Aperio

Školka ve vedlejších dveřích

Firemní miniškolka společnosti Arch.Design

Administrativní budova Avriopoint v Brně je novým sídlem společnosti Arch.Design. Nikdo by nečekal, že ukrývá také miniškolku se vším, co k tomu patří – s barevnými stěnami, nápaditým nábytkem, kupou hraček a dokonce i miniaturním hřištěm na venkovní terase. Od října loňského roku ji mohou navštěvovat děti zaměstnanců Arch.Designu.

Projekčně-architektonická společnost Arch.Design, z jejíchž ateliérů vzešla řada významných brněnských staveb, počítala s prostorem pro svou firemní miniškolku už od prvních výkresů budovy Avriopoint. Zaměstnává totiž téměř 90 lidí převážně ve věku babyboomu a záleželo jí na tom, aby se ženy projektantky a architektky mohly rychle vrátit do práce. Spolu s možností zkrácených úvazků je školka benefitem, který Arch.Design nabízí svým zaměstnancům v rámci sociálního programu. Stavařky a architektky tak mají možnost skloubit náročné zaměstnání s péčí o dítě.

Financování a příprava projektu firemní miniškolky

Miniškolku si vymysleli sami zaměstnanci Arch.Designu a s podporou vedení se jim podařilo získat dotaci Evropské unie a Ministerstva práce a sociálních věcí. Firemní miniškolka je financována z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR. Díky grantovému financování (dotace ve výši 2, 8 mil. Kč) mohli nakoupit zařízení a vybavení a po dobu dvou let zajistit kvalifikovaný personál a provoz. Po vyčerpání finanční dotace (2 roky) má společnost Arch.Design povinnost po dobu 3 let provozovat miniškolku na vlastní náklady. Příprava projektu trvala jeden rok a s žádostí o dotaci významně pomáhala společnost Economy Rating.

Výuka a péče

Péči zajišťuje kvalifikovaný personál, o děti celodenně pečuje zdravotní sestra a učitelka MŠ, do školky tedy mohou chodit děti bez věkového omezení, přesto je jich většina starších 3 let. Protože jde o "miniškolku", přítomno může být současně pouze 5 dětí, během dne se jich ale vystřídá i víc. Provoz školky je flexibilní podle potřeb rodičů a děti všech zaměstnanců mají stejné právo školku využívat bez ohledu na hierarchii postavení ve firmě.

Přestože se jedná o individuální výchovu a péči, programová náplň v miniškolce je srovnatelná s rámcovým programem předškolního vzdělávání. Děti si zde nejen hrají, ale je jim zajištěna i kvalitní výuka - od základního poznávání až po přípravu do školních lavic, vyučuje se i anglický jazyk. Třída je vybavena nejen hračkami, podnětnými hrami, ale i počítačem, který děti mohou využívat.

Přínos

Přítomnost malých dětí přímo ve firmě vytváří přátelské a pozitivní prostředí. Rodiče mohou kdykoliv zkontrolovat svoje dítě a odpadají stresové situace se zpožděným vyzvedáváním dětí ze školek vzdálených od pracoviště rodičů. V důsledku využívají rodiče pracovní dobu produktivněji. Není divu, že se tak vytváří přirozeně loajální vztah zaměstnanec – zaměstnavatel. Arch.Design nabízí významný benefit při náboru nových zaměstnanců a navíc se zařadil k firmám přátelským k rodině a posílil personální marketing. To není špatný výsledek, co říkáte?

Rychlé odkazy

 

Vydali jsme

Rodiče ve firmě
Praktický průvodce managementem mateřské
a rodičovské rodičovské dovolené pro firmy

Lidé jsou to nejcennější, co máte - obálka

Lidé jsou to nejcennější, co máte
Prorodinná opatření ve firmách

Lidé jsou to nejcennější, co máte - obálka


Legislativní příručka pro rodiče

NEBOJUJTE SE ZÁKONY 2018
- legislativa, myšlenkové mapy, příklady z praxe
- jednotlivá témata najdete v sekci Aktuality a články

 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

Vzdělávání

Školení pro management a oddělení HR
Rodičovské kurzy pro vaše zaměstnance a zaměstnankyně
Přehled všech kurzů a seminářů pro rodiče najdete ZDE
Školení pro odborníky připravujeme na míru, kontaktujte nás.

Podpořte nás

Pomohlo vám APERIO? Pokud ano, prosíme přispějte darem na číslo účtu 333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333
Do zprávy pro příjemce označte platbu jako "dar."
Odkaz na platební bránu i další možnosti, jak nás podpořit, najdete na donorské stránce.
Děkujeme!

Máte nás rádi?
Nakupujte ve svých oblíbených internetových obchodech přes web GIVT.cz. Část z vaší útraty půjde na naši podporu.
Nestojí Vás to nic navíc!

Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

Donoři

Obsah sekce HR point/PRO FIRMY byl podpořen v rámci projektů Rovné zacházení na pracovištích v Praze (OPPA) a Podpora slaďování pracovního a rodinného života (OP LZZ).

loga OPPA
Evropský sociální fond; Praha a EU:
Investujeme do vaší budoucnosti

loga OP LZZ