Aperio

V roce 2011 APERIO oslavilo 10 let existence

31.03.2011 |

20. března 2011 oslavilo APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství deset let existence. Od doby svého vzniku se APERIO stalo stálicí mezi neziskovými organizacemi v České republice.

APERIO bylo založeno pro podporu a kultivaci oblasti porodnictví a poporodní péče a časem rozšířilo své aktivity o další oblasti, které jsou důležité pro nastávající matky a budoucí i stávající rodiny. Po deseti letech pokrývají naše aktivity oblasti porodnictví a před a poporodní péče, vzdělávání, poradenství a posilování právního povědomí rodičů, posilování postavení rodičů v legislativě a na trhu práce. Díky našemu úsilí jsme získali ocenění, partnery v zahraničí i respekt v České republice.

 • Naše webové stránky (www.aperio.cz) navštíví průměrně 40 000 lidí měsíčně. Náš webový portál poskytuje informace a poradenství budoucím a stávajícím rodičům.  Jeho vysoká návštěvnost nás velmi těší - 480 000 návštěv ročně.
 • Za deset let existence APERIA prošlo našimi kurzy a vzdělávacími aktivitami přes 2 100 lidí. Vzdělávací aktivity byly a jsou zaměřeny na budoucí matky, rodiče, ale i na zaměstnavatele.
 • APERIO v roce 2010 získalo první místo v soutěži „Národní cena kariérového poradenství“ za model vzdělávání pro sólo rodiče. U tohoto vzdělávání APERIO prokázalo, že dokáže reagovat na změny v rodinách.
 • APERIO se stalo organizací uznanou MPSV na léta 2010-2012 pro činnost v oblasti prorodinných aktivit.
 • Již pátým rokem vydáváme příručku nejen pro rodiče "Nebojujte s úřady a zaměstnavateli", která každoročně shrnuje změny v legislativě dopadající na rodiče. Příručka vychází v nákladu 6500-8000 ks ročně a díky dotacím, které na ni získáváme, ji můžeme distribuovat bezplatně.
 • Od roku 2005 provozujeme bezplatnou webovou poradnu, na kterou se ročně obrátí s dotazem přes 3800 lidí a jejích služeb využívají i zaměstnavatelé. Do roku 2010 naši poradci a poradkyně zodpověděli na 19 000 dotazů. Poradkyně se rekrutují z řad matek-právniček na rodičovské nebo mateřské dovolené.
 • APERIO je členem poradních orgánů vlády, kde sleduje chystané legislativní změny a hlídá, aby jejich dopady nebyly v rozporu s potřebami rodičů. APERIO cítí, že důležitým úkolem v této oblasti je zastat se rodin, matek a otců tam, kde jejich hlas je příliš slabý. Zpracováváme a zveřejňujeme komentáře a stanoviska k připravovaným zákonům v médiích a účastníme se přípravy těchto zákonů v poradních orgánech Vlády ČR. Vydali jsme několik dokumentů, např. Zprávu o stávajícím stavu porodnické péče v ČR a Vybrané problémy v oblasti rovného postavení žen a mužů pečujících o děti a návrhy jejich řešení (2005). Přispěli jsme do řady stínových a hodnotících zpráv. Jednou z posledních jsou zprávy „Krize jako nový začátek, nebo promarněná šance?", Stínová zpráva k hodnocení plnění mezinárodní úmluvy CEDAW a další.
 • Jako první v ČR jsme vypracovali metodiku genderových auditů a plánů rovnosti pro firmy (2007), kterou pravidelně aktualizujeme a kterou jsme zpřístupnili i ostatním neziskovým organizacím. Do roku 2010 jsme zrealizovali 9 genderových auditů firem v ČR.
 • APERIO bylo průkopnickou organizací v oblasti porodnictví a za dobu své existence vydalo několik publikací např. již 9 let vydáváme příručku „Průvodce porodnicemi“, která nabízí unikátní přehled služeb porodnic v ČR včetně zkušeností žen, unikátní knihu Porodních příběhů (SmartPress, 2006), Zásady péče pro podporu normálního porodu Institutu Lamaze nebo IMBCI.
 • APERIO je členskou organizací několika národních a mezinárodních organizací např. ENCA – European Network of Childbirth Associations, IMBCO - International MotherBaby Childbirth Organization pro Evropu, ČŽL – Česká ženská lobby.
 • Díky naší podpoře organizace LOM (Liga otevřených mužů) dokázala prosadit téma aktivního otcovství do společenských debat (projekt Moderní táta v r. 2007).

Odborné ocenění našich služeb pro rodiče

APERIO získalo 1. místo v soutěži Národní cena kariérového poradenství 2010, v kategorii Celoživotní poradenství.

Euroguidance - logoEuroguidance - banner

Soutěž je vyhlašována každoročně pod záštitou Centra Euroguidance, které je součástí Domu zahraničních služeb a podporováno MŠMT ČR. České centrum Euroguidance je součástí sítě národních center pro kariérové poradenství a další vzdělávání v rámci celé Evropy.

Ocenění jsme získali za odborné služby pro sólo rodiče, kterým poskytujeme poradenské služby (semináře, webináře) usnadňující vstup/návrh na trh práce a jsou připravené s ohledem na potřeby této cílové skupiny rodičů.

Tisková zpráva ke stažení ZDE ve formátu DOC (velikost 135 KB).
Prezentace z tiskové konference ke stažení ZDE ve formátu PDF (velikost 254 kB).

Euroguidance - předávání ceny, foto 1

Euroguidance - předávání ceny, foto 2

Rychlé odkazy

 


APERIO KURZY

ČEKÁTE MIMINKO?
Objevte naše kurzy pro budoucí rodiče

NACHÁZÍTE SE V OBTÍŽNÉ SITUACI?
Sílu vám dodá program Nové šance v Praze a Olomouci

Práce, výchova, komunikace, finance, osobní rozvoj

Nové šance


Nová příručka pro rodiče na rok 2018

NEBOJUJTE SE ZÁKONY - využijte je ve svůj prospěch 2018
Právo, sociální zabezpečení, psychologie
Ušetří vám peníze, čas i energii
 Nebojujte se zákony. Příručka pro rodiče 2018 - ke stažení ve formátu PDF

APERIO průvodce porodnicemi

Vyberte si dobře porodnici pro vás a vaše miminko

APERIO Průvodce porodnicemi

Pomohlo vám APERIO?

Přispějte darem na náš účet, pomůžete tak spolu s námi dalším rodičům.
333 777 555 / 2010 variabilní symbol 333.
Odkaz na platební bránu najdete na donorské stránce. Děkujeme!

Nakupujte v internetových obchodech Tchibo, Mall, Zoot a dalších přes web GIVT.cz. Část z Vaší útraty půjde na podporu APERIA. Nestojí Vás to nic navíc. Děkujeme!
Podpořte nás snadno nákupem ve svém oblíbeném e-shopu přes givt.cz

APERIO v médiích

APERIO v Sama Doma. Co nabízíme pro rodiče v obtížné situaci?

Dokonalé Vánoce nejsou pohodové Vánoce, rozhovor s Eliškou Kodyšovou, psycholožkou a ředitelkou APERIA