Aperio

Diskuse

Porodnice Havlíčkův Brod

Příspěvků: 23


Velice děkujiIva Lig. 24.06.2018 19:02

V HB jsem rodila v červnu 2018 a porodnici mohu vřele doporučit. Ačkoliv jsem měla dlouhý porod a jako prvorodička jsem porodila téměř čtyřkilovou dceru, porod jsme zvládly bez nástřihu a pouze se 2 stehy. (Šití bylo umrtveno, takže nebolelo.) Přístup porodních asistentek i lékařky byl profesionální a lidský, respektovaly mé přání, o všem mě předem informovaly a vyčkaly na souhlas. Příjemné bylo soukromí na samostatném pokoji (wc, sprcha, postel pro 2, křesla a stolek, gymnastický míč, tlumené světlo, klimatizace), i když byly slyšet rodičky z ostatních pokojů. Pokud jste slabší povahy, doporučuji vzít si sluchátka s příjemnou hudbou, což jsem já udělala a hodně mi to pomohlo. Během porodu jsem byla instruována do úlevových poloh, které pomohly. Přála jsem si rodit na čtyřech, přání bylo respektováno, ale sama jsem brzy usoudila, že to nepůjde, proto jsme se přesunuli na porodní křeslo, kde to šlo dobře. Když se malá narodila, přiložili mi ji hned na hruď, nechali vytepat pupečník a po porodu jsme mohly být s malou a manželem 2 hodiny na samostatném pokoji a seznamovat se. Poté nás odvezli na oddělení šestinedělí, kde mi nabídli možnost být s miminkem celou noc, nebo ho nechat v péči sester a odpočinout si, čehož jsem využila. Na kojení mi malou přivezli. Na pokoji jsme byly dvě, původně jsem chtěla nadstandard, ale nakonec byla společnost druhé maminky příjemná. Musím velmi poděkovat sestřičkám, které nám věnovaly maximální péči a byly milé a ochotné pomoci, kdykoliv jsem za nimi přišla. Dokonce se za námi byly podívat obě porodní asistentky, které nás rodily a chvilku jsme popovídaly o dojmech z porodu a zajímala je má zpětná vazba. Měly jsme velké problémy s kojením, ale díky obětavému úžasnému přístupu primařky Weberové se nám podařilo rozkojit. Jezdila za námi ve dne v noci, aby upravila špatnou techniku kojení. Momentálně jsme týden doma a kojíme bez problémů a často si na sestry a paní primařku vzpomeneme. Porodnici v Havlíčkově Brodě všem doporučuji.

Odpovědět


Nejpřeceňovanější porodnice v ČRLuka 19.08.2017 02:48

Viz titulek, ač se porodnice tváří velmi pokrokově a na Aperio stránkách má uveden velmi lákavý přehled porodnických služeb, moje zkušenost je poněkud jiná. Pokud se pojedete na porodnici v předstihu podívat, vše vypadá na špičkové úrovni. Sály Vás provede bytost téměř andělská, vše supr-čupr. Dojde-li na věc, "uvítají" Vás jiné gardy....a najednou je problém úplně VŠECHNO. Ta vana na pokoji je super, ale když vás z ní neustále tahají ven kvůli kravinám, tak počtvrté už do ní nemáte ani chuť vlézt. Porod do vody? Pouze pokud se trefíte do pracovní doby pana primáře. Volba polohy porodu? Možná pokud se Vám podaří porodit tak do 5ti minut, jinak Vám jdou "pomoct". Respekt a profesionalita? Cituji PA: "jéžiš vona se ptá na epidurál! No co budete dělat až se vám to narodí, když tohle nevydržíte?". Lehce pomstychtivý (a dle mého skromného názoru naprosto bezdůvodný) nástřih hráze...zřejmě za špatné chování

Odpovědět


Smíšené pocityMarkéta 06.08.2017 12:30

Dobrý den,
jelikož jsem s právničkou Aperia řešila nepřípustné jednání lékařky v ambulantní těhotenské poradně v porodnici HB (zastrašování po pravidelném odmítání ctg a UZ, že mě nepřijmou k porodu, když se těmto vyšetřením nepodrobím), popíši i své zážitky z porodu v této nemocnici.
Ve zkratce mohu říci, že PA v porodnici v HB jsou úžasné dámy. Mladé lékařky, se kterými jsem se setkala, část věcí nepřijmou, s částí také nesouhlasí, ale u těch se již chovají profesionálně a respektují Vaše přání.
Jako u svého lékaře, tak i v této porodnici (a následně i u pediatričky) jsem se setkala spíše s přístupem "odložte tu tělo, my uděláme, co uznáme za vhodné a téměř nic vám neřekneme". O informovaném souhlasu zřejmě nikdy nic neslyšeli, když jednají v rozporu s doporučením WHO a já tato vyšetření odmítám, přestanou komunikovat (otočí se a koukají do PC). WHO je pro naše porodnictví asi něco jako rudý hadr pro býka, to samé matka, která se informuje, čte odborné publikace a rozhoduje se na základě vlastních zjištění a ne dle představ lékařů/ek.
Měla jsem 8 dní po termínu a již dvakrát jsem byla na kontrole upozorněna, že budu objednána na vyvolávání porodu. Upozornění bylo zpočátku direktivní, bez možnosti o sobě sama rozhodnout. Když jsem si na kontrolu přivedla partnera, začalo být chování lékařek lepší. Z kontroly v Po a hospitalizace na vyvolání porodu se rázem stala kontrola a možná hospitalizace na vyvolání porodu. Žádné indicie k obavě o dítě či matku nebyly, šlo jen o rutinu "zde nenecháváme ženy po termínu déle než X dní".
Do porodnice jsem dorazila asi ještě brzy (poslíčky a kontrakce jsem cítila již tři dny předem a byly celou dobu časté - nepravidelně po 5 - 20 minutách). U přijmu jsem se poprvé a naposledy setkala s nepříjemnou PA. Pravděpodobně bylo příčinou to, že jsem nepodepsala souhlas s hospitalizací dokud jsem nebyla seznámena s dokumenty, se kterými jsem dle "souhlasu s hospitalizací" byla seznámena. Dále jsem neuvedla jméno dítěte (nevěděli jsme ho), jen prohlášení, že to na matrice vyřídíme sami. Jakýsi papír, který zřejmě měl být náhradou informovaného souhlasu jsem opatřila douškou, že to za informovaný souhlas nepovažuji. A do všech jejich oficiálních dokumentů jsem psala, že přikládám porodní přání a přeji si ho založit do lékařské dokumentace.
Nepřála jsem si vyšetření ctg, na to se nebral vůbec zřetel. UZ u přijmu jsem povolila, nicméně až potom, kdy ho lékařka po mě chtěla navzdory odmítnutí v porodním přání.
Porod neproběhl úplně tak, jak bych si přála a některé zásahy jsem připustila jen ve stavu fyzického vyčerpání (3 dny jsem nespala pro křížové bolesti). A to píchnutí plodové vody a podání léku snižujícího napětí hladké svaloviny (po píchnutí vody nešlo potlačit tlačení, ale byla jsem otevřená jen na 9 cm). Nutno říci, že oba zákroky jsem měla možnost si promyslet a zřejmě i odmítnout, lékařka se skutečně velmi snažila nevyvíjet nátlak na mé rozhodování. Píchnout vodu chtěli, aby se porod urychlil, potřebu podání spazmolytika považuji za přímí důsledek urychlování porodu píchnutím plodové vody.
PA se mě ptala na polohu při porodu. Poloha ve dřepu mi byla zakázána. Pro polohu na čtyřech mi doporučila porodní sál, kde mi prý nastaví křeslo a mohu se lépe držet než na pokoji. Souhlasila jsem tedy s přechodem na sál. O porodnici v HB jsem měla informaci, že normální porod vedou PA, u mého však byla lékařka. Křeslo nenastavily, byla jsem vmanipulována do polohy v polosedu (již jsem rodila, nenapadlo mě, že mohu trvat na tom, na čem jsme se domluvili pár minut předtím). V této poloze mi slábly kontrakce, byl mi tedy povolen dřep, jakmile se porod opět rozběhl, byla jsem vyzvána, ať se vrátím do křesla (polosed). Opět slábnutí kontrakcí, ale již jsem zvládla porodit. Odmítla jsem nastřižení hráze, lékařka zcela zjevně nesouhlasila s mým rozhodnutím, ale respektovala ho a snažila se hráz chránit (k žádnému poranění hráze nedošlo). Odmítnutí oxytocinu pro porod placenty bylo také respektováno.
Z porodního přání bylo tedy ledacos respektováno, aniž bych byla znovu tázána (dotepání pupečníku před přestřižením, nenabízení epiduralu, ...). Na některé věci jsem byla znovu tázána a to často způsobem, který jsem vnímala jako nátlak na změnu rozhodnutí. Zřejmě na ty, které byly v rozporu s názorem lékařky či běžnou praxí porodnice (nastřižení hráze, oxytocin, UZ), u UZ jsem měla velmi silný pocit, že musím souhlasit, jinak bylo mé rozhodnutí respektováno. Odmítnutí rutinního ctg a vaginálního vyšetření v porodním přání nebylo respektováno ani konzultováno (ctg jsem dovolila jen u příjmu, pak mi bylo děláno automaticky bez ohledu na mé přání "ale mi vám dovolíme u toho i stát, ...."). Drobná porodní poranění a bolestivě namožené svaly připisuji nevhodné poloze při porodu.
Možnost bondingu nemohu hodnotit, rodila jsem v době, kdy bylo porodní oddělení rekonstruováno a porody se odehrávaly v omezených prostorách jiného oddělení. Předpokládám však, že v tomto ohledu je porodnice HB opravdu babyfriendly. Přestože bylo třeba uvolnit pokoj jiné matce, snažil se mi personál dát co nejvíce času s dítětem. Nikdy dítě neodnáší bez upozornění, vždy s ním může být/jít alespoň otec (kontrola po porodu, podání vit. K prý bylo vysvětleno a proběhlo se souhlasem partnera - to jsem neohlídala :-(). Setkala jsem se tu (jako i u jiných lékařů) s přístupem "musíme udělat toto...." místo správného "doporučuji toto vyšetření protože......rizika.....alternativy". Takže často než vám dojde, že smíte odmítnout, je pozdě.
Odchod 2 h po porodu byl umožněn jen s drobným bubu a "pohledy skrz prsty", takže ambulantní porod v HB je bez problému možný.
I přes některé nepříjemné zkušenosti považuji tuto porodnici za jednu z lepších (srovnávám se zkušenostmi jiných matek, sama jsem rodila poprvé).

Odpovědět


Doporučuji petulkahe 30.12.2015 20:31

Rodila jsem v HB 16.12.2015, malá šla sekcí. Jsem z Brodem velice spokojená, dokonce můžu říct, že to tam bylo jako doma.
Moje největší poděkování patří panu doktoru Paukovi. Je to úžasný profík, skvělý člověk, doktor. Dokonalý přístup, cítila jsem se dobře.
Paní doktorka z anesteziologie byla taky úžasná, jako i personál na ARU, poporodním i šestinedělí. Na to, že jsem byla po sekci, měla jsem možnost mít u sebe malou, kdykoliv jsem chtěla, druhý den jsem ji dala sestrám už jen na noc kvůli bolestem, ale pak už jsem ji u sebe měla pořád!!! V nemocnici podporují kojení, nechávají děti přisát hned po porodu, mají i svou laktační poradkyni. Poradí a pomůžou fakt se vším a i když jdete se sebevíc blbým dotazem, pomůžou ;)
Až budu rodit příště, za každou cenu v Havlíčkově Brodě.

Odpovědět


Re: Doporučuji Maya23 07.08.2016 09:06

co tady čtu, tak je každý druhý porod císařem?? Neznáte někdo statistiku CŘ a nástřihů porodnice v H. Brodě? Přišla mi jako fajn porodnice, ale koukám že dost řežou :((

Odpovědět


dobrá zkušenostAnna 02.03.2015 12:50

V HB jsem rodila v srpnu 2013 a celkově to byla velmi dobrá zkušenost. Přijela jsem z Prahy pár dní po termínu, výsledky ozev se lékaři moc nezdály, ale kritické taky nebyly. Přišla jsem na další monitor večer, výsledek stejný. Po rozhovoru s lékařem jsem souhlasila se zátěžovým oxytocinovým testem, výsledek ani moc dobrý, ani moc špatný. Zůstala jsem tam už přes noc. Druhý den několikrát dělali monitor, výsledky pořád stejné nic moc, spíš o něco horší. Primář si s námi v soukromí sedl a o všem s námi hovořil, odpovídal na dotazy, vysvětloval, nic nenutil. My jsme chtěli spíš ještě vyčkávat, jestli porod nezačně spontánně, ale odpoledne jsme se rozhodli, že už není na co čekat a nebudeme riskovat. Souhlasili jsme s císařským řezem. Po sekci se ukázalo, že to bylo asi správné rozhodnutí, protože synek měl zkalenou plodovou vodu. Dítě se narodilo v pořádku. Personál byl velmi příjemný a diskrétní. Synka mi hned přiložili na hrudník, pak ho odnesli na ošetření a manželovi. Dítě zvážili, neměřili a nemyli. Když jsem já byla hotová na sále, sestra mi synka přinesla na první přisátí. I na šestinedělí byly sestry velmi ochotné, na vše jsem se mohla zeptat, ochotně poradily, vozily na kojení a když u mě byl přes den manžel, mohla jsem mít synka u sebe celou dobu, kdy jsem nebyla sama. (Sama jsem si s ním ani netroufala být, po císaři jsem se těžko hýbala a těžko bych si ho sama podala do postele na kojení.) Celkově dobrá zkušenost a zvlášť jsem ocenila vstřícnost personálu.

Odpovědět


Smíšené pocityveja 23.01.2014 17:21

Milé ženy, nedá mi to, abych se nepřidala do diskuze, protože mám také pocit, že je přístup k porodu v HB trochu přeceňován. Rodila jsem v HB své druhé dítě. První jsem rodila v zahraničí, tak možná i proto mám z přístupu v HB dost smíšené pocity. První dítě šlo nakonec ven akutním císařem, takže jsem si vybrala schválně porodnici s dobrou pověstí a podporou přirozeného porodu. Kontroly probíhaly v míru, jen dítko mělo nestabilní polohu, takže mi byl doporučen opět císařský řez. Velmi oceňuji, že si pan primář našel čas a vše se mnou dopodrobna probral, včetně prostudování zprávy z minulého porodu a do ničeho mě nenutil, definitivní rozhodnutí nechal na mě. Také operační tým byl velmi profesionální, šla jsem na řadu ten den jako poslední, ten den se od rána nezastavili, navíc porod přede mnou byl velice komplikovaný, ale na chování lékařů ani sester se to neprojevilo. Nicméně pak už to bylo jenom horší. Dítě mi sice hned po vyjmutí a kontrole dali na hrudník a pak ještě před převozem na dospávácí oddělění, což bylo fajn. Pak mě odvezli, manžela poslali se mnou a dítě si nechali. Manžel se po chvíli vydal dítě hledat, že by teda klokánkoval a bylo mu sděleno, že ho dostaneme, hned jak mě dovezou na pokoj.N apokoj mě dovezli až po třech hodinách, to už jsem dávno mohla hýbat nohama a musela jsem o to téměř prosit. Nicméně dítě nikde. Takže šel manžel znova na pokoj sester, bylo mu řečeno, že ho hned přivezou. Asi za půl hodiny nám ho sestra přivezla a beze slova odešla. Dcerunka plakala, tak jsem si ji přiložila a ona začala spokojeně sát. Být prvorodička, tak teda nevím, co bych dělala. Asi za další půl hodiny se objevila jiná sestra, pronesla: jé, vy už jste se do toho dali? a zase odešla. Žádné velké porady o kojení se nekonaly. Další problém nastal, že po CŘ se samozřejmě nejsem schopna o dítě sama postarat, takže místo aby vám s tím pomohly (běžná praxe v zahraničí), vám dítě odvezou na sesternu. Dovezly mi ji po 12 hod na kojení, tvrdili, že spala, tak doufám, že to tak bylo. Další gól je, že pokud potřebujete ženské sestry, tak na ně můžete od postele zazvonit. Zvonek na dětské sestry bohužel neexistuje, za nimi musíte dojít po svých, což je po CŘ tak dva dny nemožné. Noc po operaci jsem nespala, měla jsem silné kontrakce a taky mě bolela jizva, otočit se ze zad na bok byl běs a to nejsem žádná fňukna. V zahraničí nám dali léky od bolesti, abychom se dobře cítily a spustilo se nám mléko. Dali nám analgetika, co se používají i u kojenců a také kombinovali různé skupiny analgetik, aby konečná dávka byla co nejnižší.V HB nám píchli opiáty s tím, že drží pouze 3 hodiny, ale další injekci dostanu až za 6 hodin. Takže po této probdělé noci přišla militatní sestra a zavelela, že jdeme do sprchy. Když viděla, jak valím oči bolestí, tak si neodpustila věty typu: takhle bychom tu byly do půlnoci, vydržely to všechny, vydržíte i vy a podobné velmi motivující průpovídky. přestala, až když mi ruply nervy a rozbrečela jsem se. Opravdu si myslím, že ta pooperační bolest není nutná, na první císař vůbec nevzpomínám jako na nějakou bolestivou operaci. Byla jsem na pokoji sama, samozřejmě za příplatek za komfort, nicméně na posteli chybělo cokoliv, čeho by se při vstávání dalo chytit, ani madlo nad postelí, nic po obvodu postele, takže vstávání byla záležitost na čtvrt hodiny. Taky se velmi zajímají o to, jestli už vám fungují střeva vše s tím související, nic jim nebrání ptát se takhle i před přítomnou návštěvou, nicméně, že by se do diety zařadily třeba ovesné vločky nebo zelenina, je zatím nenapadlo. Jídlo kolikrát neidentifikovatelné, nebo s identifikovatelným lančmítem, pouze bílé housky. Zeleninu si pamatuji jen jednou za těch 6 dní: bylo rajče v kombinaci s bílou houskou a tvarohem nasladko. Také na svých stránkách inzerují, že pokoje jsou dvoulůžkové-všechny, co jsem viděla, byly třílůžkové, moc místa tam zrovna nebylo. Mám pocit, že přepracovanost sester je asi tím největším problémem. Třískání dveří začíná v pět ráno a pak co 10-15 min vám někdo vejde do pokoje, aby něco změřil, odnesl nebo vyměnil. V zahraničí to provedla jedna sestra naráz, za půl hodiny to měla hotové a dalo se opět spát, zvlášť když máte dítě, které se v noci budí na kojení co hodinu a půl.
Je mi jasné, že srovnávat se zahraničím se stále nedá, nicméně inzerovat HB jako baby friendly nemocnici s tím, že se na dětskou sestru nedozvoníte, mi přijde nefér. Jsem ráda, že porod proběhl dobře, dítě je zdravé, ale roddit do HB bych znovu určitě nešla.

Odpovědět


Re: Smíšené pocityJitkas 03.02.2014 13:46

Mám naprosto stejnou zkušenost - císařský řez byl proveden profesionálně, bohužel potom už nastalo rozčarování v podobě nošení dítě 2x za den s tím, že spalo - vím jistě, že bylo přikrmované, navíc si mě nechaly na JIP skoro 3 dny, protože pokoje na šestinedělkách byly obsazené. A dalším "triumfem" bylo, že mě chtěli pátý den po operaci vyexpedovat s tím, že nemají volné pokoje pro další rodičky. To jsem odmítla a sestra na mě byla do konce pobytu velmi jízlivá s tím, že se mi nechce domů atd. Druhé dítě jsem rodila v mnohem menší porodnici v Novém Městě na Moravě a mohu říci, že jsem byla ve všem velmi spokojená - dítě mi bylo nošeno každé 2 hod, všechny sestry byly velmi ochotné co se týče informací a pomoci při kojení, koupání a péči o dítě. Navíc monitory dechu v dětských postýlkách samozřejmostí. Takže pokud to shrnu - velké porodnice typu baby-friendly nemusí být vždy dostatečnou zárukou kvality.

Odpovědět


Re: Re: Smíšené pocityEva 04.02.2014 17:56

Můžu se prosím zeptat, jak jste zjistila, že dítě přikrmovali? Mám také podezření, že dítě přikrmovali. Když jsem tam rodila, byla zrovna tropická vedra, asi čtyřicítky. Nedokážu si představit, že by tak malé miminko v takových extrémních vedrech tak dlouho vydrželo bez tekutin.

Ještě..taky tam běžně vyvolávají i po sekci. Měla jsem čtyřkilové dítě, bolesti jizvy po sekci před dvěma lety, přenášela týden a stejně mě do toho nutili. Chtěla jsem rodit normálně, ale jen pokud by se porod rozběhl přirozeně. Vyvolávání je velice rizikové, po sekci, o tom jsem měla celkem dost pozjišťováno. Lituji, že jsem jim ty papíry se souhlasem k indukci podepsala, ale bála jsem se, že se mi budou nějak mstít. Naštěstí hormony nezabraly. Známé tam po stejném postupu praskla děloha. Divím se, že je nezažalovala.

Odpovědět


Doporučuji na 50 procentJana P. 19.01.2014 20:48

Milé ženy,
v Havlíčkově Brodě jsem rodila 2x. Nejdříve před 3,5 lety dceru a i přes poměrně komplikovaný porod, který nakonec skončil rychlým sc, jsem měla skvělou zkušenost. S porodními asistentkami, sestřičkami na šestinedělí, lékaři. O tři roky později jsme se rozhodli v téže porodnici přivést na svět i našeho synka, ale asi jsme se zrovna netrefili do dobré služby. Paní porodní asistentka nejen že vůbec neasistovala, ale dávala mi úplně rozdílné a protichůdné informace ohledně dýchání, protáčela oči a cítila se velice dotčeně, že žádáme nějakou její intervenci - např. nabídnutí úlevného prostředku nebo zavolání doktora na konzultaci apod. Její přezíravé chování mě natoilk rozhodilo, že se mi porod téměř zastavil. Oba lékaři, kteří měli službu, byli sice moc milí, vstřícní a slušní, měla jsem alepoň z nich dobrý pocit, až do té doby, než jsem si přečetla lékařský posudek, který o mě napsali a poslali mj. mé obvodní gynekoložce - kde mě označili jako "hysterku" a celkově to bylo vše hodně, hodně ponižující zážitek. Z porodnice jsem odcházela s poporodní depresí, kterou jsem si léčila u odborníka ještě celé šestinedělí a další dva měsíce poté.
I po tom všem jsem stále ale neztrácela důvěru a obrátila jsem se na porodnici ještě jednou v tíživé situaci a to na kojící help linku. Náš syn onemocněl akutním ekzémem s rozsáhlou infekcí, vlivem celkové vyčerpanosti a léků, které začal užívat, se téměř odstavil a volala jsem tedy na kojící linku jak dále postupovat a nastartovat znovu kojení. Paní doktorka mi skoro vynadala, že je to případ pro pediatra a jaktože je obtěžuji a "zneužívám kojící linky" (syn se v té době ambulantně léčil v Motole u paní primářky z dětského kožního oddělení). Když jsem se nedala odbýt, uvědomila si nakonec v jaké jsem tíživé situaci a snažila se být vstřícná a milá, nicméně hořkost z toho všeho zůstala.
Takže pokud se rozhodnete pro Havlíčkův Brod, přeji, ať narazíte na milé a vstřícné anděle, na které jsem narazila před třemi lety i já. Bohužel, díky mojí čerstvější zkušenosti z druhého porodu, bych tam již znovu nešla.

Odpovědět


Nedoporučuji v případě CS, nepomohou s kojením, dítě nosí dvakrát denněEva 15.01.2014 10:37

V této porodnici jsem rodila před třemi lety císařským řezem. Po porodu mi dítě donesli na první přiložení až po šesti hodinách. Jen mi dítě mrskli na postel a odešli, neporadili s kojením, že prý mají moc práce. Po císařském řezu, kdy se matka nemůže moc hýbat, je ta pomoc opravdu nezbytná. Než jsem se zotavila, tak jsem dítě viděla asi dvakrát denně, ač jsem je prosila, že dítě chci vidět častěji. Tvrdili, že prý spinká, což nebyla pravda, manžel se tam šel podívat a na všechny miminka tam byla jen jedna paní a neměl kdo mi ho donést. Ani manželovi ho nedali, protože jsme byli na jiném patře a to oni nemohou.
Po všem musím konstatovat, že MUDr. Weberová dělá této nemocnici klamavou reklamu. Tvrdí, že tam nosí miminka podle potřeby, ale není to pravda. Ptala jsem se jí na to a tvrdila mi, že když mají dovolené, tak je tam prostě méně lidí a oni se musí hlavně postarat o ta nedonošená miminka. Potom ale nechápu, že v jiných porodnicích mají třeba i těžší případy, taky jezdí na dovolené a přesto to tam funguje.
Další porod jsem absolvovala už v jiné porodnici, protože za ty tři roky, jak jsem měla možnost zjistit, se vůbec nic nezměnilo.
A jsem za tuto volbu ráda, protože v péči o matku a dítě je tato nemocnice opravdu špatná. Z FN, kde jsem rodila, se to vůbec nedá srovnávat. Taky jsem tam rodila v době prázdnin a rozhodně si nedovolili péči o rodičky zanedbávat, dítě jsem měla u sebe pořád, poradili s kojením, klidně i hodinku jsem se s ním po císaři mazlila v posteli. Manžel mohl být i se mnou u porodu, tady ne.
Z Havlíčkova brodu jsem odcházela z poporodní depresí, což se mi v jiných porodnicích dosud nestalo. Mohu srovnávat, porodů mám za sebou vícero.

Odpovědět


Spokojenost, také doporučujiJitka 25.01.2012 15:49

Rodila jsem v HB v srpnu 2011. Můj porod byl velice rychlý, takže jsem nevyužila žádnou jinou možnost tlumení bolesti, kromě sprchy. PA byly skvělé, nijak nespěchaly, zbytečně se nevyptávaly. Pan doktor přišel až k porodu, který jsem dokončila na polohovacím porodnickém křesle, v poloze na boku. Nebyla jsem nastřihnutá, ale potrhala jsem se, takže mě zašil. Miminko mi přiložili hned na břicho, po vyšetřeních dětskou sestrou jsme si poležely 2 hodiny na porodním pokoji, pak jsme zůstaly 4 dny na novorozeneckém odd. Dcera měla lehkou žloutenku.
První dítě jsem rodila v říjnu 2006 ve Vrchlabí, protože se narodilo koncem pánevním. Pokud mohu srovnat obě porodnice, tak jsou obě skvělé a velice pohodové a přátelské. Pouze o HB bych řekla, že je více nemocniční (např. měření teploty v konečníku miminka, stálé vážení u kojení). Strava je klasická nemocniční všude.
Mám 2 krásné porodní zážitky!

Odpovědět


Veliká spokojenost, doporučujiIva V. 15.12.2011 11:39

Porodnici v Havlíčkově Brodě mohu jen a jen doporučit. Rodila jsem poprvé a chtěla jsem, aby porod byl co nejpřirozenější, tj. bez vnějších zásahů. Potěšilo mě, že postupy, které nemocnice prezentuje na svých internetových stránkách a předporodním kurzu, praktikuje i ve skutečnosti. Po příjezdu do porodnice a vstupním vyšetření se nás porodní asistentka zeptala na naši představu o porodu. Příjemně nás to překvapilo a vzbudilo důvěru. První dobu porodní jsme s manželem strávili v jednom z porodních pokojů, kam za námi docházela pouze porodní asistentka. Na druhou dobu porodní jsem díky drobným komplikacím musela přejít na porodní sál, kde jsem rodila na polohovatelném křesle. Porodu byl díky tomu kromě porodní asistentky přítomen i lékař, před koncem přišla ještě dětská sestra. Porod byl velmi dobře vedený, personál v klidu vyčkával a kontroloval průběh porodu, nikdo nikam nespěchal. Přestože měl syn 3,86 kg, porodila jsem bez nástřihu a větších porodních poranění. Miminko jsem dostala hned na břicho, dětská sestra si ho odnesla na ošetření až po třetí době porodní. Ošetření miminka asistoval manžel a krátce poté jsme přešli zpět na porodní pokoj, kde mi dětská sestra pomohla s prvním přiložením dítěte k prsu. Na porodním pokoji jsme zůstali 2 hodiny po porodu, poté mě s miminkem převezli na oddělení šestinedělí. Přístup personálu byl velmi milý a vstřícný, porodní asistentka i pan doktor s námi všechny postupy konzultovali a bez problémů jsme se na všem dohodli. Příjemné je i prostředí porodnice, za zmínku stojí např. osvětlení - v pokojích bylo pološero, nikde nesvítily žádné zářivky, což porodu dodalo na intimitě. Velkou pochvalu zaslouží i sestřičky na oddělení šestinedělí, vždy dobře naladěné a ochotné pomoci, nejenom s péčí o miminko, ale zejména s kojením. Až budeme čekat další dítě, určitě pojedeme znovu do Havlíčkova Brodu.

Odpovědět


skvělá porodní asistentkamarie P. 13.07.2011 21:00

V roce 2009 jsem v této porodnici přivedla na svět prvního syna. Porod byl vyvolávaný a fyzicky náročný. Přístup porodních asistentek a lékařů byl příjemný a na porod moc ráda vzpomínám. O dva roky později jsem zde rodila druhého syna a chtěla bych hlavně pochválit porodní asistentku Jolanu Musilovou. Byla úžasná a i díky byl tento porod nádherný zážitek. Vždy podala pomocnou ruku, uměla podpořit,a hlavně byla empatická.Za to jí moc děkuju!
Achválím i dětské sestřičky na poporodním oddělení!

Odpovědět


Velika spokojenost, doporucujiKatka 17.12.2010 18:01

Vyzdvihuji pristup personalu: vzdy mili, privetivi, komunikativni, dobre naladeni, trpelivi. Respektovani porodniho planu, pri porodu dodrzovani soukromi, tlumene svetlo, vyckavani, vysvetlovani... Miminko prikladaji k prsu ihned po porodu, osetreni je ve vedlejsi mistnosti za pritomnosti tatinka a trva nezbytnou chvilicku. Velka podpora kojeni na novorozeneckem oddeleni, ochota vzdy pomoci. Veskera vysetreni v moji pritomnosti. Celkove jsme byli velmi spokojeni, moju vrele doporucit.

Odpovědět


DoporučujiMarketa 17.12.2010 13:51

V Nemocnici HB jsem rodila obě děti (05/2008 a 04/2010) a v obou případech jsem byla velmi spokojená. Můj porodní plán si přečetli a respektovali ho (při druhém porodu jsem ho tedy nestihla ani vyndat :) ). Klystýr a holení mi ani nenabízeli, oba porody bez nástřihu, při prvním šití asi 4 stehy, při druhém to bylo bez poranění. Lékaři i sestry příjemní, milí. Řekla bych, že vedení nemocnice se ve vztahu k zaměstnancům snaží, protože hodně lidí jsem si pamatovala z minula, takže fluktuace není asi velká. Vyzdvihnout je třeba obrovskou podporu kojení. Po prvním porodu jsem měla dost problémy, ale sestry chodly trpělivě i několikrát za noc a znovu a znovu jsme to zkoušely. Kojila jsem pak bez problémů do 16 měsíců, kdy se dítě odstavilo samo. U druhého dítěte už problémy nebyly, ale i tak se několikrát za den přišla laktační poradkyně zeptat, zda nepotřebuju pomoc. Jediné, co nestojí za moc, je jídlo, ale to je fakt detail. Další děti neplánuju, ale kdyby přišly, tak jedu zase do Brodu.

Odpovědět


HR nebo Vrchlabí - děkuji za odpovědi Moni 23.01.2010 23:28

Milé maminky, moc vám děkuji za odpovědi. Hodně jste mi v pomohly. Porod zvolím ve Vrchlabí a HB si nechám v záloze, kdyby náhodou...

Odpovědět


HB nebo Vrchlabí - moje zkušenost s HBJarka 10.02.2010 18:36

Měla jsem stejné dilema před svým prvním porodem loni v létě.Přála jsem si přirozený porod a pečlivě se na něj připravovala.Koketovala jsem i s myšlenkou rodit doma.Nakonec jsem zvolila HB z důvodů dalšího přesunu po porodu.Nemalé však bylo moje zklamání,ačkoliv jsem se před porodem jela do HB podívat a popovídat si.Bohužel u této nemocnice záleží,na jaký personál narazíte,kdo má zrovna službu.A není to jen moje zkušenost,ale i dvou dalších známých.Měla jsem štěstí,že se mnou byl u porodu partner,který stál za mnou a vše co bylo potřeba vyřešil a já se mohla věnovat jen sobě.Přijela jsem s pečlivě vypracovaným porodním přáním,které mám pocit nikdo vůbec nečetl.Začalo to lékařem,který mi nabízel propíchnutí plodového vaku.Po odmítnutí mě začal znovu přesvědčovat,což ukončil můj partner.Nemůžu říct,že všechno bylo špatné.Nechali mě porodit na stoličce,dopřáli mi po celou dobu volný pohyb.Ale dokázali být také nepříjemní a bez respektu k soukromí(jednu dobu byli s námi na pokoji 4!!! další lidí)Hodně věcí šlo mimo mě,ale mohla jsem si tento luxus dovolit,neboť můj partner stál při mě a já věděla,že se na něj mohu spolehnout,že stačí naznačit,říct a dál se věnovat sobě,svým potřebám a pocitům a on mě ochrání,zařídí,domluví:-)Takže můj porod proběhl naprosto přirozeně,ale díky tomu,že partner vše ohlídal(nedovolil přestřihnout pupeční šňůru dokud nedotepala,odmítla jsem nabízený Oxitocyn na porod placenty...)Co říci závěrem?Zjistila jsem,že důležitý u porodu je partner(jakýkoliv),na kterého se můžu ve všem spolehnout a že záleží na jaký personál v porodnici narazíte(údajně toto ve Vrchlabí nehrozí).Je mi líto,že mám takovouto zkušenost,věřila jsem a byla nadšená,že kromě Vrchlabí existuje dalši porodnice,kde podporují přirozené porody,jen jí to bohužel občas kazí nepříjemný personál.S dalším pobytem nemám zkušenosti,neboť jsem nakonec zvolila ambulantní porod,s čímž byl také trochu problém,ačkoliv jsem měla zajištěného pediatra i porodní asistentku....

Odpovědět


Havlíčkův Brod nebo VrchlabíMoni 18.01.2010 17:39

Milé maminky, prosím o radu, nemůžu se rozhodnout, zda zvolit pro porod mého prvního miminka porodnici v Havlíčkově Brodě nebo Vrchlabí. Máte některá z Vás zkušenosti s oběma porodnicemi. Miminko by se mělo narodit v srpnu, ale už bych ráda měla jasno. Do obou porodnic je cesta skoro stejně dlouhá.

Odpovědět


Havlíčkův Brod nebo VrchlabíLuca 20.01.2010 16:43

Mám naprosto stejný problém, s tím rozdílem, že naše první mimi se má narodit už koncem dubna. Z vybírání porodnice jsem už celkem zoufalá, navíc mám strach, zda z Prahy do Vrchlabí či Havl.Brodu stihneme dojet včas.Má někdo zkušnost, že nestihl dojet?

Odpovědět


Havlíčkův Brod nebo VrchlabíB.Grundová 20.01.2010 17:49

Napsala jsem příspěvek na téma V/HB na stránkách Vrchlabí.

Nejspíš to stihnete bez problému do obou míst včas, i když HB je o půl hodiny blíž.
Vždy jsme vyjížděli až když začal porod (vezli jsme sebou nejnutnější věci pro případ porodu cestou, manžel byl poučen:-)) a vždy jsme to stihly.

Odpovědět


Havlíčkův Brod nebo VrchlabíMakulka 23.01.2010 01:08

Dobrý den, co se týče výberu porodnice záleží vždy jaká očekávání máte..Já mám zkušenosti jak z Vrchlabí v r. 2006 tak z HB v r. 2009...Pokud vím tak Vrchlabí funguje normálně a stále jsou preferované přirozené porody, jen je už nabízen např. epidurál což dříve nebylo možné, ale stále je to nejvíce "přirozená" porodnice u nás. HB je klasická relativně velká porodnice, ale pokud máte jasno proč tam jedete vyjdou maximálně vstříc, to je naše zkušenost. Poprvé jsme volili Vrchlabí a podruhé HB neb se nám první porod "nepovedl" vlivem okolností a měla jsem potřebu většího " technického zázemí". A´T si zvolíte jakoukoli porodnici přeju Vám krásný a nezapomenutelný porod M.

Odpovědět


Havlíčkův Brod nebo VrchlabíMoni 23.01.2010 23:16

Makulko, moc děkuju za informace. Přesně tohle jsem potřebovala vědět. Jde mi hlavně o co nejpřirozenější porod.

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Havlíčkův Brod

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png