Jsem optimistka a věřím, že až budou naše děti přivádět na svět své potomky, budou u nás existovat porodní domy a ambulantní porod bude též patřit ke standardní nabídce porodnických služeb.

Odpovědět


Nový kabátek není všechno:) 27.04.2010 15:18

Zato ty jo ty kravo jalova, radsi se ohol.

Odpovědět


Nový kabátek není všechnoMgr. Jiřina Pouzarová 23.01.2010 20:32

Vážená paní Jano, podmínkou pro fyziologický porod je bezproblémový fyziologický porod a následný nekomplikovaný stav matky a novorozence.
Nepaušalizujte všechny zdravotníky, v budějovické i v krumlovské porodnici ambulantní porod bez problémů umožní. Každý zdravotník je jiný, stejně jako každý učitel je jiný, jednička u jednoho učitele může odpovídat dvojce, někdy dokonce trojce u jiného učitele.
Do jindřichohradecké porodnice bych nikdy rodit nešla, i když je velice pěkně materiálně vybavena. Zdejší zdravotníci mají velice nedemokratický přístup.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Jindřichův Hradec

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png