Aperio

Diskuse

Porodnice Jilemnice

Příspěvků: 5


Za nás superKristýna 05.09.2017 10:47

Za mě porod v Jilemnici krásný (r. 2016) porod sice vyvolávaný, ale rychlý, pan doktor Karásek skvělý, milý, příjemný, mladý. PA Petra Mikulová skvělá, podporovala mě a hodně mi pomohla. Uvítala jsem možnost vany to mi hodně pomohlo, mohla jsem si chodit po pokoji, manžel byl u porodu se mnou od rána. Ihned mi malého dali na břicho nechali dotepat pupečník a pak jsem svolila ke změření s zvážení - bolelo mě šití. Manžel byl po celou dobu se synem a pak stali vedle mě.. Na oddělení šestinedělí jsem byla taky velmi spokojená. Sestry milé, doktoři zodpověděli, co jsem chtěla vědět. Sestřičky vše ukázali (byla jsem prvorodička). Pokud budu někdy rodit znovu jedině tam ;)

Odpovědět


Jilemnice nejlepší volbaNiki 16.08.2017 12:47

Jilemnice nejlepší volba k porodu i k péči před porodem a po něm. Rodila jsem zde dvakrát a byla jsem spokojená, přístup lékařů a sester skvělý, a snaží se co nejvíce o přirozený porod. Za mě mají jedničku a hvězdičkou. Jsou schopni akceptovat i alternu a měnit léky. Jediné co je drobný mínus je chování jedné dětské lékařky a občas jsou sestry na novorozeneckém, které si myslí, že jsou nadřazené a extrémně chytré - ale stačí jim určit hranice

Odpovědět


Jilemnice - za mě dobrá volbaKytiii 22.11.2015 13:51

Je to už sice 7 let, co jsem v Jilemnici přivedla na svět prvního syna, takže nevím, co vše se změnilo, či ne...
Tenkrát jsem porodila ve stejném pokoji, kde jsem byla celou první dobu porodní. Vše probíhalo přirozeně, fyziologicky, nic se neurychlovalo. Jediným omezením byly pravidelné monitory cca po 2 hodinách, které jsem nenáviděla :-)
Jinak PA mě chodila kontrolovat pravidelně, nijak nezasahovala, jen mi doporučila "hopsání" ve sprše na balonu, což mě zcela zbavilo křížových bolestí a během cca hodiny jsem se ze 2 nepostupujících centimetrů otevřela kompletně.
Neproběhl ani klystýr ani holení. Žádný plán ani přání jsem neměla. Na otázku, jak mám dýchat, mi bylo odpovězeno, že mám dýchat tak, jak to cítím.
Polohu jsem si zvolit víceméně nemohla, byla mi na dorotování doporučena poloha na boku a na tlačení poloha v pololehu (což asi nebylo pro mě ideální, ale dr. měla dobrý výhled).
U třetí fáze porodu byla přítomna PA, paní doktorka a dětská sestra - všechny tři opravdu empatické, klidné a podporující!
Byla jsem bez zranění (i bez nástřihu).
Jen na šestinedělí jsem měla asi "smůlu", protože se našemu zahájení kojení nikdo nevěnoval, nic mi nevysvětloval, doporučení probíhalo jen při vizitách a každý měl jiné... proběhl i dokrm - nejprve glukozou, následně i Nutrilonem. S kojením jsme zpočátku velmi bojovali - dokrmu jsme zbavili až se zavedením příkrmů na půl roce. I přesto jsem syna kojila do jeho 2 let, kdy se odstavil sám.

Odpovědět


Volba porodni polohyjudita 28.02.2013 20:48

Dle mych zkusenosti volba polohy porodni neni volna - u meho porodu doktorka odmitla dorodit meho synka na porodni stolicce, musela jsem se presunout na porodni kreslo/postel, nastesti jsme spolu s porodni asistentkou vymyslely moznost mit manzela za zady a nohy na kozu jsem odmitla absolutne.. Jinak mam s Jilemnici dobre zkusenosti - jsou velice vstricni, respektuji porodni prani, na vsem se da domluvit, ale musite pocitat s tim, ze porod samotny vede doktor -tedy posledni faze je doktorsky vedena..porodni mistnost mi neprisla vhodne zarizena k pohybu, zadne mice ani vaky ci ribstol tam nebyla..monitor nataceji pravidelne, ale nstesti porodni asistentka byla ochotna to tocit i mimo postel..oproti atmosfere v Jicine je Jilemnice krasna a uzasna porodnice..personal je velice vstricny..

Odpovědět


Jilemnice ANOKarolína 27.07.2011 21:26

Kvůli kolísání křivky při monitorování u gynekologa jsem byla přijata na porodnické oddělení s tím, že miminko bude monitorováno a uvidí se. Strávila jsem na lůžku s pásy přes břicho cca 10 hodin, během nichž se lékaři a PA snažili vyvolat porod a zároveň hlídali, jak na tom miminko je. Díky jejich péči a starostlivosti se nakonec akutním císařským řezem narodil zdravý chlapeček. Celý den se mi PA (paní Hana Pohořalá) velmi věnovala, ačkoliv měla na starosti další tři probíhající porody, v žádném případě jsem neměla pocit, že bych byla "na druhé koleji". Naopak. I péče lékařů byla navzdory jejich zaneprázdnění velmi příkladná. I na oddělení šestinedělí jsem se cítila dobře. Sestřičky byly vstřícné a příjemné, perfektně zvládaly i mé hormonální kotrmelce (pláč, lítost, zoufalství, deprese - poporodní blues jako z učebnice :-)) Dětské lékařky mi vysvětlily vše co bylo potřeba a zodpověděly jakýkoliv další - byť hloupý - dotaz. Celkově je mé hodnocení velmi kladné. Porodnici v Jilemnici doporučuji všem nastávajícím maminkám, které ocení vstřícné a osobní jednání, pochopení a laskavost.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Jilemnice

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png