Aperio

Průběh projektu Doma je líp, než v domově, i když je na to rodič sám

04.11.2015 | #sólo rodiče

Školení pracovnic a pracovníků pro péči o děti

Školení pracovnic a pracovníků pro péči o děti účastnic a účastníků proběhlo v Berouně ve dnech 2. a 3. června se školitelkou z norské organizace Voksne vor barn. Přítomna byla také Eliška Kodyšová za APERIO - Společnost pro zdravé rodičovství a Hana Pražáková za RC Slunečnice. Školení absolvovalo celkem 11 osob. Cílem bylo naučit se pozitivní komunikaci s dětmi, jak efektivně chválit a posilovat u dětí dovednosti.

školení pracovnic a pracovníků v péči o dětiškolení pracovnic a pracovníků v péči o děti - lektorka

Jednodenní seminář pro sólo rodiče

Jednodenní seminář pro sólo rodiče s lektorkami Hanou Pražákovou a Eliškou Kodyšovou proběhl 8. června. Celkem měl 12 účastnic se 4 dětmi, o jejichž program se postaraly školené pečovatelky. Seminář jsme nazvali „Dobrá máma se stará … i o sebe“. Dle reakcí účastnic byl seminář naplňující a povzbudivý. Sólo maminky se těšily na další setkání, na další čas, který budou mít samy na sebe, na přemýšlení, zamyšlení. Vyjadřovaly vděčnost za možnost nechat pohlídat své děti a mít tak čas samy na sebe. Na semináři se ženy seznamovaly mezi sebou a poté pomocí vytváření koláže se zamýšlely nad svým životem, svou situací a pocity a poté nad tím, jak by chtěly svůj život změnit. Společně hovořily o čase a energii, které věnují rodině a sobě samým.

Doma je líp, než v domově - jednodenní kurz

Intenzivní kurz pro sólo-rodiče

Intenzivní kurz pro sólo-rodiče byl zahájen víkendovým seminářem 26. a 27. září, celkem s 16 účastnicemi. Téma semináře bylo „Starám se o to, kdo jsem“. Cílem setkání kromě předání organizačních informací bylo seznámení účastnic, napojení na sebe a svou životní situaci, vymezení skupinových témat a osobních cílů. Účastnice společně hledaly cestu ke zvýšení svého sebevědomí pomocí uvědomění si sebe sama a svých úspěchů a analyzováním kroků a potřeb, které k úspěchu vedou. Dalším tématem byla „Podpora pro rodiče I“ - význam sociální podpory a pozitivní komunikace pro dosažení osobních cílů a lepší psychickou odolnost. Další semináře proběhly 1. 10. (Téma „Co je stres a jak ho zvládnout“ s psycholožkou Kateřinou Mašatovou), 8. 10. (Podpora pro rodiče II), 22. 10. (Téma „Komunikace pro každý den“) a 29. 10. (Téma „Starám se o svůj čas“)

práce v intenzivním kurzu pro sólo rodičeintenzivní kurz pro sólo rodiče - hlídání dětí

Tematické semináře pro odbornice a odborníky

Tematické semináře pro odbornice a odborníky zabývající se sólo rodiči zahájil seminář Simony Hoskovcové s názvem Psychická odolnost u dětí sólo rodičů (22.září). Cyklus pokračoval 13. října seminářem Markéty Novákové - Podpora zodovědnosti rodičů za děti při a po rozvodu. 20. října proběhl seminář Elišky Kodyšové Jak zvýšit rodičovské kompetence sólo rodičů a 3. listopadu potom seminář Radky Dudové Strategie obživy sólo rodičů. Máme radost, že zájem o naše tematické semináře je mezi odbornicemi a odborníky, kteří se ve své praxi setkávají s osamělými rodiči, opravdu velký.

seminář pro odbornou veřejnost Iseminář pro odbornou veřejnost II

 

 

seminář pro odbornou veřejnost III


Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů. Více informací k programům na www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz

loga-fondnno-nros-partnestvi-eeagrants

Rychlé odkazy

 

Přispějte na vznik Linky pro mámy a táty


Díky vám budeme moci poskytnout rodičům PRVNÍ POMOC v krizi
tak, aby se co nejméně dotkla jejich dětí.


APERIO KURZY

ČEKÁTE MIMINKO?
Objevte naše kurzy pro budoucí rodiče

PEČUJETE O DĚTI NEBO PARTNERA S DUŠEVNÍMI PROBLÉMY?
Dodáme vám energii a pomůžeme vám vyrovnat se s vaší situací,
abyste mohli být rodině pevnou oporou.
Přihlaste se do programu Naberte dech!

Naberte dech


Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii
 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech Tchibo, Mall, Zoot a dalších přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na podporu APERIA. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA