Aperio

Udělejte první krok a uvedete celý vesmír do pohybu

„Dana má za sebou složitou životní cestu, během kurzu se odstěhovala s dcerou od rodičů, našla si novou práci i přítele. Co dodat?“, usmívá se spokojeně vedoucí kurzu Nové šance v Olomouci, Petra Tenglerová.

Milé APERIO,

už několikrát jsem měla chuť napsat své pocity, ale rozhodla jsem se pro dopis na závěr, kde chci vyjádřit svůj vděk a radost, kterou mi kurz přinesl.

POČÁTEČNÍ OBAVY

Nejdříve jsem nevěděla, co od kurzu s názvem Nová šance očekávat. Ale již po prvních odprezentovaných hodinách jsem byla moc mile překvapena a celkově kurz předčil má očekávání.

Praktický program, zajímavý účastníci a skvělá Petra Tenglerová - „organizátorka roku“, která ochotně řešila všechny naše požadavky, se kterými jsme se na ni obraceli.

VRÁTIT SE KE KOŘENŮM

Často jsem se při některých cvičeních vracela do dětských let, kdy byl člověk bezstarostný a bezprostřední. Ráda vzpomínám na úkol, při kterém jsme měli na papírek napsat povolání, o kterém jsme snili jako děti. Dlouhou dobu jsem se nemohla rozpomenout, ale jakmile jsme si s ostatními začali povídat a rozebírat zadaný úkol, vzpomněla jsem si. Dávno zapomenuté přání mě velice překvapilo. Dostali jsme prostor, abychom se podělili o naše dětské sny. Při této aktivitě jsem si všimla, jak všichni dokázali citlivě i vtipně povídat o druhém účastníkovi a jak to pozitivně působilo. Uvědomila jsem si spoustu věcí, především nepodceňovat sama sebe a snažím se tím teď řídit. 

PRAKTICKÉ INFORMACE, PŘÁTELSKÁ ATMOSFÉRA, ČAS PRO SEBE 

Z kurzu jsem si odnesla nejenom spousty zajímavých informací ze setkání s lektorkami, lektory, odbornicemi a odborníky, kteří měli profesionální i lidský přístup, ale i velmi praktické publikace v podobě průvodce legislativou pro rodiče nebo skvělých skript ke kurzu. 

Také jsem se seznámila s novými lidmi, na které jsem se každý měsíc těšila a rychle jsem si všechny oblíbila. 
Výslužka v podobě svatebních koláčků se sní a nic z ní nezůstane. Možná jen prázdná krabička, ale na kurzu to bylo jiné. Odnáším si z něj krabičku plnou milých vzkazů od lidí, které jsem měla možnost poznat. Kolikrát, když mi nebylo zrovna do zpěvu, přemýšlela, co udělat, aby mi bylo lépe. Teď vím přesně, jak na to: Vytáhnu z krabičky vzkaz, který mi vykouzlí na tváři úsměv, tak jako poprvé, když jsem si je četla na závěr kurzu

STOJÍ TO I ÚSILÍ Z VAŠÍ STRANY, ALE STOJÍ TO ZA TO

Často jsem přijela na začátek dalšího setkání unavená a bez energie. Po prvních společných minutách jsem ale načerpala chybějící sílu a především veselou náladu. 

Díky projektu jsem mohla využít individuální poradenství. Jsem ráda, že nyní vím, kam se obrátím s důvěrou kdykoli, když budu cítit, že má duše potřebuje více péče.

Pokud ještě někdo váhá, zda se zúčastní příštího běhu Nové šance, ráda bych mu řekla, že tamní atmosféra je neopakovatelná a určitě stojí za to se do toho pustit.

Chci poděkovat VŠEM, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na realizaci tohoto VELKÉHO projektu, za to, že jsem mohla být díky vám jeho součástí a dostat novou šanci stát se silnější, být více bezprostřední, méně se bát a také poznat nové přátele.

Absolvování tohoto kurzu, bylo to pro mě nejen smysluplně, ale i velice radostně strávený čas 

S úctou 

Dana P. z Brna

V červnu skončil první cyklus kurzů, další začínají v lednu 2018 v Praze, Olomouci a nově i v Ústí nad Labem.

JAK JSOU KURZY NOVÉ ŠANCE KONCIPOVÁNY? 

Kurz Nové šance pomáhá rodičům v obtížné životní situaci najít cestu ke spokojenějšímu životu a tím zajistit i bezpečnější a šťastnější zázemí pro jejich děti.

Práce - rodina - vztahy

Na posílení těchto tří pilířů spokojeného života se soustředí dlouhodobý program Nové šance.
„Aby si člověk dokázal najít a udržet zajímavé a slušně placené místo, musí pro to mít zázemí i vnitřní klid. Z naší zkušenosti lidem, kteří se nachází ve složité osobní situaci, nestačí poskytovat pouze kariérní poradenství. To funguje jen na krátkou dobu,“ říká Eliška Kodyšová, psycholožka a ředitelka společnosti APERIO.

Mít rodinu je krásné a často i  náročné, pokud hledáte práci. Když jste navíc na všechno sami, bojujete o každou korunu a minutu volného času nebo řešíte táhnoucí se konflikty s bývalým partnerem/kou, jste v úplně jiné situaci a nabyté informace nedokážete stejně správně využít.
„Nejde nám o jednorázovou podporu. Učíme rodiče nacházet skryté zdroje energie, používat efektivní  komunikační strategie, osvojovat si způsoby pozitivní sebeprezentace, udržet si finance pod kontrolou a především dívat se na svět zase s důvěrou v něj i v sebe,“  vysvětluje Kodyšová. „To je důležitý životní postoj, který předávají svým dětem.“

Náš program myslí na všechno - řízení času i financí, výchovu dětí i vedení pracovního pohovoru. Kombinace individuální a skupinové práce účastníkům pomáhá si jednotlivá témata skutečně prožít a snadněji pak nové postupy řešení obtížných situací přijmout za své. Právníci, psychologové a koučové jim pak pomohou zvládnout výzvy, se kterými se při hledání té správné cesty potýkají.

Kurzy v Praze, Olomouci a Žatci prošlo celkem 45 žen a mužů. Kromě praktických informací a nových zkušeností si odnáší i mnoho povzbuzujících zážitků.

PODROBNÉ INFORMACE O KURZU  

 ZDE

 

   

 

 CO SE VÁM NA KURZU LÍBILO

PROČ SE ZÚČASTNIT? K ČEMU VÁM KURZ BYL?

"Kurz vám pomůže se v pravděpodobně relativně nové situaci zorientovat a a zcela pragmaticky si zvolit, jak a kam dál."

"Naprosto mimořádná nabídka. Skvělí lektoři, užitečné informace, osobní rozvoj, báječná koordinátorka Halka, navíc zdarma, prostě radost!!! Děkuji mnohokráte!"

"Potkat jiné ženy, které jsou ve stejné situaci jako já a řeší podobné problémy bylo pro mne velmi důležité. Pomohlo mi to zbavit se z velké části mého pocitu méněcennosti, který jako matka samoživitelka cítím. Aperio mi ukázalo, že jsou zde lidé, díky kterým nejsou sólo rodiče na své těžkosti sami."

"Kurz byl velmi přínosný, doporučila bych ho všem, kteří potřebují poodstoupit od svých problémů."

"Celý program byl pro mne přínosný hlavně v množství nových informací. Člověk by se měl vzdělávat, i když se domnívá, že už ví vše :-) Velice kladně oceňuji výběr VŠECH lektorů, kterým patří mé velké DÍKY."

"Stojí to za to, posune tě to dál."

"Ani si neumíte představit, co vše se tam dovíte.. ;o)"

"Řeším teď nepříjemné situace jinak."

"Velmi dobrý kurz v tom najít sám sebe. Ujasnit si co mě opravdu baví a co mi jde. Zorientovat se ve vztazích. Lépe zvládat komunikaci s partnerem i dětmi. Praktické a užitečné rady ve výchově. Inspirace pracovat na sobě i na rodině. K tomu všemu skvělé hlídání a zábava pro děti."

Otevřená regisrace na leden 2018, Praha, Olomouc, Ústí nad Labem

Děkujeme za pozitivní ohlasy! Dodávají nám energii chystat další kurzy a vylepšovat je pro vás.

Vaše APERIO

ZDE

Rychlé odkazy

 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


APERIO KURZY

ČEKÁTE MIMINKO?
Objevte naše kurzy pro budoucí rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech


Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii
 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech Tchibo, Mall, Zoot a dalších přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na podporu APERIA. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA