Aperio

Odpověď na příspěvek

Já doporučujiKatka.g 03.07.2012 14:43

Musím se předem, všem nesouhlasným maminkám, jež tady hodnotily tuto porodnici, omluvit, protože já osobně mám zcela opačný názor.Považuji se za jakousi matadorku v porodech, zrovna za pár dní mne čeká třetí a věřte, že každý můj porod byl veden právě ve Vinohradech-a já vždy budu tuto nemocnici bránit. A dva porody s rozdílem deseti let mi myslím dávají právo ji spravedlivě posoudit.
Poprvé jsem rodila v roce 1997 pak až 2007 a nemám žádné negativní či traumatické zážitky. Zkusím být ale tedy objektivní a počkám do srpna roku 2012 a ihned po mém posledním třetím porodu napíšu hodnocení. Ale i tak, do této doby jsem se nesetkala, s tím, že by se ke mě chovali špatně, nebo mne nějak zanedbali.
Naopak.
Podívejme se na situaci ale trošku jinak. -Tato porodnice je pro ženy, matky, jež se rozhodly jít porodit pod dohledem kvalitních odborníků miminko na které devět měsíců čekaly a bály se o něj. Nebojí se bolesti a přijímají jí jako pomocníka, která je dovede ke kýženému cíli.
-Je pro ženy, pro které je důležitější zodpovědně vedený porod, víc než to, že po většinu porodu leží na zádech napojené na monitor, a jejich pohodlí je drobátko sníženo-mě osobně dovolili občas se projít takže je to o komunikaci a domluvě.
-Je pro maminky, které když si zvolí epidurál, a není jim případně umožněn to nepovažují za nevstřícnost,a neochotu personálu, ale naopak chápou, že třeba k tomu není nutnost,je otevření porodních cest natolik velké, že to již zkrátka nelze, nebo že anesteziolog,není zrovna k dispozici,protože právě jinde operuje kriticky ohrožené miminko, jež musí co nejdříve ven.
-Je pro ženy, jež holení, klisma, a nástřih hráze respektují jako nutnost, pro lepší, možná i rychlejší průběh porodu, zviditelnění a průchodnost porodních cest,a jakési zamezení případné ''nehody'' při tak velkém tlaku, jež porod provází-lékař moc dobře pozná jak velký nástřih je nutný, a navíc si kromě nástřihu, vše z uvedených úkonů přípravy,může zařídit ještě v soukromí domova žena sama.
-Tato porodnice je určená těm ženám, které si uvědomují fakt, že v naší republice nerodí miminka jen češky, ale i vietnamky,a jiné národnosti a že je mohou vedle sebe mít třeba na pokoji. To, že tomu tak bude, jen značí, že touhu po miminku měly stejnou jako my, bez ohledu na jazyk a státní příslušnost.

Není naopak vhodný pro ty ženy, které už předem ví, že záruka bezbolestnosti je pro ně prioritou, čekají, že lékaři se budou bezvýhradně držet porodního plánu, i v případě ohrožení plodu, které trvají na císařském řezu jen pro to, aby to měly rychleji za sebou, těm které neumí svou bolest respektovat a panicky křičí, nadávají, a děsí ostatní, těm, kterým nestačí jen přítomnost partnera ale očekávají, že budou po celou dobu obklopeni celým personálem včetně pana primáře, kteří jim budou k dispozici při každém větším píchnutí. Pro takové to myslím opravdu není ... To se omlouvám ....
Na závěr tedy, uvádím,ze svých zatím dvou zkušeností, že když žena nepanikaří, nehysterčí, neútočí, a zdvořile komunikuje je jí ve všem vyhověno...Asi podle hesla jak ty na mě tak já na tebe.Já si o pozornost říkat nemusela. A přeci mi byla dopřána.VŽDYCKY, POKAŽDÉ, BEZ VÝHRAD...
Proto se maminky nedejte odradit, těch pozitivních hodnocení ve srovnání s těmi negativními je pořád víc.

Antispamový test, opište prosím text:

raptcha.png


Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Praha 10 - Královské Vinohrady