Aperio

Průběh projektu Doma je líp, než v domově, i když je na to rodič sám

04.11.2015 | #sólo rodiče

Školení pracovnic a pracovníků pro péči o děti

Školení pracovnic a pracovníků pro péči o děti účastnic a účastníků proběhlo v Berouně ve dnech 2. a 3. června se školitelkou z norské organizace Voksne vor barn. Přítomna byla také Eliška Kodyšová za APERIO - Společnost pro zdravé rodičovství a Hana Pražáková za RC Slunečnice. Školení absolvovalo celkem 11 osob. Cílem bylo naučit se pozitivní komunikaci s dětmi, jak efektivně chválit a posilovat u dětí dovednosti.

školení pracovnic a pracovníků v péči o dětiškolení pracovnic a pracovníků v péči o děti - lektorka

Jednodenní seminář pro sólo rodiče

Jednodenní seminář pro sólo rodiče s lektorkami Hanou Pražákovou a Eliškou Kodyšovou proběhl 8. června. Celkem měl 12 účastnic se 4 dětmi, o jejichž program se postaraly školené pečovatelky. Seminář jsme nazvali „Dobrá máma se stará … i o sebe“. Dle reakcí účastnic byl seminář naplňující a povzbudivý. Sólo maminky se těšily na další setkání, na další čas, který budou mít samy na sebe, na přemýšlení, zamyšlení. Vyjadřovaly vděčnost za možnost nechat pohlídat své děti a mít tak čas samy na sebe. Na semináři se ženy seznamovaly mezi sebou a poté pomocí vytváření koláže se zamýšlely nad svým životem, svou situací a pocity a poté nad tím, jak by chtěly svůj život změnit. Společně hovořily o čase a energii, které věnují rodině a sobě samým.

Doma je líp, než v domově - jednodenní kurz

Intenzivní kurz pro sólo-rodiče

Intenzivní kurz pro sólo-rodiče byl zahájen víkendovým seminářem 26. a 27. září, celkem s 16 účastnicemi. Téma semináře bylo „Starám se o to, kdo jsem“. Cílem setkání kromě předání organizačních informací bylo seznámení účastnic, napojení na sebe a svou životní situaci, vymezení skupinových témat a osobních cílů. Účastnice společně hledaly cestu ke zvýšení svého sebevědomí pomocí uvědomění si sebe sama a svých úspěchů a analyzováním kroků a potřeb, které k úspěchu vedou. Dalším tématem byla „Podpora pro rodiče I“ - význam sociální podpory a pozitivní komunikace pro dosažení osobních cílů a lepší psychickou odolnost. Další semináře proběhly 1. 10. (Téma „Co je stres a jak ho zvládnout“ s psycholožkou Kateřinou Mašatovou), 8. 10. (Podpora pro rodiče II), 22. 10. (Téma „Komunikace pro každý den“) a 29. 10. (Téma „Starám se o svůj čas“)

práce v intenzivním kurzu pro sólo rodičeintenzivní kurz pro sólo rodiče - hlídání dětí

Tematické semináře pro odbornice a odborníky

Tematické semináře pro odbornice a odborníky zabývající se sólo rodiči zahájil seminář Simony Hoskovcové s názvem Psychická odolnost u dětí sólo rodičů (22.září). Cyklus pokračoval 13. října seminářem Markéty Novákové - Podpora zodovědnosti rodičů za děti při a po rozvodu. 20. října proběhl seminář Elišky Kodyšové Jak zvýšit rodičovské kompetence sólo rodičů a 3. listopadu potom seminář Radky Dudové Strategie obživy sólo rodičů. Máme radost, že zájem o naše tematické semináře je mezi odbornicemi a odborníky, kteří se ve své praxi setkávají s osamělými rodiči, opravdu velký.

seminář pro odbornou veřejnost Iseminář pro odbornou veřejnost II

 

 

seminář pro odbornou veřejnost III


Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Více informací k programům na www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants

Rychlé odkazy

Podpořte nás

Pomohlo vám APERIO? Prosíme, podpořte také vy nás.

Oblíbené

Řešíte mateřskou, návrat do práce, podnikání nebo rozvod?
Nebojujte se zákony - příručka pro rodiče 2017

legislativa, myšlenkové mapy, příklady z praxe

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2017 - ke stažení ve formátu PDF

Chcete mít příručku doma v PDF nebo v tištěné verzi ?
Rádi vám ji zdarma poskytneme

* nebo jednotlivé články najdete v sekci
Rady a informace.Nové služby

Kurz pro rodiče ve složité situaci
Práce, komunikace, výchova,
finanční poradenství, seberozvoj,
právní minimum

Otevřená registrace, počet míst omezen

Praktické

Counselling for Foreign National Parents Living in the Czech Republic

osobní a telefonické poradenství pro rodiče

Složité situace v rodičovství, APERIO stojí při vás

Poslechněte si rozhovor s Eliškou Kodyšovou o kurzu Nové šance pro rodiče v obtížné situaci.


APERIO v TV

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA

Právnička Jana Seemanová v pořadu Sama doma, 1. března 2016.