Aperio

Diskuse > Porodnice Pelhřimov

Stále vzpomínám ve zlémMgr. Jiřina Pouzarová 11.11.2012 16:17

Je to už šest let, co jsem rodila v pelhřimovské porodnici, ale stále na ni vzpomínám ve zlém.
Má dcera už chodí do školy, ač by měla nastoupit až za rok. Zápis zvládla nejlépe ze dvou předškolních tříd MŠ, ale bohužel musela absolvovat vyšetření v pedagogicko-psychologické poradně. Psycholožka jí doporučení k předčasnému nástupu nechtěla dát, což zdůvodňovala tím, že nastoupí-li až za rok, bude premiantka a ostatní převálcuje, zatímco nastoupí-li přečasně, stane se z ní průměrná žákyně. "Průměrný neznamená špatný," řekl ředitel ZŠ a doporučil mi, abych se proti rozhodnutí poradny odvolala. Pokud bude zpráva znít: Dítě je schopno školní docházky, ale, ale, ale, může dceru přijmout. Pokud napíší Předčasný nástup nedoporučujeme, nemůže ji přijmout, protože kdyby přišla do školy inspekce, ptali by se, proč přijal dítě mladší 6 let, které nedostalo doporučení z PPP.
Odvolala jsem se a psycholožka mi podala přestylizovanou zprávu se slovy: "Radost z toho nemám. Jen jste si dosáhla svého."
Dcera si ve škole vede dobře a trumfne i některé o rok starší spolužáky, kteří měli odklad. Paní učitelka řekla, že by se nic nestalo, kdyby dcera nastoupila do školy až za rok, ale takhle bude mít rok k dobru, kdyby se na VŠ nedostala na první pokus.
Co chci svým příspěvkem říci? Dosáhla jsem svého, zatímco v pelhřimovské porodnici jsem svého dosáhnout nemohla. Ač byl můj porod fyziologický a nekomplikovaný, musela jsem rodit vleže na zádech. O Michelu Odentovi zde zjevně nikdo neslyšel. Pokud budou v porodnicích převažovat takové přístupy jako jsem já zažila v Pelhřimově, nechť se lékaři nediví, že některé ženy budou volit porod doma.

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Pelhřimov