Aperio

Co se nám v roce 2017 opravdu podařilo?

23.01.2018 | #aktuality a články

 

 • V programu Nové šance jsme změnili k lepšímu život 42 lidem (převážně sólo rodičům) z Čech i Moravy a jejich rodinám. Během pěti víkendových intenzivních setkání a v návazném poradenství a koučování jsme pomohli rodičům objevit co chtějí ve svém životě změnit a jak na to. Díky programu Nové šance vykročili posíleni na novou cestu.


 

 • Podali jsme pomocnou ruku více než dvěma tisícovkám rodičů - zodpověděli jsme 2104 dotazů ve webové poradně a poskytli 460 telefonických a 54 osobních konzultací. 


 

 • Naši příručku pro rodiče Nebojujte se zákony - využijte je ve svůj prospěch využilo v tištěné verzi 6 200 lidí a 742 rodičů si příručku stáhlo elektronicky. Nejčtenější články z publikace najdete na našich stránkách, přečetli si je desetitisíce rodičů.
 • Získat sebedůvěru v péči o malé děti a ve vlastní rodičovství jsme pomohli celkem 335 lidem, kteří přišli na naše inspirativní kurzy pro nastávající a novopečené rodiče.


 

 • Získali jsme Národní cenu kariérového poradenství za náš program Nové šance pro sólo rodiče a ohrožené rodiče, a navíc cenu Erasmus+ Pečeť kvality za projekt Stronger Parents, Stronger Families, kde jsme vyvinuli spolu se zahraničními partnery online programy pro sólo rodiče i pro odbornou veřejnost.

 • Spustili jsme kampaň na obnovu Průvodce porodnicemi. Bezplatný Průvodce porodnicemi je jednou z nejvyužívanějších služeb APERIA. Spustili jsme ho před 15 lety a využilo ho více než 100 tisíc rodičů, kterým pomohl dobře si vybrat porodnici. V tuto chvíli stávající podoba průvodce, včetně informací, které obsahuje, již bohužel nedostačuje. V kampani se nám podařilo vybrat úžasných 102 562 Kč, díky kterým můžeme začít stavět nového Průvodce. Více o kampani a jejím pokračování na Darujme.cz
 • Vyslali jsme do světa několik nově certifikovaných lektorek přípravy na porod a rodičovství. I tím pomáháme měnit přístup k tomu, jak u nás děti přichází na svět. Děkujeme všem absolventkám za jejich iniciativu a lektorkám za oporu a inspiraci.

  CO CHYSTÁME V ROCE 2018? 

 • Právě jsme zahájili druhý cyklus programu na podporu rodičů samoživitelů NOVÉ ŠANCE, do kterého nastoupilo 78 rodičů v Praze, Olomouci a Ústí nad Labem. Otevřená je registrace na třetí cyklus NOVÝCH ŠANCÍ na podzim do Prahy a Olomouce.
 • Na jaře proběhne jedinečný mentoringový kurz NA SPOLEČNÉ VLNĚ určený rodičům, kteří mají zkušenost se sólo rodičovstvím a chtěli by pomáhat rodičům ve stejné situaci. Naučíme vás metody provázení, předávání zkušeností a sdílení a propojíme vás s lidmi, kteří vaši pomoc ocení.
 • Tradiční benefiční rodinné odpoledne a běh pro celou rodinu RODIČE NA START! 2018, který každoročně podporuje naši poradnu, vypukne v sobotu 19. května 2018 v parku na Pankráci. Začněte trénovat a nezapoměňte se včas registrovat.
 • Držte nám palce, doufáme, že nám vyjde grant na podporu rodičů samoživitelů pro region Praha, kde je po něm velká popávka.
 • Začínáme stavět nového Průvodce porodnicemi, který bude umět lépe porovnat nabídku porodnic se zkušeností rodičů. Přinese přehledné statistiky a mnoho užitečných článků, které pomohou rodičům vybrat si porodnici, kde se budou cítit bezpečně. Sledujte naše stránky a facebook.

TĚŠÍME SE NA VÁS A NA VŠECHNO, CO NÁS ČEKÁ!

VAŠE APERIO

 

 

Rychlé odkazy

 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


APERIO KURZY

ČEKÁTE MIMINKO?
Objevte naše kurzy pro budoucí rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech


Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii
 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech Tchibo, Mall, Zoot a dalších přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na podporu APERIA. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA