Aperio

Diskuse

Porodnice Český Krumlov

Příspěvků: 36


Císař pro KPmotylekMartina 08.08.2017 22:15

Všichni mě strašili ať jako prvnička nerodím KP přirozeně, říkal mi to jak gyndař, tak v porodnici CK.
Domluvili jsme si tam císaře. Chodila jsem do předporodního kurzu k por.asistentce, která tam pracuje a byla možnost si jí vzít k porodu. To beru jako největší výhodu.
Měla jsem domluvený císař při plném vědomí, manžel na sále (při samotné operaci v předsálí a tam bonding, na šití už s miminkem seděl na sále mě u hlavy).
PA mi domluvila pokoj kde mohl být manžel celou dobu s námi, takže nedošlo k žádné separaci. Žádná JIP a miminko na dětském. Spolu na pokoji od první chvíle a to byl hlavní důvod proč jsem chtěla do CK. To byla pro mě priorita a vyplnilo se mi to.
Miminko nám nikdo nebral, když bylo třeba např. vážení, šel manžel. Zkrátka jsme se od miminka nehnuli ani na minutu. Vše pod naším dozorem. Odmítli jsme vitamín K a koupání, to jsme byli u dětských sester a lékařů zlobiví, ti byli nepříjemní. Gynekologie všichni zlatí, chování dětských sester jsem i obrečela. Modlila jsem se abychom už byli doma.
ALE dodnes nejsem vyléčená s jizvou. Po dvou měsících mi jizva praskla, a musela jsem na opravnou operaci. Bohužel ani potom nebyl pokoj, opět po třech měsících otevřená jizva ale zase jinde. Dlouhé léčení, rána se nezavírala...nakonec mi vylezl steh. Zkrátka v CK používají nevstřebatelné stehy a já mám zřejmě na ně alergii. Malé je rok a já mám opět podebranou jizvu a zase se asi otevře. Měla jsem jít opět na opravu,prý se tam zas dělá abces, ale nechci zas aby do mě řezali. Čekám až vyleze další kus stehu sám. Nejsem jediná kdo si stěžuje na vylézající stehy. Bohužel jsem to už slyšela i odjinud. Takže CK můžu doporučit těm kdo se chystají rodit co nejpřirozeněji ale raději s PA nebo dulou, dá se tam domluvit ale raději mít hlídače :))) no a štěstí na personál. Ale kdo tam jde na císaře, nemají v tomhle dobrou pověst a mám i špatnou zkušenost. Jak s císařem i opravnou operací. Jinak ale super že existuje taková porodnice, kde se snaží jít v porodnictví kupředu a alespoň se snaží naslouchat rodičkám. Takže pocity a zkušenost smíšené. Něco děs a něco super.

Odpovědět


můj první porodig 10.08.2016 13:02

Rodila jsem v říjnu 2011 a za pár dní mě čeká druhý porod. So porodnice jsem jela po prasknuti vody a zatím bez výrazných kontrakci. Ale chtěla jsem mít jistotu ze tam budu včas. Po prohlídce usoudili ze porod není ještě úplně aktuální, protože není zkrácené delozni hrdlo a otevření na 2cm. Manžel chtěl být u porodu ale PA jo poslala domů, ze ho zavolám až se bude něco dít, ze to bude nejdříve za 12hodin. Zůstala jde tam sama a po půl hodině se chodila PA na mě koukat a sledovala podle monitoru ozvy. Ta samota mi moc nesvedcila protože jsem nevěděla co mám cekat. Svítila jen malá lampicka a celkově o tam nebylo moc příjemné. Pak o klystyru se spustila snad jedna dlouhá kontrakce která trvala až do samotného porodu. Honem jsem volala manžela at kouká přijet ze uz to bude. Vysloveně jsem řvala bolesti, protože me k tomu chytl ještě žlučník. PA mi řekla ze až ucotim tlak dole, ze nesmím tlačit, ze to jeste potrvá a šla pryč. Já z uz nemohla vydržet a několikrát jsem vám ni volala ze uz to nevydrzim at přijde. Nešla. Donutila jsem manžela at pro ni dojde, ze uz to nedávám a tak PA neochotně přišla a po prohlídce honem volala paní doktorku, která tam do minutu a byla a do dvou minut byl syn na světě. Celý porod trval od první kontrakce 3hodiny a nebýt pružnosti manžela který stihl posledních 20 minut a zaplatil top, tak rodim sama a na podlahu. PA jmeno si nepamatuji ale prý už je v důchodu. Druhého porodu se docela bojím ale čtu dáme dobře ohlasy tak snad uz z bude tak lepší.

Odpovědět


Porod v ČKSára 28.07.2016 09:44

Rodila jsem zde 07/2016 v noci s porodní asistentkou Hanou Churanovou, vůbec jsem nečekala že "nemocniční" porod může takhle parádně a krásně proběhnout hlavně díky lidskosti a profesionalitě PA. Na poslední zatlačení zavolala lékařku, ta mi pomohla a porodila jsem bez jediného stehu zdravého chlapečka. Respektovali můj porodní plán, jediné, co bohužel nerespektovali, bylo dotepání pupečníku, prý kvůli tomu, že byl krátký... Opravdu jsem byla mile překvapena vstřícnoctí personálu na sále i na šestinedělí. Za mě mohu jen doporučit.

Odpovědět


skvělá spolupráce i poporodní péčeLucie 26.03.2015 16:46

V porodnici v ČK jsem porodila 19.7.2012 krásného, zdravého syna. Jsem ráda, že jsem se rozhodla rodit tam, přestože to mám trochu z ruky. Rozhodla jsem se podle recenzí na internetu a také přímo na místě, když jsem se do porodnice v ČK přijela podívat asi měsíc před termínem. Od prvního dojmu jsem z ní měla dobrý pocit. Porodními sály mě provedla milá slečna - místní porodní asistentka a odpověděla mi na všechny mé otázky. Do porodnice jsem začala jezdit na předporodní kontroly a vyplnila jsem předporodní dotazník, abych se s ním nemusela zdržovat těsně před porodem. Také jsme prokonzultovali můj porodní plán a bez problému se na všem domluvili. Při porodu plán opravdu do puntíku dodrželi, až jsem si kolikrát říkala, co jsem to tam psala za blbosti :D Průběh porodu už mám trochu v mlze, asi díky hormonům. Přijeli jsme do porodnice kolem 7 ráno, kontrakce jsem měla asi od půl druhé v noci (jestli stihnu dojet jsem konzultovala po telefonu s porodní asistentkou ještě v noci). Syn se narodil v 10.10 dopoledne, takže porod šel celkem rychle. Měla jsem k dispozici pro sebe celý porodní sál(pokoj), kde byla postel, míče, žebřiny, sprcha, WC i klasické křeslo. Mají tam ještě druhý, kde je i vana pro porod do vody, ale to nebyla moje volba. Rodila jsem bez nástřihu i bez epiduralu. Představovala jsem si, jak budu rodit v nějaké alternativní poloze na čtyřech nebo ve dřepu, ale nakonec jsem v žádné jiné poloze než v pololeže na zádech nevydržela. Paní doktroka mi také v této poloze mohla zachránit hráz, takže se to obešlo jen s nepatrným natržením. Přestože jsem rodila menší dítě v normální poloze hlavou napřed, tak mi dalo dost zabrat. Největší problém mi dělalo tlačení - neměla jsem dost sil, moc jsem se nevyspala a trénovaná jsem taky moc nebyla. Proto mi píchli po domluvě se mnou oxytocin - opravdu to bylo něco platné a kontrakce byly účinnější. Do porodnice jsem si přivezla vlastní ventilátor - bylo léto - ale nakonec bylo docela chladno, tak jsme ho moc nezapínali. Nechala jsem ho pak porodnici jako dárek. Jestli tam budete rodit v horkých dnech, tak si o něj řekněte, snad ještě funguje :)
Co ještě musím popravdě vychválit je skvělá poporodní péče a podpora kojení. Jsou tam na to opravdové odbornice a hlavně lidé na pravém místě.
Nejsem matka, která by si troufla na domácí porod, i když mám několik kamarádek, které bezproblémový domácí porod mají za sebou, tak nejsem ten typ. Jsem ráda, že jsem rodila, tam, kde jsem rodila a že mi významně s porodnem pomohla skvělá paní doktorka MUDr.Radka Janurová, které tímto ještě jednou děkuji. Jméno porodní asistentky a ostatního personálu si bohužel nepamatuji, ale jim patří obrovský dík též.
Jestli budu zase rodit, tak jedině v Krumlově! Všem tuto porodnici vřele doporučuji.

Odpovědět


porod v CKHanka 17.01.2015 03:17

Já jsem rodila 27.10.2014,porod mi vyvolávaly ve 41.týdnů,protože na monitoru male Elišce porad padal tep dolu,tak měly strach a radši mi to vyvolaly. Rozhodne si nemohu stěžovat,s vyvolavanim se zacalo v 10.45 hod.,2 hod.po zavedení tablety jsem byla hodně otevřena,tak mi pichly vodu a zavedly kapacku na urychlení,během cca.hodinky mi začaly silne kontrakce a ve 14.30 jsme šly rodit,i když byla Eliška docela mala (2965g), dala mi docela zabrat,ale v 15.30 byla na svete,personál na porodnim sále byl naprosto skvělý,všichni moc hodný a milý,moc mi pomohly a jestli si ještě někdy poridime dalšího prcka,chci opět rodit v Českém Krumlově

Odpovědět


Vyvolávaný porod v ČK nikdy víceKristýna 31.10.2014 10:19

Rodila jsem v ČK 27.12.2013 vyvolávaný porod v 41+3 zakončený císařem pro nepostupující porod. Čtu tu chvalozpěvy, ale já měla naprosto opačnou zkušenost. Hned po nástupu na vyvolávání z důvodu prodlouženého těhotenství, kdy jsem byla už otevřená na 1 cm a hlenová zátka odešla před pěti dny, mi paní doktorka řekla, že tu nebudeme celý den a že zavedeme tabletku a poté uvidíme zda píchneme i plodovou vodu. Žádná případná rizika, žádné jiné varianty průběhu plánu vyvolávání se mnou nediskutovala. Po klystýru a zavedení prostaglandinové tablety následovalo čekání hodinu a došlo k otevření na 2 cm. To se paní doktorce zdálo málo a tak píchla vodu se slovy, že to rozjede porod. To protržení vaku se jí příliš nedařilo (snad proto, že měla dost drobné ruce, sama velmi drobná blondýnka), takže to bolelo jako blázen. Do toho mi napíchli oxytocin, což mělo umocnit kontrakce. Následovala další, teď už extrémně bolestivá kontrola s tím, že se podle doktorky pomalu otevírám. Na základě toho mi zvýšili průtok oxytocinu, což mi způsobilo kontrakce tak silné, že jsem se pak už nacházela v permanentní křeči, případně kontrakce trvaly 45 vteřin po pěti vteřinách. Ozvy na monitoru kupodivu v pořádku. Po dotazu, zda je permanentní křeč namísto pravidelných kontrakcí normální, mi nebylo řečeno nic. Každopádně po další bolestivé kontrole, kdy po mě zůstalo lůžko plné krve, mi navrhli podání nějakého léku, který by mohl pomoci s otevíráním. To nepomohlo podle představ paní doktorky. Po osmi hodinách jsem byla otevřená na 4 cm a paní doktorce pomalu končila směna a řekla, že porod postupuje pomalu, že buď si mohu počkat do druhého dne anebo zvolit císařský řez. Paní doktorka z druhé směny mi po kontrole navrhla ještě další lék, který mi měl pomoci už nevím ani jak, protože to už jsem nebyla schopná ani myslet. Pamatuji si, že po jeho aplikaci bez výsledku, jsem to sama vzdala a bez jakéhokoli poučení o tom, jaká všechna rizika sebou nese císařský řez, jsem jim musela podepsat papír o poučení, který jsem nebyla schopná ani přečíst. Byla jsem po všech těch drogách ve stavu, ve kterém bych i podepsala, že se doznávám k čarodějnictví. Rekonvalescence, jídlo šílené (fazole, margarín, sladký černý čaj...). Řez po zahojení 18cm, více vlevo a nakřivo. Vzpamatovávala jsem se z toho přes půl roku a stále studuji, kde se stala chyba. Trpím syndromem ukradeného porodu a stále si opakuji, že nejdůležitější je, že holčička je zdravá, i když po všech těch drogách podaných při vyvolávání těžko říci, zda ji to nepoznamenalo také. Navíc existují studie, že porod císařským řezem zvyšuje riziko respiračních onemocnění, astmatu a autismu... Modlím se za ni, ať netrpí mou chybou, že jsem důvěřovala doktorovi víc než přírodě a sama sobě.

Odpovědět


Naprostá spokojenostHanka 27.05.2014 22:32

S porodem v Českém Krumlově a přístupu personálu jsem velmi spokojená. Rodila jsem pouze za přítomnosti porodní asistentky a doprovodu mého manžela a kamarádky. Má přání byla respektována a jakékoli změny oproti plánu, který jsem si přinesla, se mnou byly diskutovány. Porod byl sice vyčerpávající, ale proběhl dle mého přání přirozeně s minimem zásahů a i s odstupem času cítím velkou vděčnost. Hlavně pro mě bylo důležité, že byl zachován a respektován bonding po porodu, manžel se mnou trávil v nemocnici celou dobu na běžném pokoji s přistýlkou a na naše přání jsme odcházeli domů po 2 dnech. Moc děkuji všem, s nimiž jsme se při této pro nás životní události setkali.

Odpovědět


Re: Naprostá spokojenostEuridyka 14.11.2014 18:10

Dobrý den, manžel může být s vámi na pokoji po celou dobu pobytu?I přes noc?A ještě se chci zeptat, co je to bonding a jak byl respektován, děkuji.E.

Odpovědět


Re: Re: Naprostá spokojenostLucie 26.03.2015 16:59

Dobrý den, narazila jsem tu na Vaše dotazy. Pokud budete mít štěstí a budou volné nadstandartní pokoje, tak tam s Vámi partner být může celou dobu, pochopitelně i přes noc. Podpora bondingu vypadá asi tak, že po porodu Vám dítě nikdo nebude hned odnášet na vážení atp., ale nechají Vám ho na těle, nechá se dotepat pupečník a dítě se samo přisaje k prsu. V této porodnici se na tom lze domluvit.

Odpovědět


Krásný zážitekZuzka 11.05.2014 09:22

Porod v Č. Krumlově byl naprosto úžasný zážitek. Nevím, jak se jmenovala porodní asistentka, která měla 27.4. noční službu, ale mooc ji děkujeme za zprostředkování krásného zážitku a velmi vřelý a milý přístup. Miminko mělo téměř pět kilo, ale porod v Krumlově, s báječnou paní asistentkou, v příjemném prostředí byl opravdu jedinečný zážitek :-)

Odpovědět


skvělá porodniceAndrea 16.02.2014 20:02

V krumlovské porodnici jsem rodila před 14 dny, přestože bydlím v Českých Budějovicích. Rozhodla jsem se pro menší porodnici, klidnější a přátelskou atmosféru na doporučení hodně lidí. Podstoupila jsem plánovaný císařský řez a byla jsem maximálně spokojená se vším - informovanost ohledně celého zákroku, profesionální přístup všech lékařů i sester, pomoc a ochota sester na novorozeneckém odd., lidskost. Cokoli jsem potřebovala, nic nebyl problém. Chtěla bych tímto všem poděkovat a při dalším porodu se budu těšit opět na Český Krumlov.

Odpovědět


Velká spokojenostPetra 23.10.2012 21:27

V porodnici v Českém Krumlově jsem rodila před 14-ti dny a musím říct že jsem byla velmi spokojená. Byl to můj druhý porod. První dítě jsem rodila v Praze na Bulovce a tak můžu porovnat velkou a malou porodnici. V ČK byl perfektní přístup všech od sester až po doktory. Porod byl bohužel vyvolávaný, ale přístup personálu byl skvělý. Vše vysvětlili, zeptali se a byli prostě lidští. Malého jsem u sebe neměla po porodu jen asi 20 minut, kdy mě převezli ze sálu na pokoj, jinak pořád se mnou. Na šestinedělí také všichni příjemní, opět vše vysvětlili, ukázali a ptali se na vše. Pomáhali i velmi s kojením. No prostě nemůžu říci nic negativního. Je opravdu rozdíl mezi malou nemocnicí kde má personál čas a zájem. Ačkoliv na Bulovku si také nemůžu stěžovat, jestliže budu ještě někdy rodit, budu volit určitě Krumlov.

Odpovědět


Smíšené pocityEva z Budějc 02.09.2012 18:43

Porod v ČK
Před pár týdny jsem rodila v porodnici v Českém Krumlově a mám z toho smíšené pocity. Na stránkách porodnice se dočtete samá pozitiva, ale ne vše je pravda. Chtěla jsem přirozený porod bez lékařských zásahů a tady je můj příběh. Porodní plán se mnou sestra prošla a schválila. Horší bylo, že ho prostě nakonec nedodrželi.

V porodním plánu jsem měla uvedeno mimo jiné toto:
2. doba porodní
 Chci si vybrat vlastní polohu v této fázi a samozřejmě možnost tuto polohu dle vlastní vůle změnit
 Přeji si neřízené tlačení
 Nepřeji si urychlování porodu
 O všech lékařských zásazích chci být vždy předem informována
 Odmítám epiziotomii – přijímám riziko natržení hráze
3. doba porodní
 Chci přestřižení pupečníku až po jeho dotepání.
 Položení miminka na bříško ihned po porodu ještě s nepřestřiženým pupečníkem (minimálně na 10 min), po tuto dobu nechci být v žádném případě vyrušována atd.)

Pozitiva porodu v ČK
- předvyplnění nezbytných formulářů v době těhotenství
- nedostala jsem klystýr
- partner se mnou mohl být celou dobu - hned od příjmu
- nedostala jsem žádné léky
- podpora personálu v první době porodní
- neprovedli epiziotomii
- miminko se mnou mohlo být po celou dobu po porodu (u vážení a následného koupání 2 hodiny po porodu byl tatínek)
- rooming-in je dodržován
- skvělá poporodní péče na oddělení šestinedělí

Negativa porodu v ČK
- nedodržení porodního plánu (poloha s nohama nahoře na zádech – když jsem chtěla jinou, tak mi sestry chytly nohy, abych neslezla. Pak mi zatlačili na břicho, několikrát jsem zatlačila já a mimi bylo na světě)
- strašení – „Dáme Vám injekci hrozně krvácíte.“ – vyjednala jsem 5 min, když budu krvácet i pak, píchněte mě. Po půl minutě bylo rozhodnuto, že injekce není nutná

A co nikdy nepřekousnu
- zasvorkování pupeční šňůry ihned po narození, ještě před položením miminka na břicho. Pak demonstrativně ukazovali, že pupeční šňůra dotepala a přestřihli ji (Ještě aby nedotepala, když byla zasvorkovaná.)
Přikládám jeden článek: http://www.azrodina.cz/3509-porod-pripoutejte-se-prosim
- tahání miminka za hlavičku během porodu– mohli jsme pár minut počkat na dělohu a taky bychom se narodili

Nemám srovnání s jinou porodnicí, ale je dobré se na některé věci připravit a nebo si vzít k porodu dulu, aby hájila vaše požadavky. Až budeme mít v ČR porodní domy, tak budu první, která tam poběží.

Odpovědět


Re: Smíšené pocityDana 16.03.2014 20:03

Koukám že jste mohla porodit sama doma....porodní plán nedodrželi :-)minuta sem minuta tam, injekce není nutná,vás bych chtěla rodit...zřejmě lékařka.Máte štěstí,že bylo vaše dítě v pořádku jinak by vám nějakej por.plan apod. výmysly byly k ničemu.Všechny tu blábolíte o přístupu a super porodnici,ale kdyby byl problém stejně vezou dítě do Budějovic.Všechny tu povyšujete vlastní pohodlí nad profesionalitou a vybavením nemocnice jako je v CB pokud by nebylo něco v pořádku s miminkem.Rodila jsem v CB a byla jsem spokojená,byli slušní a profi.,malý úplně v pořádku.Záleží na přístupu rodičky.

Odpovědět


Re: Re: Smíšené pocityHana 25.05.2014 18:37

Nikoliv, Dano, záleží na přístupu personálu. A opravdu nevím, co má svobodná volba polohy při porodu společného s tím, že "paní teda měla rodit doma". Spíš z Vašeho zkratkovitého myšlení odhaduji, že jste buď člen personálu a nebo rodička, které velmi ublížili a trpí stockholmským syndromem.

Odpovědět


Porod v srpnu 2010IvcaH 21.04.2012 21:31

Chci se s vámi podělit o zkušenost z porodnice v Českém Krumlově, kde jsem rodila už skoro před dvěma roky. Doufám, že někomu moje zkušenost pomůže v rozhodování - já volila mezi ČK a ČB.
Můj porod byl hodně rychlý a dá se říci bezproblémový. Od příjmu do porodu uplynula jen hodina a půl a musím říci, že jsem moc ani nevnímala, co se děje okolo. Musím ale pochválit porodnici za to, že lze vyplnit předporodní formuláře dopředu (okolo 37.tt), já bych toho v ten moment nebyla schopná ani náhodou.
Pár následujících věcí mi vadilo. Výtah pro civil nebyl zrovna funkční, takže mně musel manžel mezi kontrakcemi na příjem dostrkat po schodech. Dále že mne nechala PA úplně samotnou ve sprchách čtvrt hodiny v ukrutných bolestech, a s manželem honili po nemocnici někoho, kdo by jim dal razítko na potvrzení, že manžel řádně zaplatil za to, že byl při porodu. Kdyby se mi něco stalo, asi bych se v ten moment nedovolala. Tím nechci nikoho strašit, myslím, že ani paní PA z toho neměla dobrý pocit, ale razítko je holt razítko.
Také pana doktora se nemohli dovolat, přišel doopravdy na posledních deset minut, udělal si své, šmik sem, šmik tam, pogratuloval, chvíli šil, a pak šel zase pryč. Ještě bych bývala ocenila, kdybych se od něj dozvěděla, že jsem si natrhla poštěváček. To jsem zjistila až na kontrole po šestinedělí a myslím, že by rodičky měly vědět, co a kde se jim během porodu stalo už v nemocnici. Alespoň bych věděla, proč mne "to dole" tak dlouho bolelo.
Pochválit musím i PA, moc se snažila při monitorech a porodu, byla milá a nápomocná. Na šestinedělí jsem byla také moc spokojená, sestřičky rády poradily s péči o miminko a nikdo se netvářil, že ho s dotazy obtěžuji.
Já od porodnice neměla nijaká extra očekávání a můj porod byl nejspíš extrémně rychlý, takže jsem si ani všech "vymožeností" a moderních metod nestihla "užít", ale i tak (a možná proto) jsem byla s porodnicí a personálem velmi spokojená.

Odpovědět


opět ČK, opět paráda :)Zuzana Hoch. 27.09.2011 22:42

Dobrý den. Před časem (4 roky zpátky) jsem tady psala příspěvek (dokonce jsem ho našla), kdy jsem chválila ČK porodnici a napsala, že až bude druhé dítko, půjdu opět tam.
Jak jsem napsala, tak se stalo. Uteklo to jako voda, já se byla opět zapsat do ČK a v půl desáté večer vyrazila s manželem k braně této porodnice. Sestřička pí. Kašková, mi byla po celou dobu k ruce a to ještě stíhala odbíhat do druhého sálu, kde už finišovala jiná maminka. Když tam bylo hotovo - holčička, věnovala se naplno mě a dávala rady k nezaplacení. Já dýchala, pohupovala se v bocích a pomáhala miminku jak mi poradila a porod se parádně rozjel. Po 3 hodinách už jsem šla na křeslo, sestřička mi s úsměvem řekla, že už brzy uvidíme miminko a šli jsme na to. K přímému porodu byl zavolán MUDr. Klos. Ten mimi odšmiknul, pogratuloval a opět odcupital. Sestřička nás tři vyfotila na iPhone a odvezla mě na pokoj a popřála dobrou noc. Byla jsem unavená, šťastná a hlavně .. opět velice potěšená přístupem a atmosférou této porodnice. Porod je porod. Je to bolest, která se musí prožít, ale když jsou okolo lidé, kteří s vámi cítí, nedusí vás a pomáhají jak se dá, je to o mnohem příjemnější. Velice děkuji celému personálu ČK porodnice, hlavně sestřičce Kaškové a pokud budeme ještě mít třetí děťátko, nebudu se nikam jinam těšit na tenhle silný žážitek, než právě sem do ČK porodnice. Děkuji a přeji jen to nej !!!

Odpovědět


Naprostá spokojenost-doporučujiV.Šustrová 30.09.2010 13:01

Dne 15.9.2010 jsem porodila v českokrumlovské porodnici svou druhou dceru. Po ne příliš příjemných zkušenostech s prvním porodem v Č.Budějovicích před sedmi lety jsem se na základě mnoha doporučení rozhodla právě pro Č.Krumlov a byla jsem velice spokojená. Rodil mne pan doktor Neruda a musím říct, že jeho přístup stejně tak i přístup všech sestřiček na porodním a posléze i na novorozeneckém oddělení byl naprosto skvělý. Za celou dobu se mi nestalo, že by mne někdo odbyl nebo mi na něco neodpověděl. Velice oceňuji individuální přístup veškerého personálu porodnice a ohleduplné chování (a to i v takových "detailech" jako je zaklepání na dveře před vstupem do pokoje :) ) Měla jsem připraven porodní plán, který se mnou sestřička ochotně prošla a ujasnili jsme si detaily. Opravdu nemohu říct jediné špatné slovo a určitě porod v českokrumlovské porodnici doporučuji.

Odpovědět


spokojenostJana Holubová 23.09.2010 14:56

S porodnicí jsem byla spokojená, u porodu jsme měli s manželem dostatek soukromí a klid. Nadstandardní pokoj byl super, pozdější snídaně také. Cena za nadstandard je dle mého výborná, jen doprovod u porodu už stojí 600,-, ale zaplatili jsme je rádi :)

Odpovědět


spokojenostRenata Lendacká 30.07.2010 08:32

Dne 12. 6. 2010 jsem v Českém Krumlově rodila své druhé dítě. Adrianka přišla na svět za pomoci pana doktora Martina Nerudy. Moc bych mu chtěla poděkovat za skvělý přístup. Byl milý, vtipný... S ním byl porod opravdu příjemný zážitek. Jinak bych chtěla pochválit veškerý personál. Všem porodnici doporučuji!!!

Odpovědět


císařský řezZdenka 09.06.2010 14:01

Dobrý den milé maminky,nemáte náhodou některá zkušenost s porodem císařským řezem.Mohl být Váš partner na operačním sále při operaci s epidurální aneatezií?Vím,že na stránkách to nabízejí,ale po telefonu mi bylo řečeno,že ne.Tak nevím:-)Miminko má polohu KP a tak mě čeká již druhý porod CŘ.Předtím to bylo v J.Hradci.A tam to není umožněno.Přeji Vám všem hezký den a děkuji za jakékoli info:-))

Odpovědět


císařský řezJ. 26.06.2010 16:29

Vážená paní Zdeňko, koncem pánevním je možné porodit i fyziologicky. Nemůžete si sice vybrat polohu ve II. době porodní, ale je možné porodit "normálně", fyziologicky. Umožní Vám to v Brně-Bohunicích, v Jihlavě, nevím, jestli také v ČK.

Odpovědět


císařský řezJarmila Sajtlová 26.06.2010 21:31

Zdenko,
pokud v Krumlově chytnete k porodu primáře Shona, tak ten zvládne i porod KP přirozeně! :) Říkali nám to na předporodním kurzu. Takže netřeba CŘ :)

Odpovědět


Všem moc doporučujiPetra 04.06.2010 11:09

V Českokrumlovské nemocnici jsem rodila v listopadu loňského roku. Mám na nemocnici krásné vzpomínky. Super personál, ochotné sestřičky, které Vám ve všem vyjdou vstříc a doktoři - není co dodat, profesionálové každým coulem. Všichni k Vám přistupují individuálně a řeší Vaše problémy jak nejlépe a nejrychleji dovedou. Takže pokud někdo váhá jakou nemocnici si vybrat tak Krumlov doporučuji.Všem doktorům a sestřičkám moc děkuji. Díky nim mám u sebe krásnou zdravou holčičku.

Odpovědět


Všem moc doporučujiJarmila Sajtlová 10.06.2010 17:23

Já se zrovna dnes z krumovské porodky vrátila. Jsem nadšená!!!! Ani se mi nechtělo domů. Starali se tam o mě jak o vlastní. Za celou dobu jsem tam nepotkala jediného protivu. Všichni jsou usměvaví, milí, ochotní pomoci a poradit. To jsem ještě v žádné nemocnici nezažila. A hlavně je tam, jak to nazvat, taková pozitivní energie. Ž8dnej stres, shon, nervozita. Prostě pohoda :)
Večer, po příjezdu do porodky, mě přijímal Mudr. Neruda, děsně fajn chlapík. Ráno se s ním střídal zástupce primáře Mudr. Klos, taky v pohodě :) Porodní asistentky na sále jsou vážně poklad. Celých těch 15 hodin kontrakcí dělaly možné i nemožné, aby se mi ulevilo. Hladily mě po vlasech, chválily, povzbuzovaly. Moc mi to v tu chvíli pomohlo. Bohužel porod se pak v noci zastavil a tak druhý den dopoledne došlo na císaře. To byl najednou fofr. Ani nevím, kde se na sále vzalo najednou tolik lidí :) A všechno dopadlo dobře. Proč by také nemělo...Nevěřte strašení, že odborníci jsou jen v budějcké porodnici a že jedině oni si umí poradit v případě komplikací. Blbost!!! Když už na ně dojde, tak si s tím v Krumlově hravě poradí. Není důvod se bát, jsou to profíci, nee veterináři ;)
Báječně jsem si užila i dny po porodu. Sestřičky jsem si přejmenovala na anděly. Věčně usměvavé, v pohodě, ochotné se pro vás rozkrájet. Než vejdou do pokoje, zaklepou (to mě vážně dostalo :))). Podařilo se mi bydlet na nadstandartu, takže idylka, nic mi nechybělo.
Díky personálu mám na porod a i na dny poté ty nejhezčí vzpomínky, a o to mi šlo!!! Takže já vřele doporučuji!!!!!! A při druhém dítěti jedině tam!!!! :)

Odpovědět


Všem moc doporučujiPetra 19.06.2010 22:30

Koukám že máme na porodnici stejný názor. Mě příjmal pan doktor Neruda a rodil pan primář Shon. Jak jsem psala profesionálové každým coulem. Na sestřičky máme také naprosto stejný názor. Rodila jsem tedy jen sedm hodin ale každou chvilku ( i když byl se mnou od začátku přítel) se chodili ptát jestli něco nepotřebuji a hned na začátku kontrakcí mi přesně skoro na minutu odhadly kdy porodím, což mě fakt dostalo. Dětské sestry taky parádní. Byla jsem také na nadstandartu a fakt jsem si to užívala. Druhé dítě také jedině tam. Jak píše Jarmila, nejsou to veterináři ale a zvládnou i komplikované případy :-)

Odpovědět


Všem moc doporučujiJarmila Sajtlová 22.06.2010 22:58

Petro, jsem ráda, že máte stejný názor :) Já na ně pořád vzpomínám a už se fakt těšim na druhé těhu a porod u nich. Určitě to bude zase nezapomenutelné :) A vzhledem k tomu, jak přibývá nadšených maminek (které si to mezi sebou samozřejmě řeknou), myslím si, že brzy ubudou porody u nás v Budějcích a přibudou v Krumlově. Personál v budějcké porodce by se od nich mohl učit :)

Odpovědět


Mohu jen doporučitZdeniii 28.04.2010 12:10

Českokrumlovskou porodnici mohu jen a jen doporučit. Jsem z ČB a do zdejší porodnice to máme coby kamenem dohodil, ale moje přání bylo přivést na svět naše miminko v klidném a příjemném prostředí, které nabízí právě Krumlovská porodnice.
Původně jsem chtěla mít sepsaný i porodní plán ale po prohlídce porodnice (která je možná kdykoliv) a popovídání s personálem jsem zjistila, že žádný PP potřeba není. Miminko vám dají hned na bříško a na zbytku se stačí domluvit. Povedlo se nám i porodit bez nástřihu, díky PA a dr. kteří hráz při porodu masírovali a pomáhali miminku na svět. Jen jsem si řekla, že bych chtěla bez nástřihu pokud je to možné a také že nechci miminko hned měřit. Ve všem vyhověli. Odřekla jsem i očkování TBC a také v pohodě.
Personál na šestinedělí i z gynekologie je opravdu super a příjmené, poradí se vším a pomůžou.
Také mohu doporučit nadstandartní pokojík, mám ráda svůj klid. A není problém ho většinou chytit ;o)
Takže celkové shrnutí: přála jsem si přirozený porod a to mi bylo umožněno, manžel celou dobu u porodu byl také a navíc neustále k ruce PA. Monitor jsme točili ve všech možných polohách podle mne ;o)
Oprabdu samá pozitiva, jen po porodu jsem chtěla mít malou hned nejdříve u sebe, ale po vykoupání se ještě čekalo na primáře a ten se někde toulal, takže jsem si ji musela trošku vydobít... ale nevadí, od té doby jsme spolu byly s malou pořád, krom ranního vážení a koupání v prvních dnech kdy si ji braly sestřičky, byla jsem za to ráda, protože jsem si konečně mohla dát v klidu sprchu a nasnídat se... ;o)

Odpovědět


Mohu jen doporučitZdeniii 28.04.2010 12:15

Jo a malá se narodila 17.4.2010 4015g a 52cm...

Odpovědět


Mohu jen doporučitMarcela 23.05.2010 19:46

Dobrý den,

jsem z Budějovic a také jsem byla pochvalnými příspěvky pozitivně naladěna. Chtěla jsem rodit v Krumlově a rozhodla jsem se (bohudíky!) pro prohlídku porodnice. I když byl personál velmi ochotný, materiální zázemí mě velmi zklamalo. Porodní sál tvoří 3 místnosti (ve vyšetřovně mě uhodila do očí černá "koza", jaká patřila k vybavením porodnic před 30 lety, další místnost byla vybavena dvěma nemocničními postelemi, a až třertí místnost vypadala jakžtakž "k světu" - letiště, porodní vana a moderní polohovací porodní stůl). Pokud bych rodila sama, O.K., ale nedovedu si představit, kdyby se sešlo více rodiček. Na druhou stranu musím pochválit personál, který byl velice ochotný. Možná se mnou bude někdo polemizovat, že důležitější než materiální zázemí je chování personálu (v čemž bude mít do jisté míry pravdu), ale myslím si, že dnes jsou lépe vybavené porodnice než ta krumlovská. Nakonec jsem se rozhodla pro Tábor a nelituji. Nové, moderní prostředí v kombinaci s profesionálním chováním personálu mi přineslo krásný porodní zážitek.

Odpovědět


prirozeny porodpouye 22.04.2010 12:48

V CK jsem rodila podruhe, chtela jsem rodit bez medikace prirozene, porodni plan byl vicemene dodrzen, na monitoru jsem mohla stat ci sedet, na veskere vysetreni se mne ptali, klystyr ani holeni nevnucovali, meli jsme klid, do porodu nikdo nezasahoval, pouze sestra radila, pan doktor az odchytil mimi, to jsem dostala na bricho jeste na pupecni snure. Porod tedy da se rici v ramci nemocnicnich moznosti v pohode. Problem vidim u zdejsi porodnici pouze s tim, ze Vam mimi neustale nekam odnaseji a maji tendenci ho nevracet. Na zaklade zkusenosti z minuleho porodu jsem vyslovne zadala, aby bylo mimi se mnou nepretrzite, pri presunu na pokoj ho vsak sestra vzala nekompromisne vykoupat po porodu, na sesternu jsem si ale pro nej musela po dvou hodinach cekani dojit, jinak by mi ho prinesli nejspis az rano, abych si pry odpocinula. Toto tedy vidim jako veliky nedostatek. Jinak personal vesmes mily a vstricny, az na vyjjimky, jako napr. pan primar, ale to je vsude skoro stejne.

Odpovědět


Porody v Č.K.Zdenka 22.03.2010 14:19

Dobrý den,rozhodla jsem se rodit v Českém Krumlově,po super referencích.Jde o čtvrtý porod(2 dcery spontáně,syn naposled sekcí KP r.2007).
Chci se zeptat kdy nejpozději a kam,či na koho se obrátit pro nahlášení porodu a předpoporodního vyšetření.Děkuji Zdenka

Odpovědět


Porody v Č.K.Zdeniii 24.03.2010 10:21

Ahojky Zdeni, není potřeba se nikde hlásit předem, ale je možné tam zajet se podívat a sepsat tzv. předpříjem a pak už tam přijet až to na vás přijde... Ale je možné tam jezdit na monitory pokud je nedělá tvů dr.

Odpovědět


Porody v Č.K.Zdenka 24.03.2010 13:03

Děkuji mocinky za odpověď:-)) Přeji Všem maminkám krásné jarní dni:-))

Odpovědět


Porody v Č.K.Zdeniii 24.03.2010 16:36

Není zač, snad to pomůže, osobní zkušenost připojím zanedlouho ;o)
Ale když jsme se tam byli s manželem podívat byli maximálně vstřícní a v pohodě, všechno ukázali provedli, odpovídali na všechny otázky. A na prohlídku se tam může kdykoliv, třebas i o víkendu, stačí si zavolat dopředu jestli nemají fofr, ale tam to tam hrozné není. Třebas do ČB jsem chtěla jít 3x ale ani jednou nebylo volno...

Odpovědět


Veliká spokojenostJarmila 26.12.2009 13:29

V ČK porodnici jsem rodila 9.9.09 a v tento den tam byl asi pěkný frmol :)...PA na příjmu byla docela nepříjemná, ale jinak super!!!!!!! Rodila jsem na "modrém pokoji" a rodila mě paní doktorka Bartošová...bylo to moc fajm, s manželem nás tam nechali sami pro sebe a chodili nás jen kontrolovat a točit monitory. Samotný porod byl moc fajn, dobře se mi s paní doktorkou a PA (bohužel jméno nevím) spolupracovalo. Ocenila jsem i jejich příjemný humor. Oddělení šestinedělí a péče o nás a miminka byla naprosto skvělá! nešlo mi kojení, sestřičky nám moc pomáhali. Ani domů se mi nechtělo :).... Moc a moc všem děkujeme. Pokud budu ještě někdy rodit, tak určitě znovu tam!
Jarmila a syn Šimon

Odpovědět


Zpět na stránku Porodnice Český Krumlov

Váš názor, Vaše zkušenost

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png