Aperio

Jde o to zvýšit šance uchazeče/uchazečky na získání zaměstnání

16.02.2011 |

příloha tiskové zprávy "WEBINÁŘE" semináře on-line – ideální forma vzdělávání pro rodiče

1. Pane Jaroši, letos spolupracujete na webinářích s občanským sdružením APERIO na programu pro Sólo rodiče. Můžete nám vaše zapojení do tohoto projektu více přiblížit (náplň webinářů, porovnání se semináři) ?

Ve své každodenní praxi pracuji se středním nebo vyšším managementem významných společností většinou v úzké spolupráci s oddělením lidských zdrojů. Ve spolupráci s Aperiem tomu je však jinak. Program je určen Sólo rodičům s cílem co nejvíce zvýšit jejich šance na získání zaměstnání. V programu tak mohu účastníkům zprostředkovat „pohled do kuchyně". Mám dost přesnou představu co management a personalisté u kandidátů především hledají a z čeho vycházejí. Program je připraven pro formu webináře a také klasického semináře.

2. Přednášíte na webinářích skutečně v reálném čase on-line, nebo se budeme dívat na záznam a vy někde sedíte u počítače a odpovídáte na dotazy?

Jde skutečně o on-line akci, kdy účastníci vidí na obrazovce mnou řízenou obrazovou prezentaci, také mne vidí a slyší v reálném čase. Já nemám možnost slyšet je. Účastníci mi však mohou kdykoli v průběhu psát na chat, což hojně využívají. V závěru se samozřejmě věnuji dotazům a snažím se, aby si každý odnesl odpověď na svoji otázku. Musím přiznat, že na webinář se musím daleko přesněji připravit než na běžný seminář. Nemohu využít bezprostřední reakce přítomných účastníků, nemám v průběhu zpětnou vazbu.

3. Byl letošní červnový webinář váš první, nebo s nimi máte zkušenosti již z předchozích let? A jak na vás tato forma výuky zapůsobila?

Zkušenosti jsem měl pouze jako účastník, nikoli přednášející. Trochu mi chyběl ten přímý kontakt s účastníky. Téma přeci jen hodně souvisí s osobním přístupem a emocemi. Bez přímé zpětné vazby je velmi těžké odhadnout jak jakékoli sdělení na lidi působí. Více než 13 let pracuji s různě velikými skupinami účastníků formou seminářů nebo workshopů. Více než 10 let také na individuální úrovni jako kouč. To vše lze samozřejmě využít při vedení klasického semináře. Všechny tyto aktivity jsou založeny na osobním kontaktu a ten v případě webináře není. Byla to pro mne nová zkušenost.

4. Jaké nejčastější chyby se dopouštějí uchazečky/uchazeči o zaměstnání – a co jim radíte?

Jmenoval bych tři oblasti, které považuji za nejdůležitější.
První chybou je nedostatečný důraz na pečlivost a detail při přípravě vlastního životopisu, komunikace osobní i psané. Kandidáti jakoby zapomínali, že e-mail, životopis a krátký rozhovor je to jediné, podle čeho se musí zaměstnavatel rozhodnout.
Druhou chybou je přílišná limitace minulostí a neschopnost najít spojení mezi zkušenostmi a potenciálním novým zaměstnáním. Slabé povědomí o vlastních slabých a silných stránkách je typickým příkladem.
Třetí chybou je nedostatečné vnímání rovnováhy mezi kompetencí (vědomosti, zkušenosti) a motivací pro novou práci. V očích potenciálního zaměstnavatele se tak mohu jevit buď jako nadšený amatér nebo vyhořelý rutinér bez zájmu.

5. Na co vše dokáže webinář své účastnice/účastníky připravit?

Webinář připravuje účastníky na dvě fáze pohybu na trhu práce. Nejdříve na vytvoření životopisu a oslovení potenciálního zaměstnavatele motivačním dopisem. Posléze na vedení osobního přijímacího pohovoru se všemi úskalími. Cílem samozřejmě není se přehnaně stylizovat do nějaké role, ale nepokazit to, co mohu nabídnout. A umět využít příležitosti. Tu mohu využít pouze tehdy, jsem-li vnitřně nastaven ji hledat, jinak ji nejsem schopen vidět, a to i v případě, že ji mám přímo před nosem. Z toho se snažím při vedení webináře vycházet.

Dne 28. 7. 2010
Rozhovor vedla Anna Davidová

Příloha tiskové zprávy ke stažení ZDE ve formátu DOC.

Rychlé odkazy

 


APERIO KURZY

ČEKÁTE MIMINKO?
Objevte naše kurzy pro budoucí rodiče

NACHÁZÍTE SE V OBTÍŽNÉ SITUACI?
Sílu vám dodá program Nové šance v Praze a Olomouci

Práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj

Nové šance


Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii
 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech Tchibo, Mall, Zoot a dalších přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na podporu APERIA. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA