Aperio

Diskuse

Porodnice Ivančice

Příspěvků: 16


Mimořádný zážitekAndy 18.08.2017 21:31

Porodnici Ivančice velice doporučuji. Je zde skvělý personál, který se skládá z lidí na pravém místě. Před porodem jsem se vyptávala maminek na porodnici v Břeclavi, kterou mám nejblíže, ale pořád jsem nějak nebyla přesvědčena, že právě tam chci jít rodit. Pak jsem se náhodou dozvěděla o porodnici v Ivančicích, tak jsem si řekla, že se tam zajedu podívat na předporodní kurz, který pořádají každý poslední čtvrtek v měsíci. A přiznám se, že tam mě to opravdu nadchlo. Vybavení zde není jedno z těch nejmodernějších, ale ten přístup byl pro mě klíčový. Slýchala jsem příběhy z břeclavské porodnice, že jim tam říkali věty typu: "Porod bolí a co jste čekala." atd., což jsem odmítala zažít, zvlášť když jsem byla prvorodička. Většinou to bývá tak, že na předporodních kurzech se Vás snaží nalákat, proto Vám naslibují hory doly, což pak není vůbec pravda. Předporodní kurz v Ivančicích byl věcný, příjemný, milý a pravdivý. Vše, co jsem se tam dozvěděla, pak přesně tak probíhalo od příjmu až po odchod domů. Přibližně dva týdny před porodem jsem se telefonicky objednala na registraci. Je lepší zaregistrovat se předem, protože pak už nemusíte odpovídat na otázky, když na to nemáte ani chuť ani pomyšlení. Všechny sestřičky, se kterými jsem se zde setkala, byly ochotné a vstřícné. Zodpověděly mi jakékoliv dotazy, a i když jsem v noci volala do porodnice, že už se mi zesilují kontrakce, jestli už mám přijet nebo ještě počkat, tak mi zrovna sloužící porodní asistentka perfektně poradila. Neměla jsem pocit, že někoho obtěžuji, jak to někde bývá. Rodila jsem v tu dobu sama, takže jsem měla perfektní servis. Přítel byl po celou dobu se mnou na porodním pokoji a pak i na sále. Nikdo nám to čekání nijak nenarušoval, nechávali nás tam většinu času o samotě, jen porodní asistentka po určité době kontrolovala ozvy miminka a vždy byla ochotná skvěle poradit, jak si co nejvíce ulevit od porodních bolestí. Přístup v této porodnici je především lidský! Dětské sestřičky na šestinedělí jsou moc hodné a hrozně hezky se k miminkům chovají, jedna mi dokonce připomínala učitelku z mateřské školky, moc pěkně se k mé dcerce chovala a vše mi perfektně vysvětlila. Pokoje na šestinedělí jsou standardně jednolůžkové, nepřiplácíte si za nadstandard, což pro mě byla další rozhodující věc. V porodnici je mnohdy těžké byť jen na chvilku zamhouřit oka, protože jednotlivá miminka se budí navzájem, a proto jsem samostatný pokoj opravdu uvítala. A co bych ještě vyzdvihla je výborné jídlo. Ano, vím, většinou se v nemocnici nesetkáte s chutnými pokrmy, ale to neplatí o Ivančicích, mně tam velmi chutnalo. Tímto bych tedy chtěla moc poděkovat za veškeré služby, které mně a mé dcerce byly v této porodnici poskytnuty. Dnes je tomu již téměř rok, co jsem měla tu čest zde rodit a velmi ráda na to vzpomínám. Při odchodu mi sestřička říkala, že si musíme přijít ještě Aničce pro bratříčka a já jsem si více než jistá, že nikde jinde než v Ivančicích už rodit nehodlám. Moc děkuji :-)

Odpovědět


Re: Mimořádný zážitekDarja 05.02.2018 19:10

Dobrý večer,berete mi slova z úst,můj porod v Ivancicich i když uz pred 8 lety probihal téměř stejně a nepopsala bych to lépe nez vy..opravdu se vším co jste napsala souhlasím do písmene,hlavne ten lidský přístup ten je tam úžasný.❤

Odpovědět


Absolutní spokojenost, doporučuji!rakit 06.12.2015 17:38

S porodnicí Ivančice jsem byla velice spokojena.
Zvolila jsem si ji už před porodem a byla se tam předem registrovat, což doporučuji, protože pak, jak přijedete k porodu, nemusíte už řešit formality a zdlouhavé papírování.
Měla jsem napsaný porodní plán který všichni respektovali, každý úkon se mnou a s manželem konzultovali a nechali nám vždy čas na rozmyšlenou, o všem jsme si mohli sami rozhodnout. Během porodu je možné využít spoustu pomůcek, balon, vak apod. nejvíce jsem ocenila velkou vanu a teplou sprchu na zmírnění bolestí.
Bolesti mě začaly 3 dny před porodem, první den pravidelně po 10min. druhý den po 8min. to jsme po tel. domluvě jeli do porodnice na kontrolu, ale ještě nás poslali domů, další den už byli kontrakce po 5min. a už si nás v porodnici nechali. Měla jsem neskutečné bolesti v zádech, nešlo mě to vůbec do břicha. Protože sama neodtekla plodová voda, a bolesti už trvaly strašně dlouho tak mi nabídli, že mi ji prasknou a tím by se měl porod urychlit, i když jsem to původně nechtěla, tak jsme nakonec souhlasili, ale bohužel to k urychlení porodu nevedlo, nakonec jsme se dohodli, že mi dají Oxytocin, porod se zase rozběhl, bolest přešla víc do břicha a zvládala jsem ji lépe, takže jsem to vydržela bez epiduralu, který mi nabízeli a který jsem byla rozhodnutá si nevzít a vydržet co to jen půjde. Nakonec jsem porodila krásného chlapečka. PA mi pomáhala a říkala, jak dýchat a jak tlačit, tuto pomoc jsem uvítala a jsem jí za ni moc vděčná.
I když porod trval hodně dlouho, všichni byli po celou dobu moc milí, nápomocní a trpěliví.
Po porodu jsem malého dostala hned na břicho, pak přestřihli pupeční šňůru a dali mi ho zase na bříško, aby se mohl pěkně sám přisát, měření, vážení apod. proběhlo až později, pak jsem ho měla ještě cca 2 hodiny na bříšku, pak ho odnesli na umytí apod.
Na oddělení šestinedělí byli také všichni vstřícní a ochotní. Pořád se chodili ptát jestli je všechno v pořádku a jestli něco nepotřebuji, někdy mi to přišlo až moc, protože jsem byla hodně unavená a chtěla jsem spát a jak do pokoje pořád někdo nahlížel, tak to moc nešlo. Miminko jsem měla hned u sebe na pokoji. Pokoje jsou vždy pro jednu maminku a miminko, takže máte soukromí. S kojením mi byli všichni ochotní pomoci, poradit a ukázat, všem za to moc děkuji.
Takže pokud to mám shrnout, tak Ivančickou porodnici mohu jedině doporučit. Pracují tam profesionálové s lidským a milým přístupem, byla jsem velice spokojena, pokud znovu rodit, tak jedině tam.

Odpovědět


Doporučuji!Eva 19.03.2014 17:50

V Ivančicích jsem rodila letos v březnu. Především bych chtěla poděkovat veškerému personálu. Sestřičky byly velice milé a ochotné, jak na gynekologickém tak na novorozeneckém oddělení. Rodila jsem plánovaným císařským řezem a 2 dny se o mě staraly porodní asistentky, kterým patří také velký dík za jejich lidský přístup. To stejné doktoři, jednají s Vámi jako s člověkem, vše vysvětlí, byli všichni velice ochotní a milí. S pobytem jsem byla velice spokojená. První dítě jsem rodila v Bohunicích, takže mám srovnání a musím říct, že pokud bych někdy čekala třetí, šla bych jedině do Ivančic. Takže za mě rozhodně doporučuji!!

Odpovědět


Re: Doporučuji!Katy 26.01.2015 12:27

Ahoj, zaujalo mě, že jsi rodila první mimi v Bohunicích a druhé v Ivančicích. Mohla bych se s tebou nějak spojit přes email? Coufalova1@seznam.cz Já jsem prvorodička, teď ve 33tt a právě se rozhoduji jestli rodit v Bohunicích nebo Ivančicích. Prvně jsem byla rozhodnutá rodit v Bohunicích, už jsem tam ležela s prasklou cystou a celkem se mi tam líbilo, nemůžu si na nic stěžovat, ale právě čím víc si čtu zkušenosti maminek, tak tím spíš si říkám kam jinam :-D. Přijde mi to tam, jako velká továrna na děti, všechno honem honem, hlavně rychle. A recenze na šestinedělí jsou hrozné. A protože mám vpáčené bradavky, mam strach, že se tam nerozkojím, dětem narvou um a je to. Ale zase jsem si říkala, že když bude nějaký problém, stejně skončím v Brně. Tak právě pořád nevím. Ty máš srovnání, tak napsala bys mi prosím něco víc, třeba nějaké poznatky, co tě zaujalo a tak. Byla bych ti moc vděčná. Děkuji

Odpovědět


poděkováníPavlína 16.03.2012 13:25

Dne 5.3. jsem porodila v této nemocnici krásnou zdravou holčičku. Ráda bych touto cestou poděkovala všem zaměstnancům porodního, gynekologického i novorozeneckého oddělení za velmi vřelý lidský přístup ke mně jako ke člověku. Byla jsem mile překvapena laskavostí a vstřícností sestřiček. Prostředí, ve kterém jsem se na pět dní ocitla, bylo velmi příjemné, pěkně vybavené, téměř domácí.
Milým sestřičkám a celému zdravotnímu personálu přeji mnoho dalších spokojených maminek i miminek. Ať se u vás rodí hodně dětí a maminky ať na vás a vaši péči vzpomínají jen v dobrém, tak jako já. Hodně sil do vaší další krásné a náročné práce vám přeje P. Bartoníková

Odpovědět


superlulie 31.03.2011 14:16

jinde uz nerodim :) rodila jsem 28.2.2011 planovanym cisarskym rezem kvuli poloze koncem panevnim. Byla jsem maximalne spokojena, ve vsem mi vysli vstric, lekari i sestry se predstavovali na kazde smene, jidlo chutne, proste perfektni :)

Odpovědět


profesionalita a lidský přístupJana 02.01.2011 16:04

Rodila jsem v této porodnici kolem vánoc 2010 císařským řezem. Byl to můj druhý porod tímto způsobem. První se uskutečnil v Břeclavi, mohu tedy porovnávat. Musím všem Ivančice jedině doporučit. Od mého příchodu až po opuštění porodnice se ke mně všichni chovali hezky, laskavě a s pochopením. Personál se mi představoval, řekli mi vždy, co mi budou dělat. Ikdyž jsem rodila císařem a první dobu porodní nezažila, vím, že tady mohou být tatínci celou dobu přítomni u porodu, tudíž i v první době, což u některých porodnic píší, ale není to pravda. U porodu jste sama na pokoji, máte veškeré soukromí, místnosti jsou krásné a útulné, nechybí pomůcky k porodu jako stolička nebo porodní vak. Jestli se tyto pomůcky využívají nevím, nemohu posoudit. U porodu císařem byl manžel celou dobu se mnou a držel mě za ruku. Miminko mi hned ukázali a asi za dvě hodiny už mi ho sestřičky nosily přikládat k prsu, jelikož jsem ještě po doznívajícím epidurálu necítila nohy, pravidelně mi ho přikládaly ony. Měla jsem trochu problémy s kojením, ale sestry byly velmi ochotné a vždy přišly a poradily. Personál byl opravdu moc příjemný. Někteří lidé zde píší o zastaralém vybavení, mně to tak nepřipadalo, porodní je moderně zařízeno, pokoje na šestinedělí takový standart. Co se týče jídla, také si nemohu ztěžovat. Pokud chcete klidný porod, přátelskou atmosféru a zároveň profesionální přístup, pak jedině Ivančice.

Odpovědět


Naprostá spokojenost - vřele doporučujiJana Rozíková 05.12.2010 20:35

V Ivančicích jsem rodila nedávno a mohu tuto porodnici jedině vychvalovat.Docházela jsem tam od 36.týdne na monitor,nikdy jsem nemusela čekat ani minutu,personál byl vždy příjemný a usměvavý,za celou dobu jsem nenarazila na někoho nesympatického.Všichni včetně kuchařek a uklízeček byli úžasní a milý. Průběh porodu výborný,
jako druhorodička jsem na boxu dloho nepobyla,za 3h bylo po všem,porodní asistentka pí Hrabovská byla velice ochotná,po porodu mi sháněla jídlo,protože to bylo v noci a já měla příšernej hlad a všude už bylo zavřeno,pan doktor Křižan byl taky velice milý a profesionální,šití jsem ani necítila.Miminko mi nechali hned u sebe,přiložení k prsu proběhlo za 15min po porodu,všechno ošetření dělali předemnou na boxu.Na odd. šestinedělí jsem byla na pokoji sama,několikrát denně přišla sestra,jestli je všechno v pořádku,jednou obcházel pokoje i fyzioterapeut a ukazoval nám cvičení po porodu.Když byl malej v noci moc uplakanej,tak si ho vzali sestřičky na novorozenecký,abych se vyspala,sami mi to nabízeli.Strava taky ušla,jen porce dost malé.Jinak prostě stoprocentní péče.Vřele doporučuji.Pokud budu rodit potřetí,tak jedině v Ivančicích!!!

Odpovědět


Spokojenost v Ivancicich - duben 2010Lucie 18.06.2010 08:36

Porodnici v Ivancicich doporucuji vsem, rozhodla jsem se rodit radeji tam, nez v Brne-Bohunicich. V Bohu jsem absolvovala 3kontroly pred porodem a to me natolik odradilo, ze jsem zacla hledat jinou porodnici, znami mi doporucili Ivancice a nelituji!

Je to mensi porodnice, co je v Brne nadstandard, to je v Ivancicich bezne (samostatny pokoj, vana na poro boxu - oboji kdyz neni zrovna prilis plno :-), stejny pocet sester na oddeleni jako v Brne, ovsem na mensi pocet pacientek, sestry jsou prijemne a ochotne, jak na 6N, tak z novorozeneckeho, nekolikrat me prisly "zkontrolovat" a zeptat se, zda neco nechci, nepotrebuji, zda je vse v poradku ...

Porod jsem mela vyvolavany, bala jsem se hodne, ale nakonec to bylo supr a mam z toho pekny zazitek a hlavne dobry pocit z radne odvedene prace (jak me, tak i personalu :-)
Miminko osetrovaly na poro boxu prede mnou, dali prisat k prsu do pul hodinky, prvni noc ho nechali na novorozeneckem, at se muzu vyspat (ale pokud toto nechcete, tak Vam ho nechaji hned). Doktori velice prijemni, skvela detska doktorka!

Po porodu siti OK, dostala jsem injekce s lokal. znecitlivenim, obcas to nekde zabolelo, kdyz se silo "mimo", ale nic, co by se nedalo prezit. Na me gynekologii na kontrole mi siti velice pochvalili, ze je to pekna prace :-) O nastrihu jsem nevedela, bezbolestne.

Kojit jsem se naucila, prebalovani mi take bylo ukazano, stejne tak jako koupani (poprve koupe sestra a Vy se divate, podruhe naopak). Do predporodniho ci jineho kurzu jsem nechodila, necvicila jsem, rodila jsem poprve.

Navstevy mozne kdykoliv - tim, ze jsem byla na jednoluzaku, tak v tom nebyl problem, ze bych rusila druhou pani na pokoji.

Jidlo - to je tak jedine, co mi nevyhovovalo, kvalitou i casovymi intervaly. Pro kojici matku spis nevhodna strava, pecivo jsem si schovavala a jedla az druhy den.
Snidane v 8:00 hod (2chleby nebo 2rohliky s maslem, obcas marmelada)
Obed v 11:30 hod (polevka, omackova jidla s knedlikem, bramborovy gulas ...)
Vecere v 17:00 hod (bavorske vdolky, opeceny lancmit s bramborovou kasi ...)

Pokud vahate, tak zbytecne :-) Urcite tam pojedu i podruhe a doufam, ze to bude opet takove.

PS - jedna "nevyhoda" tu je - pokud porodite predcasne, prip. nejake vazne problemy s miminkem, tak miminko odvezou do Bohunic a Vy zustavate lezet v Ivancicich po standardni dobu (klasicky porod 5dni, cisar 7dni). V Ivancicich nemaji novorozeneckou JIPku.

Odpovědět


GratulaceHonza 22.04.2010 13:35

Z Idnes.cz 21.4.2010:
Od února bylo gynekologické oddělení nemocnice v Ivančicích bez primáře. Stalo se tak kvůli skandálu se zapomenutou špachtlí v těle pacientky. Primář Aleš Soukal poté odstoupil. Nově zvolený primář je však opět tentýž - Aleš Soukal.
"Odborná komise vybírala mezi kandidáty na post nového primáře. Rozhodovalo se mezi třemi. Mezi nimi byl i Aleš Soukal. Právě jeho komise doporučila," popsal ředitel ivančické nemocnice Jaromír Hrubeš. Ten bude rozhodnutí komise akceptovat.
Další podrobnosti na http://brno.idnes.cz/odstoupil-kvuli-spachtli-v-tele-pacientky-ted-oddeleni-opet-sefuje-1fn-/brno-zpravy.asp?c=A100421_1372101_brno-zpravy_dmk

Pane primáři, gratulujeme!!!

Kdo by si o tom chtěl přečíst něco víc, tak doporučuji článek Moje gilotina v regionálním periodiku Zrcadlo:
http://www.zrcadlo.info/view.php?cisloclanku=2010020076

V diskuzi pod článkem je uvedeno na pravou míru i oněch "4-5 měsíců", po které chodila paní Kopečková na vyšetření. Z prvního diskuzního příspěvku MUDr.Soukala jasně vyplývá, že se jednalo o dvě kontroly, při třetí kontrole už ji poslal na gastro a CT, při kterém se na nástroj přišlo.

Odpovědět


Primář Soukal zapomněl v těle ženy operační nástroj!Honza 07.03.2010 23:28

Vážená paní Dano, jsem manžel Jany a při čtení vašich příspěvků mě napadá, že i když nejsem povoláním psychiatr, tak mám dojem, že trpíte nějakou lehkou formou schizofrenie nebo nějakou jinou úchylkou. Pokud máte pocit, že já i moje manželka jsme převlečený primář Soukal, navrhuji setkání třeba ve středu 10.3. před ivančickou nemocnicí nebo kdykoli či kdekoli jinde. Pokud máte tu odvahu podívat se nám přímo do očí, tak klidně přijďte a uvidíte sama.
Jinak co se týká ID, tak tu moc nemachrujte a nepleťte si ID a IP. Kdybyste tomu rozuměla trochu víc než koza petrželi a měla po ruce nějaký nástroj (myšleno nějaký jiný než ono pověstné "cucání z prstu"), tak byste možná zjistila, že naše IP adresa není pevná, ale dynamická čili měnící se, takže z vlastní IP byste zjistila jak se lidově říká "velké kulové". MAC už vám asi nic neříká, takže diskuze na toto téma dál nemá smysl.
K vašemu předešlému příspěvku - reakci na Miladu Podrygalovou, kde píšete (Ctrl+C, Ctrl+V):
A proč se zastáváte člověka, i němž zase já mám infirmace, že si mnoho lidí oddechne, když ze svého postu konečně odejde?
Co je toto za nesmyslně položenou otázku?
Pokud se někdo zastává primáře Soukala, tak je to právě a jen proto, že je s ním spokojený a nic na tom nezmění to, jaké máte nebo nemáte informace vy a kolik lidí si oddychne nebo ne.
To je jako kdybyste třeba vy nesnášela koprovku a začala jste ji zbožňovat jen proto, že ji má rádo mnoho lidí ve vašem okolí. Pokud jste jednou z těch, které chtějí slyšet jen to, co chtějí slyšet a nic jiného, tak je to váš problém. Stejně se chová pštros, když strčí hlavu do písku. Svoje názory kvůli vám měnit nehodláme. Primář Soukal je pro mě a moji ženu člověkem, který zachránil naší dceři život, stejně jako ho zachránil stovkám a možná tisícům mimin a ženských.
A k tomu vašemu "mnoho lidí oddechne" - diskuze na internetu mě naučily jednomu. Často se setkávám s výrazy typu "mnoho lidí" nebo "většina lidí, co znám" apod., které jejich pisatelé používají z jediného důvodu - prostě jen proto, aby podpořili svůj vlastní názor jednotlivce.

Odpovědět


Primář Soukal zapomněl v těle ženy operační nástroj!BK 17.03.2010 16:50

Souhlasím, pan primář je osoba na správném místě. Velký odborník se specifickým smyslem pro humor, každopádně fér chlap, který si nezaslouží, že celý problém hodili jen na něj. Novináři si vždy polovinu vymyslí, aby byla zpráva zajímavá. Byl také u mých dvou porodů a vše OK.

Odpovědět


Re: Primář Soukal zapomněl v těle ženy operační nástroj!kasperka 19.11.2012 17:24

Primář Soukal je naprosto úžasný člověk a lékař, díky němu mám zdravou dcerušku a jeho přístup k pacientům je úžasný. Mě osobně jako lékař velmi okouzlil a nedám na něj dopustit!!!!!

Odpovědět


Re: Re: Primář Soukal zapomněl v těle ženy operační nástroj!Miriam Gregorová 04.03.2013 12:49

NAPROSTÝ SOUHLAS S KOMENTY VIZ.VÝŠE.
Nechápu různé nepřejícné lidi, proč by měla chyba instrumentářky vyhnat z místa vynikajícího primáře, do té doby desítky let bezproblémově operujícího?
Tímto bych chtěla poděkovat týmu gyn-porodnického oddělení v čele s panem primářem MUDr.Soukalem..Nemocnici Ivančice jsem si vybrala pro císařský řez kvůli nevalné pověsti brněnských porodnic.Ušlo to jen na Polní v Brně, kde jsem měla prvním císařem dcerku.Další dítě neplánujem,ale kdyby přece, tak jedině v Ivančicích.Četla jsem jinde názory na chování pana primáře.K tomu můžu dodat jen to, že pokud někdo nemá smysl pro humor a nadsázku, tak si může vykládat jeho chování po svém, a to je pak těžké.My s manželem jsme se i pobavili, a nejen při operaci :) MUDr.Soukal má skvělý personál, všichni byli moc hodní a vstřícní-nedá se to s Brnem srovnat.Úplně nej byl kromě MUDr.Soukala, který mi provedl ukázkový císař.řez bez jediné komplikace, také anesteziolog MUDr.Fráňa-ten by mohl v televizi vyprávět pohádky a tím svým příjemným hlasem by uspal pacienty snad i bez anestezie :)a obětavá sestřička Heklová,která se o mě starala tu "nejhorší dobu"-noc po operaci.Pořád se omlouvala,že mě zas musí budit,zas nějaký úkon udělat.Ale příjemní byli i všichni ostatní a to se tam u mě za 6 dní pobytu vystřídali určitě všichni.I sestřičky na novorozeneckém byly super,bylo vidět,že mimča jsou jejich poslání.U vás by se měly sestry z Brna učit chování k pacientům.Odteď doporučuji všem známým z Brna jet rodit do Ivančic ! Spokojená maminka 2-měsíční AMELIE ...
PS:ještě chci dodat,že na Polní v Brně to sice ušlo,vybrala jsem si ji jako NEJ z brněn.porodnic,ale tím, že mě nutili do normálního porodu,i když to bylo 57 hod po odtoku plod.vody a pak museli dělat akutní císař a hrozilo poškození Estelky-měla málo kyslíku,tak už bych tam nešla.Taky kvůli nepříjemnému personálu na šestinedělí.V Ivančicích byli všichni super a to opravdu až po ty dvě paní uklízečky,co se tam střídaly :)I když nemusely,tak pomohly,když nebyla nablízku zrovna sestra- podaly něco,odnesly např.teploměr do sesterny,donesly čaj,novou košili, přitom to nebyla jejich práce.Tak milý, lidský až kamarádský a přitom profesionální přístup jsem opravdu ještě nikde nezažila. Bylo mi ctí přivést na svět naši druhou dceru právě u vás, ať se vám daří !!

Odpovědět


Re: Primář Soukal zapomněl v těle ženy operační nástroj!Sísa 31.07.2014 12:30

Ahoj Honzo, tak můžu říct, že takhle jsem se dlouho nezasmála.. jste pro mne borec.. jakobych to co jste psal vy psala i ja.. díky, více takových lidí.. sísa

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Ivančice

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png