Aperio

Diskuse > Porodnice Kladno

Je to tak, nic mocBetty 14.05.2013 10:46

Porodnici jsem si vybrala, protože jsem nechtěla rodit v továrnách v Praze a tato mi připadala jako dobrá varianta menší porodnice s možností vymoci si aspoň částečně přirozený porod. Předporodní kurzy byly vcelku zajímavé i když už tam ve mě začaly trochu hlodat pochybnosti, nicméně jsem i přesto jsem tam nakonec rodila. Ale jak je uvedeno v jiných komentářích víckrát už ne.
Můj porod nebyl "přirozený" prcek špatně dýchal a tak jsem musela celý porod ležet (měl pak šňůru kolem krku). V porodnici si mě nechali při kontrole a porodila jsem následně za dva dny. Co se týká vlastního porodu, porodní asistentka i lékařka byly docela vpoho, ale - rodila jsem od rána do šesti večer, nechtěla jsem se otvírat, naděje toho, že porodím bez podpůrných látek se záhy vytratila a naprali do mě všechny urychlovače co měli, přes oxytocin, čípky a jiné další věci. Ke konci už jsem jim říkala, ať mi udělají radši císaře ale nakonec to dopadlo dobře a mrňous vylezl tak jak měl. K tomuto ještě komentář - poté na oddělení šestinedělí jsem mluvila s několika maminami a ty také říkaly, že je celý den "trápili" porodem, urychlovači a snahou porodit vaginálně a nakonec po 12 hodinách šly stejně na císaře. Známá co tam rodila dříve zase opět - nejprve to urychlovali, pak přišla noc a nechtěli aby rodila v noci, tak jí dali něco na uklidnění a ráno to opět znovu vyvolávali.
Na závěr porodu se měnila směna, odrodil mě doktor a samo udělal epiziotomii - sešití klasickými stehy, které postupně vypadají. Následně se moje gynekoložka divila, že tímhle způsobem se nesešívá už 20 let!! S tím asi také souviselo to, že mi některé stehy vypadly dřív a rána se otevřela a ani jejich snaha o následnou nápravu se jim nepodařila.
Po porodu - prcka jsem si vymohla na minutku na břicho,ale protože byla karanténa poté mi ho odnesli a neviděla jsem ho dvě hodiny. První přisátí se nepodařilo, říkala jsem jim, jestli mi ho přinesou do 1/2 hodiny - přinesli, ale přes tu obří zavinovačku se opět nepřisál. Po příjezdu na odd. šestinedělí krize pokračovala - nepříjemná sestra při neúspěšných pokusech o přisátí tvrdila a) vy máte malá prsa, to nepůjde, b) máte čas 6 hodin na první kojení, c) při mé námitce, že to má být co nejdříve se ohradila - to máte načtené z knih, co? (sama porodnice to má naspané v manuálech). Samo, že jsem z toho byla trochu špatná a říkala jsem jim, jestli tam mají nějakou laktační poradkyni, aby mi další den pomohla.
Obecně jsou dětské sestry na šestinedělí protivné - nepomáhají, když něco nejde neporadí a ještě se tváří nepříjemně a když abych byla ušetřena jejich přístupu mlčím ,tak pak dostanu vynadáno (bohužel jsem měla smůlu, že jsem narazila právě na tyto sestry v důležitých okamžicích). Jsou tam ale i príma sestry na svém místě - jedna mladá holčina, která mi vážně pomohla s kojěním a také hlavní sestra, která byla i na předpor. kurzu.
Celkové hodnocení tedy - tady už rodit nebudu. Pokud tam člověk jde rodit, je vhodné mít partnera s sebou aby on aspoň prosadil to, jak si přejete to mít.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Kladno