Aperio

Diskuse

Porodnice Jablonec nad Nisou

Příspěvků: 7


SpokojenostDanyt 05.09.2017 10:58

V Jablonci jsem rodila svou prvni dceru a nemuzu si na nic stezovat. Pristup veskereho personalu byl skvely,pece vyborna, hlady jsem take neumrela

Odpovědět


císařský řezDayen 21.05.2016 06:20

8.2.2016 jsem v jablonecké porodnici podstoupila plánovaný porod císařským řezem. Zákrok proběhl v pořádku a miminko ji zdravé.Přístup lékařů na 1*, sestry na JIP na 1*, ale přístup sester z oddělení šestinedělí jedním slovem katastrofa. Rozhodně se nedodržuje 10 správného kojení. Mimčo mi na JIP přinesli až po 15 hodinách po porodu. Nutily mě kojit v sedě, i když jsem měla veliké bolesti. Za celou dobu na oddělení šestinedělí mi neporadily jak správně kojit v leže. Měla jsem s kojením problém, nechtělo se po sekci spustit. Chovaní sester bylo hrozné, neustále nepříjemně naladěné, podrážděné. Pokaždé jsem měla pocit, že jsem na obtíž. Postupem jsem se bála na cokoliv zeptat. Žádná ze sester nebyla schopná zůstat na pokoji alespoň 10min. podívat se jak kojím a zodpovědět mi v klidu dotazy. Ovšem ze sesterny se neustále ozýval smích, takže čas a prostor tady určitě byl. Bohužel chuť pomoci nikoliv. Mimčo mi přikrmovaly, aniž by mě o tom informovaly.Dále ke stravovaní, počítala jsem po sekci s dietou, ale že mi jídlo netknuté odnesou když mám u sebe právě miminko a kojím to mě dostalo. Takže pokud jsem po přinesení jídla kojila a požádala o ponechání na pokoji, že si sním později, bylo mi řečeno, že takto to tady nechodí a jídlo mi prostě odnesli a byla jsem hladova. Z porodnice jsem si odnesla nádherné a zdravé miminko. Bohužel vzpomínky příšerné. Nikdy bych další porod v této porodnici nepodstoupila. O jablonecké porodnici koluje, že je jednoznačně nejlepší, rozhodně to ale pravda není!

Odpovědět


Kojeni?Lale 10.04.2016 23:14

10 pravidel pro kojeni vubec nedodržují. Po císaři po půlnoci odmítli dite přiložit a dětské sestry rovnou začaly krmit Bebu od Nestle. Pichaji automaticky oxytocin pro vypuzeni placenty (u normálního porodu). Bežně kdyz dávají pri porodu oxytocin,oznamují to nicnerikajici větou Neco dame kapat,aby se to urychlilo... Myslím,ze vytvářejí lepší image,nez jak to ve skutečnosti je.

Odpovědět


Poor care...Ayanna 04.12.2014 23:30

I came to give birth in Czech, because that's where my husband is from. Unfortunately I was quite disappointed by the kind of care provided.
Doctors were very professional, yes; and most spoke very good english, but sadly many nurses were really unhelpful! Not only they don't speak any other language than Czech (which is surprising in this day and age!) but on many occasions made me literally feel discriminated as a foreigner and made my stay at the maternity ward very stressful.
I have also asked several times for help with breastfeeding and it was literally refused! There appeared to be no lactation specialist on the ward and the nurses were not willing to help at all... I was told to learn do it myself. When I cried as I fed my baby and said my nipples are terribly sore and would like something to sooth them, they told me it's normal (WTF?!)
I was also shocked when I saw how they give newborn babies their first bath. Babies are tossed around very carelessly, in a rush, whilst screaming as they get soap and water in their eyes or grasp for air having their head under a tap of running water :( it was very hard to watch...
I don't recommend this hospital for anyone from abroad.

Odpovědět


Průměrná zkušenostLenka 30.08.2011 23:57

Od Jablonecké porodnice jsem měla vzhledem k níže uvedeným komentářům velká očekávání. Některá se vyplnila, jiná ne. V Jablonci jsem rodila před 6 týdny své druhé dítě (první se narodil v Praze v Krči, takže mohu tyto dvě porodnice porovnat). Bohužel se nemůžu moc vyjádřit k porodu, protože chviličku po té, co jsem dostala vyvolávačku, byl problém s miminkem a běželi jsme na císaře. Na gynekologickém oddělení byli všichni velmi milí (už během natáčení monitorů, když jsem přenášela, jsem se setkala snad se všemi doktory a sestřičkami).
Byla jsem ráda také za hezké, čisté prostředí v nemocnici. Pomocný personál velmi milý (ochotně a s úsměvem vyměnili povlečení, když bylo potřeba,...). Bohužel toto také není všude samozřejmost.
Trošku jsem byla překvapená přístupem na oddělení šestinedělí. Je pravda, že malá šla císařem, ale i tak jsem očekávala, že budou sestřičky ochotněji nosit děti na kojení (problém nebyl jen u mě, ale i u ostatních maminek). Já jsem porodila v osm ráno, malou jsem viděla jen z dálky a pak už jsem jen prosila sestřičky, ať mi ji přinesou, že ji chci aspoň vidět. Jejich odpověď, že nemají čas, mě docela překvapila:-). Poslala jsem za nimi i manžela, ať ji ukáží aspoň jemu, ale ani to nepovedlo. Po dalších urgencích mý mamky mi ji přinesli na pár minut navečer. Až tehdy jsem se dozvěděla, že malá nebyla úplně v pořádku, že ji resuscitovali a celý den byla na kyslíku.
Hned jak jsem se dostala z pooperačního pokoje na normální, jsem ji už nedala z ruky, takže problém odpadl. Moje spolubydlící se sestřičkami bojovala dále :-).

Odpovědět


super poroddeni 08.07.2011 14:47

V Jablonecké porodnici jasem rodila dvakrát poprvé to nebylo nic příjemného střídalo se u mě asi 100 tisíc lidí jak v průchoďáku nic příjemného ,doktorka arogantní.Skončila jsem císařem a teď po 3 letech to bylo super doktorka úžasná sestra taky bylo to rychlý. Sestřičky na dětském taky super. Všem moc děkuji:-)

Odpovědět


Po druhé fifinka 29.06.2011 11:08

Já jsem rodila holčičku v roce 2009 a teď si to dávám znovu :-D a má volba kam do porodnice je jedinečná Jablonec!!! Moje zkušenost jako mladá prvorodička byla senzační. 5 porodů přede mnou a stále se ta mladinká doktorka usmívala a byla velmi příjemná. A to i sestřičky které se mi ze začátku zdáli velmi nesympatické. Taková velmi příjemná věc byla že jsem celou dobu na porodním boxu neviděla žádné porodní nástroje ani nic podobného. Po porodu v době klidu mi sestřička přinesla oběd přímo na por.box což mě velice dostalo. Já si nemůžu stěžovat. A ta hygiena mě také velice dostala 3krát denně stírali pokoje na šestinedělí a to i odpadkový koše. Pokoje byli velmi útulné. Vždy mi sestřičky pomohli když jsem potřebovala. (a pokud tam byli nějaké učenky tak o tom vůbec nevím.) Tak po druhé jedině tam snad to bude probíhat v takovém klidu jako poprvé.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Jablonec nad Nisou

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png