Aperio

Rozjímání nad vánočním (s)laděním

Vánoční rozjímání s ředitelkou společnosti APERIO, Veronikou Šindelářovou, nad Vánocemi, uplynulým rokem a výzvami v roce 2013.

Veroniko, vybrala jsem si Tě jako osobnost pro poslední rozhovor v roce 2012. Chtěla bych tento rok zakončit rozhovorem o úspěších i neúspěších APERIA v roce 2012, ale také výhledem do roku 2013. Kompetentnější osobu neznám! Ale nejprve otázka na tělo, co pro tebe znamenají Vánoce?

Velmi těžká otázka hned na začátek, ale budiž. Vánoce jsou pro mě obdobím, kdy všechny akce, projekty a úkoly APERIA, které vyplývají z potřeb projektů, zaměstnankyň i našich klientů a klientek, finišují. Pokud se mě ptáš, zda cítím vánoční atmosféru... tak letos zatím ne. Stihla jsem sice vánoční posezení s kamarádkami nad svařákem, mám více než polovinu dárků, ale na atmosféru Vánoc nemám ještě čas. Jediné, co mě těší, je, že máme napečeno, zvládla jsem to s kamarádkami během společného pečení, bylo nás na to víc a tento zážitek byl takovým „předskokanem" Vánoc a dalších vánočních událostí.

Tomu nerozumím, podle zpomalujícího se rytmu v kanceláři už Vánoce začaly.

To ano, pro APERIO a jeho tým. Pro mě začal teprve advent, Vánoce pro mě začínají až o posledním adventním víkendu. Do té doby mě čeká ještě spousta povinností, které nepočkají. Jenom abys měla představu, je třeba se vypořádat se všemi projekty a aktivitami, které končí v prosinci – s koncem roku, zaktualizovat plán aktivit na první čtvrtletí a rozpracovat plány týmů, které se nám rozrostly natolik, že praktikujeme tabulky na sdílení pracovních míst - stolů a počítačů, přehledy kdo kdy bude v kanceláři a mnoho dalších věcí. Navíc stále chodí výzvy do výběrových řízení a dotazy na školení, které klienti z firemního prostředí nechali na poslední chvíli.

Dobře, změňme téma. Jak probíhají vánoční svátky u vás doma, jaké dárky si dáváte?

Máme už mnoho let tradici, že s dcerou vyrábíme většinu dárků samy. Čeká mě tedy víkend dolaďování a dozdobování dárečků. Letos se nám moc povedly. U nás pod stromečkem nenajdete nic, co byste si stejně museli koupit nebo pořídit, prostě věci, které beztak potřebujete. Dáváme si dárky – zážitky; to, co nečekáte, ale potěší, možná krásné zbytečnosti, bez kterých byste se obešli, někdy. Jinak dcera samozřejmě dostane i další překvapení. Pro manžela mám také překvapení, ale ani to ti neřeknu, mohli by si to přečíst.

Zpátky k APERIU. Veroniko, APERIO mělo velmi náročný rok, jak mohu soudit podle množství úkolů v mém e-mailu. Co Tě potěšilo v letošním roce? Kde APERIO uspělo?

APERIO mělo nesnadný začátek roku. Vypadalo to, že po mnoha letech budeme muset omezit některé bezplatné služby pro rodičovskou veřejnost nebo je prostě zpoplatnit. Docházely finanční prostředky na udržení bezplatné právní poradny, nepodařilo se nám pro tuto ojedinělou službu v ČR získat sponzory ani větší dárce. Nepomohly naše úspěchy z minulých let, ani naše renomé. Proto jsme v týmu napnuli všechny síly, připravili nové projekty, i v rámci možností ESF, a udělali, co bylo možné. Odvážili jsme se jít do nových partnerství i výzev. A vyplatilo se. Od června letošního roku jsme se plně stabilizovali, máme nové posily týmu i nové úkoly a cíle. Jsem za to velmi ráda a to i vzhledem k rodičům, kterým poskytujeme již dlouhé roky servis, a rádi bychom jej poskytovali i nadále.

Vypadá to, že to byl velmi úspěšný rok. Přesto - je něco, co se už nevešlo do programu, přestože to bylo v plánu?

Ano určitě. Je tu pár organizačních úkolů. Hlavním úkolem pro nás je ale dopracovat strategii organizace pro budoucí roky. V tuto chvíli máme jasný plán do roku 2015, ale stále je tu relativně velký prostor rozvíjet naše služby pro rodiče, připravit se na změny s platností nového Občanského zákoníku a hlavně neustrnout na místě a dál být učící se organizací. Věřím, že mi v tom pomůže náš skvělý tým.

Veroniko je něco, co by sis přála ty osobně v roce 2013?

Samozřejmě ano, je toho spousta. Chtěla bych dál rozvíjet a motivovat tým APERIA. Chtěla bych, aby APERIO bylo stále, a možná čím dál lepší, oporou rodičům, ale i veřejným institucím a zaměstnavatelům z firemní sféry.

A pro sebe bych si přála dokázat, ale už bez vytáček, sladit svůj pracovní i osobní život. To pro mě znamená věnovat se více rodině, trávit více času na horách, běhat a jezdit na kole a užívat si spokojených chvilek.

Tolik tvoje osobní plány a přání a co bys přála APERIU a rodičům v roce 2013?

APERIU přeji, abychom byly tak skvělý kolektiv jako v roce 2012 a abychom rostli spolu s našimi projekty. A rodičům, aby příští rok byl pro ně plný radosti a spokojenosti. A pokud je trápí otázky, které neumí vyřešit, aby odpovědi našli u nás, protože bez nich (Vás) by nám chybělo poslání.

Hezké vánoční svátky a úspěšný a šťastný nový rok všem!


Rozhovor s Veronikou Šindelářovou, ředitelkou společnosti APERIO, vedla Petra Kubálková.

Rychlé odkazy

 

Příručka pro rodiče

NEBOJUJTE SE ZÁKONY, využijte je ve svůj prospěch - 2018
- legislativa, myšlenkové mapy, příklady z praxe
- jednotlivá témata najdete v sekci Aktuality a články

Podpořte nás

Pomohlo vám APERIO? Pokud ano, prosíme přispějte darem na číslo účtu
333 777 555 / 2010
variabilní symbol 333

Do zprávy pro příjemce označte platbu jako "dar."
Odkaz na platební bránu i další možnosti, jak nás podpořit, najdete na donorské stránce.
Děkujeme!

Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Máte nás rádi?
Nakupujte ve svých oblíbených internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z vaší útraty půjde na naši podporu.
Nestojí Vás to nic navíc!

Kurzy pro rodiče

Přehled všech kurzů a seminářů pro rodiče najdete ZDE.

Doporučujeme

DámePráci.cz

Poradí vám poradna APERIO a práci najdete s aplikací DámePráci.cz

Zkrácené úvazky

Donoři

Obsah sekce Rodina a práce je podpořen v rámci projektu Podpora slaďování pracovního a rodinného života (OP LZZ).

loga OP LZZ