Aperio

Diskuse > Porodnice Boskovice

spokojenostlx 14.02.2016 19:45

V Boskovicích jsem rodila 9.2.2016 a byla jsem velmi spokojená.
Popíšu vše podrobně, protože takové příběhy mě před porodem nejvíc zajímaly.
Do porodnice jsem přijela po 8 hodinách doma a to už ve stadiu, kdy byla zašlá branka a mohla jsem tlačit. Přijala mě asistentka velmi vlídně, pomohla mně vysvléct šaty a přešly jsme na porodní box.

Tam mi opět velmi hezky asistentka doporučila lehnout si na bok, že se mi bude dobře tlačit. To mi úplně nevyhovovalo, tak poradila tlačit ve stoje, to mi taky nebylo příjemné a nakonec mi byla nejpříjemnější klasicky poloha na "koze" s pokrčenýma nohama.
Chtěla jsem přirozený porod bez medikace. Tu mi ani nenabízeli.
Až byla hlavička těsně před vytlačením, naznala asistentka, že mám hodně tuhou hráz, hlavička ne a
ne vyklouznout.
Nástřih jsem nechtěla, asistentka to respektovala s tím, že bych se ale mohla poranit natržením a že ona sama by mi radila malý nástřih. Tak jsme to zkusili vytlačit ještě asi 3x při kontrakci, ale hlavička stále nebyla venku, takže jsem svolila, že při další kontrakci nastřihne a pichne nejnižší dávku oxytocinu, což se taky stalo, nástřih byl malý a lehce štípnul, a následovala kontrakce, která byla díky injekci opravdu účinná a hlavička a hned za ní celá moje dceruška vyklouzla lehounce ven.
Měla omotaný pupečník, možná i proto se hůř dostávala ven.
Malou mi položili na břicho a nechali dotepat pupečník asi 10 min?
Pak se zeptali (opět velmi citlivě a ohleduplně), jestli můžou malou odnést změřit a zvážit, vůbec mi to nevadilo, svolila jsem (tatínek šel se sestrou).
Na placentu se nemuselo čekat, vyklouzla ven lehce brzo A DOKONCE MI BYLO NABÍDNUTO, ŽE SI MŮŽU PLACENTU VZÍT DOMŮ!!!
Malá vycházela hlavičkou a jednou ručkou, takže mě škrábla uvnitř, paní doktorka tak musela udělat pár stehů uvnitř a taky jeden steh na hrázi. To bylo nepříjemné, ale opíchla místa injekcí na umrtvení. Přístup asistentky i lékařky si jednoznačně chválím, cítila jsem respekt ke mně i miminku.

Méně příjemná je byrokracie, přesto, že jsem měla papíry vyplněné už předem, když jsem chodila na monitory, na hodně věcí se ptal znovu a taky dali příteli vyplňovat dotazníky když já jsem rodila, což se nehodilo.

Co se oddělení po porodu týče, opět personál - alespoň většina super, pár sester na novorozeneckém odd. je tak trochu ostřejších, ale bráno optikou přecitlivělé ženy po porodu, která potřebuje opatrné zacházení a rozbrečí se z kde čeho (a to jsem jinak v životě tvrďák) ...

Ráda jsem využila nadstandard. Strava byla každý den jiná, někdy děs, někdy super. Rozhodně dobré nechat si přivézt jídlo, na nadstandardu je i lednice, což se hodí.

Ohledně toho, co porodnice poskytne - jeden balík vložek, košile (kdykoli k dispozici další na převlečení), oblečení pro miminko, zavinovačka, základní kosmetika pro mimi buď na půjčení a taky dostanete reklamní balíček různých produktů domů.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Boskovice