Aperio

Chovejte mě! - správná manipulace s miminky

kdy: 9.2. 14:00-17:00, 27.3. 10:00-13:00

délka: 3 hod

kde: APERIO, V Luhu 6, Praha 4

MJ drží miminkoJádrem přednášky je motorický vývoj dítěte, vliv nošení a chování na psychiku dítěte. Dozvíte se nejen jak se miminko psychomotoricky vyvíjí, ale budeme se věnovat mnoha dalším oblastem, které souvisí s vývojem miminka a péčí kterou potřebuje.

Pro miminka je úzký kontakt jednou ze základních potřeb, je podmínkou pro zdravý vývoj. Emocionální vazby a pocit bezpečí v prvním roce vytváří základ pro celý život. Jedním ze způsobů, jak se vazba s rodiči vytváří, podporuje a naplňuje je nošení - v náručí, v šátku... V druhé části přednášky se zaměříme konkrétněji na různé způsoby držení dětí a jejich vliv na pohybovou strukturu a hlavně vývoj páteře.  Nejvíce se budeme věnovat tzv. klubíčku, které je relaxační a šetrné a vhodným a nevhodným pomůckám (šátky vs. klokanky apodobně). Ukážeme si jak správně manipulovat s miminky - čili tak, aby to bylo pro děti co nejšetrnější, zdravě stimulující - a pro nás pohodlné. 

Těším se na Vás!

Milena jeřábková

lektorka: Milena Jeřábková je zkušenou instruktorkou plavání miminek. Od roku 2001 se věnuje zejména plavání doma ve vaně s dětmi od narození do 9 měsíců a přednáší o psychomotorickém vývoji dětí. Působí také jako poporodní dula (absolvovala první běh kurzu ČAD pro duly), je poradkyně v oblasti kojení a péče o malá miminka, učí vázat a prodává šátky Vatanai. www.mimivevane.cz

 


Kurz je vhodný pro těhotné stejně jako pro rodiče ještě nelezoucích dětí . Pokud plánujete přijít s miminkem. vezměte si, prosím, s sebou také přebalovací podložku a vlastní hračky. Děkujeme za pochopení!


Cena: 550,- Kč pro těhotnou ženu/maminku, 150,- Kč pro její doprovod (dítě zdarma).

Registrovat se můžete ZDE.

Další dotazy a informacekurzy@aperio.cz, tel. 773 644 569.

Zvýhodněný BALÍČEK 10% sleva - Víkendový kurz předporodní přípravy a 2-4 kurzy dle Vašeho výběru.

např.: Umění kojitChovejte mě! aneb proč a jak nosit dětiŠestinedělí a péče o novorozence, Jak správně manipulovat s miminkem

Balíček můžete ale využít i na další kurzy - Masáže miminekKdyž miminko nechce spátBesedu děti a očkování nebo semináře s legislativní tématikou.

Další dotazy a informacekurzy@aperio.cz, tel. 773 644 569