Aperio

Rodičovství běhu nebrání

Maminky, nebojte se vrátit ke sportu!

Že to s dětmi nejde? Ale jak to? Výmluva! Je pravdou, že dítě vyžaduje pozornost, ale nikoli 24 hodin denně. Kromě toho, jste-li doma na mateřské nebo rodičovské dovolené, vzpomeňte si, že dříve jste přece chodily do práce - máte tedy k dispozici nyní až o osm hodin navíc! a nemusíte vstávat a zodpovídat se nějakému šéfovi. To je přeci výzva?

Že se váš život točí jen kolem dětí a domácnosti? Naučte se slaďovat svůj osobní život s rodinou a najděte opět své ztracené já, a i vaše rodina to ocení.

Musíte mít za každou cenu nablýskaný byt? Nezajdete si raději někdy místo vaření do restaurace? Nejdou některé práce rozdělit mezi ostatní členy domácnosti? A jak vlastně strávíte čas, kdy dítě spí nebo ho svěříte babičce? Kromě toho, že si vyřídíte, co potřebujete - kolik hluchého času promarníte (snad s výjimkou tolik důležitého spánku)?
Vím, že se nyní najde dost žen, které si budou myslet své. Ale také dost těch, které to přece jen zkusí. Nebojte se jít na věci z druhé strany, začněte u sebe.

Běh je finančně a časově nejúspornější sport.

Odhodit předsudky, nenechat se svázat stereotypy.

A pokud jste s dětmi a roky přibrala, nebo vám přibyly starosti a začala jste kouřit, třeba právě běh může být pro vás řešením situace, která je vám nepříjemná. I vy můžete začít postupně. Chcete snad dát svým dětem zdravý příklad...


autor: LONGRUN.CZ partner běhu RODIČE NA START