Aperio

Diskuse > Porodnice Strakonice

porod 2011jitula 18.01.2012 03:03

Ahoj, tak snad někomu také přispěju, když jsem tu před porodem hledala aktuální recenze nebyly tu. Píšu co tak zajímalo mne tak omluvte rozsah:). Takže porod 2011.ČERVEN.první. přítel u porodu i během dob porodních (po vstupu už nesměl jít pryč).

PERSONAL: Porodní asistentky (mladé) a asi i zácviku VELICE příjemné a milé. Dozor nad nimi měla vrchní sestra (ta už tak milá nebyla spíš ostrá až rázná,což nemyslím zle, viz její poznámka když mi přítel podpíral do koupelny "Nemůžete jí pořád nosit, ještě má před sebou porod!" )

/PORODNí pokoje: jsou sice zvlášť, ale jsou průchozí :) takže se pořád někdo šmrdolil skrz sem a tam protože skrz ně vede ulička dozadu kde jsou porodní sály. Na "pokoji" je k dispozici TV, WC i sprcha - bez dveří(aspoň já si jich nevšimla)to je nic moc, ale asi se to dobře uklízí. Sprcha rozhodně pomáhá, k dispozici i Míč(jiné úlevové pomůcky jsem nezaznamenala).
neholí pokud nechcete, dostanete klystýr (já i kolegyně rodící jsme se z něj i pozvracely)....
jídlo ani pití nedoporučují, já jsem měla aspon nápoj, ale po klystýru stejně vše vylítlo ven.

PORODNí Sál: dvě kovové kozy (tzn rodíte na pryčně trochu zešikené a nohy uvážou do třmenu na kovové konstrukci). kontroly ozev malého asi i moje, nástřih proveden, nedokážu posoudit zda byl nutný. Tlačení na břicho provozovala ta rázná sestra (80kG) (já tak 55), ale když jsem řekla, že je mi z toho na zvracení na chvíli toho nechala.
S posledni kontrakci mi pichli na odloučení placenty. Nečekejte tedy nějaké přirozené vyčkávání na průběh atd....ja rodila vaginálně ale jen tak tak - už se volalo o kleště.

POPORODU: malého odnesly, umít obléct, zabalit. Nevím kdy přesně jsem ho dostala k prsu, ale bylo to včas abysme se rozkojili. Chtěla jsem sice malého kůže na kůži , ale už byl přnesen zabalený i s čepičkou v kovové postýlce vedle mě....já ho chtěla k sobě na tu zkosenou plochu, to nešlo. Ale i tak za to Maji plus dle jinych nemocnic!
K jídlu po porodu špenát maso a brambory ? hrozně těžké jídlo, lepší by byla nějaká zelenina , ovoce a hlavně pití....

ODDělení šestinedělí: paradoxně je v jiné budově, takže jsme museli asi za hodinku po porodu čekat na sanitku. Nově udělané pokoje SUPER. košíček s minivýbavkou(pár plen, urousků atd.) DOPORUČUJI SI PŘIVEZT NECHAT DONÉST VLASTNÍ PLENY, UBROUSKY, NA PRDELKU... vzorky dojdou docela rychle.
personál různý: Některé sestry vypadaly otráveně, že po nich něco chcete, jiné přišly i samy ptát se jestli něco nepotřebujeme, takže podle člověka.
Sestry byly k dispozici celých 24hodin.
POdpora kojení :)
Jídlo:
dost hrozné :), vzhledem k tomu, že kojení podporují, měla by být alespoň strava lehká a zdravá, a ne taková co dělá prdíky a bolení bříška....nebo výživná pro matky. Bylo to jako ze školní jídelny, hrách, zelí, kaše, tlusté maso, a játra.....vždycky se našla nějaká naprostá nechutnost. Prostě NECHAPU. ještěže byly i mini polevky jinak nevim nevim.
/itny režim, džbány mají omezené množství, take je lépe nakoupit vody/. čaj nebo káva dostupné ve školních železných kýblech .

DR chodili na ranní vizity, dívali se na jizvu a ptali se jestli krvacime, kojime a měřili jsme si teplotu.... komentář , že TO přece už nemůže bolet. (BOLELO, a až doma jsem si všimla, že mam obrovskou ČERNOU MODŘINU na zadku pod jizvou odkud ji DR neviděl i ptěch 4dnech).Děti byli vyšetřeny na ledviny, každé ráno měření přírustku...
Když byla žlotenka dostala jsem na pokoj UV zářič a do toho jsem maleho mohla dat, neodváželi ho.

Celkově jako prvorodička hodnotím šestinedělí kladně, porodni saly vicemene take jen by je mohli též modernizovat a podporovat i jine polohy nez vleže.
a změnit to jidlo.

JINAk postřeh až moc rodiček tam odchazelo s porodem kleštěma nebo císařem - vedl je předchozi primář (mě naštěstí rodil muj DR).

Zpět na diskusi k článku

Zpět na stránku Porodnice Strakonice